Otázky na RNG

redka

a k teme... RNG dakujem za vase rady... citam citam studujem... chystam sa objednavat na i herb... chcem nieco na kandidu, enzymy a vitaminy C, D, E, selen, horcik, jod, a neviem co este... lenze ked uz to len napisem, tak sa mi to zda byt strasne vela doplnkov... po minule tyzdne som brala candida clean, super cleanse kit, oreganovy olej a vytazok z grapovych semiacok, vitamin c.... a to bolo tak 8 - 10 tabliet rano a to iste vecer a potom este probiotika... zda sa mi to strasne vela... ako to brat aby sa jednotlive veci neovplyvnovali a aby som nemala pocit ze stale do seba hadzem doplnky? ako vy napriklad beriete v priebehu dna rozne doplnky a ake?

redka

hups pardon neuvedomila som si ze sme v takej teme... no ja som skusala len klystir, shanku, momentalen skusam ocistu od kandidy a parzitov ale bude to asi na dlhsie...

redka

byt raw to podla man nie je len jest surovu stravu... to je aj celkovy zivotny styl... nie ze budes jest cisto a budes na seba patlat chemiu z kozmetiky, pouzivat chemicke cistiace prostriedky a pod... vyzaduje si to strasne vela studia... ja sa tym zaoberam mozno rok a aj tak si myslim ze este velmi malo viem... precitam nejake superobjavne info a po par dnoch najdem protinazor ktory tiez dava zmysel... che to vediet vela toho o tom ako funguju nase tela ako je jedno spate s druhym ako jeden prvok obplyvni iny ako jeden organ ovplyvni iny... ked poskodim toto tak sa to prejavi tam a pod... a nehovorim este o psychike... ta je nad tym vsetkym a ked ta je v cudu tak ani raw nepomoze... ale zasa ked clovek funguje na junkfoode tak potom sa to ukaze aj na psychike - vid depresie, uzkosti....

Maruska9

dakujem velmi pekne. ano, o spravnom kombinovani potravin tiez uz co to viem.. vitarian.cz poznam, tu druhu preluskam, dakujem.Este by som sa Vas chcela spytat aky detox by ste odporucali vy.. asi je to na dlhsiu debatu, nechcem to tu spamovat, kedze toto je skupina pre otazky na pana RNG.

redka

tak ale to uz je taky iny level raw... zaklad je jest to co priroda priamo prinasa... teda jablko take ake je, orechy ake su nie ich mixovat rozne miesat a vytvarat z mich pseudokolace... akoze aj ja som bola taka nadsena... mam odstavovac.. robim si stavy,,, smoothie... proste snazim sa aby co najviac mojho prijmu bolo v surovom stave ale ked mam chut na segedin tak si dam... ale urobim ho len z maska a kapusty pripadne pridam jogurt a knedlik uplne vynecham... proste sa snazim varit tak setrnejsie ked uz musim varit.... jedno co mi pomaha a o tom som sa presvedcila uz viackrat je zbavit sa vsetkeho co je z muky a komercnych sladkosti... hned mi je lepsie, mam lepsiu plet... aj som daco zhodila ako veldajsi efekt... neviem... vela som citala o vita, o detoxikacii tela, o skodlivosti masa a mlieka.... ale dospela som k tomu, ze cisto vita nie je pre mna... ale sak skuste.... pozri si stranku vitarian.cz a zdravi-az.cz ... pozri si videa o zaciatocnickych chybach aby si si neposkodila zbytocne....

Maruska9

Redbatica: Ja este niesom vobec raw. S mamickou sa len o tom velmi zaujimame a zacali sme jest omnoho viac raw stravy. Obdivujem ake uzastne a pestre raw jedla sa daju spravit, aj sladke kolaciky a pod.

Maruska9

Neberte to prosim Vas, ze sa chcem hadat alebo nieco podobne, len ma velmi zaujam vaz nazor, kedze si vase rady a nazory cenim.

redka

a bohuzial... dnesna zelenina... musela by si jej zjest strasne vela by si dostala z nej vsetky potrebne latky v takom mnozstve ako potrebujes... preto je bohuzial potrebne brat aj doplnky... a aby si z tej zeleniny dokazala aj dobre vstrebat tie latky... trebalo by sa predtym trochu precistit.... tiez som videla kopu videi dokumentov o vita strave citam fora diskutujem... ale tieto videa su jednosmetne zamerane... treba si pozriet viac veci aj odpovede protistrany a vybrat si z kadeho neco....

redka

maruska ako dlho si vita? ja som to skusila na par mesiacov citila som sa vyborne ale zacali mi chybat rozne veci... napriklad maso vajcia a pod... ale aj teple jedlo... ci uz zeleninova polievka alebo nevo vegetarianske ale teple... hlavne teraz v zime.... tak si idem takou strednou cestou... vela surovej zeleniny... ovocie nejak velmi nemusim aj ked to dava skor energiu... masko - ked sa da tak bio... ryby, vajicka... a ked si telo ziada tak aj syry ci jogurty... mlieko ako take mi vobec nejde... sladim medom, kokosovym cukrom alebo steviou ci xylitolom... na upravu jedla pouzivam kokosovy olej a olivak do salatov... jem aj semienka ci orechy.... takto mi to vyhovuje viac... pri dnesnom stave zeleniny nie je jednoduche byt vita... ani to co sa tvari ako bio nemusi byt bio... clovek musi mat kopu prachov aby sa takto vedel stravovat,,,,

Maruska9

Pan Rng a myslite si, ze ovocie, zelenina, orechy, naklicene semena, bylinky.... vsetky tie zive enzymy, ktore si z nich telo dokaze samo vyrobit... neposkytuju dostatok pestrosti? citala som, ze strava zivocisneho povodu sposobuje kysle prostredie v tele, ( okrem dalsich xy negativ) nehovoriac o tom, ako je to dnesne nadopovane antibiotikami a pod. kedze nie kazdy ma moznost chovat si zvierata doma.