Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

lia223

Zdravim RNG,

chcem sa informovať o užívaní bromelainu ktorý si mi radil na lepšie zotavenie po športovom úraze...môžem to brať nalačno (2x600 mg) aj spolu s pancreatinom? potrebovala by som totižto aj enzymaticke čistenie

pripadne porad prosim z iherbu nejaky kvality kolagenovy pripravok pre bežcov na ochranu klbov.
Srdečná vdaka!

RNG

Hladiny vitaminov B-12 a D-3 v krvi poznam len podla tunajsich (US) cisel, v mikrogramovh na mililiter. Prepocty na milimoly na liter nepoznam.
Ale take poznamky, ze po zime hladina vitaminu D-3 je dost vysoka znamena, ze sa jednoducho akceptuje znizena hladina az skoro do chorobnej bez toho, aby sa doplnila na optimalnu, tj pre telo potrebnu cely rok.
To je zialbohu bezne u lekarov, co nepoznaju nic ine, nez chemicke patentovane lieky a nanajvys stare davno prekonane odporucene denne davky vitaminov a zivin z roku 1948, ktorych sa tak krcovite drzia.
A vitaminy ako lieciva vobec neberu do uvahy, aj ked sa s nimi daju dosahovat rozne pozitivne vysledky v tzv. "megadavkach".

redka

Za tem mesiac som nepravidelne uzivala doplnky niektore s dost vysokym obsahom b vitaminov - napr. B50 alebo thyroid energy... Mozno to viedlo k takemu vysledku.

redka

No ja som mala MCV 99,8 asi pred mesiacom merane na komplexnej prehliadke co moze poukazovat na anemiu z nedostatku b12 a kys. listovej. A mam aj priznaky nedostatku b12 dlhodobo (Aj ked vela z nich som nasla i pripremnozenej kandide). Tak mi moja obvodna doktorka predsa len dala urobit test. Aj na vitD. Ten mam nizky, hladinu mi nepovedala alevraj je to po zime ok - planujem tiez neco objednat Z iherb. Sranda ze po mesiaci mam uz MCV v norme 92,2.

PF2014

B12 si musím dať aj ja spraviť, 14 e v našej nemocnici, doktora asi nepresvedčím nejakým argumentom, aby mi to spravil zadarmo.

Ja som našiel tieto hodnoty ref. medzí.

138,0–653,0 pmol/l

162 - 708 pmol/l

RNG

Siran horecnaty je v tele menej pouzitelny ako chlorid. Rozhodne to nie je silny zdroj siry, tu telo potrebuje z organickych zlucenin. Alebo z MSM a DMSO.

redka

A stane sa mi nieco ak to predsa len pouzijem na ten olej? Nie je to jedno kupat sa v tom a striekat to na seba? V koncentracii ano. Ale ten siran... Ved aj ten je v tele potrebny. Teda sira ako taka ci sa mylim?

RNG

Samozrejme ze sa to da pouzit. Ja si v kupeli z epsonovej soli macam paty Je to celkove relaxujuce na kozu a podkozne vazivo.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk