Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Mas spravny vyber mikrovlaknin.
Arabinogalactan ale dostanes v rozumnej cene len z Swansonvitamins.com, ini ho maju besne predrazeny
Psylium su plevy z indickeho zrna a niekoho naduvaju. Pektiny naduvaju menej, arabinogalaktan vobec, a inulin len malicko. Glucomanan tiez nenaduva a asi najviac spomaluje absorbciu sukrov, tj je vyborny na chudnutie a znizovanie glycemickeho indexu vsetkych jediel s nim spolu zjedenych. Pre mna , cukrovkara DM2, je to priamo spasa.

martinsos

Ach tie odkazy to tu maže tak názvy sú

Pektin : Now Foods, Apple Fiber, 12 oz (340 g)

potom glucomannan: Now Foods, Glucomannan, 100% Pure Powder, 8 oz (227 g)

A tie pankreatiny: Now Foods, Pancreatin, High Potency, 4x - 500 mg, 250 Capsules

martinsos

RNG do včera som si dával 2 čajové lyžičky inulínu , dnes som probol 4 lyžičky dve som si dal doobeda s jogurtom a dve poobede. Koľko by som mal vlastne tých lyžičiek denne zjesť? Neviem či mám pomaly znova zapájať aj psyllium , ale nvm prečo ma z neho nejak pobolievali črevá :-/ z inulínu mi zatiaľ nič neni. (obe mám od vemici) + vždy večer zjem jedno jablko s probiotikami.

Takže keď mi prídu tie ďalšie doplnky a dám si do litra vody aspoň 2 lyžičky inulinu , 5 gramov ester C a 2g draslíka tak to bude OK? Nevadí teda keď budem piť tú vlákninu aj pri bratí prednisonu a doplnkov nevytlčie ich to von hneď?

A ešte na druhý mesiac chcem spraviť znova objednávku z Iherb , budem musieť dokúpiť zase serepeptazu , triphalu , C vit lebo to čo som kúpil víde akurát na mesiac a chcel by som dokúpiť ďalšie mikrovlákniny tak sa ťa chcem spýtať či toto je vlastne pektín z jabĺk?
-odkaz odstránený-

a ešte toto si radil však? -odkaz odstránený-

A ešte pancreatin bude lepší potom dokúpiť miesto super enzymes? -odkaz odstránený-

Ďakujem.

RNG

Inac zdoraznujem tu este raz, ja odporucam ZMES roznych mikrovlaknin, nie len jednu, probiotika totiz potrebuju tak isto pestru stravu, ako aj my.

RNG

Mikrovlakniny sa nachadzaju v malych mnozstvach v kazdom jedle, len zialbohu dnes uz len v malych mnozstvach, lebo sa nam podarilo ich nerozumnym slachtenim odslachtit. Preto je dobre si ich pridavat do potravin, do vody , alebo brat aj osobitne. Je pravda, ze zoberu von zo sebou aj trosticku zivin, co sa do nich nasiaknu, ale je to male, zanedbatelne mnozstvo a nie take, aby to telo pocitilo, ako to mylne prehlasovali poslednych 100 rokov lekari, cest vynimkam.

martinsos

Ďakujem RNG , tak budem aj radšej jesť viac krát denne , ale malé množstvá (aj keď teraz pri prednisone to je ťažké , lebo to strašne zvyšuje chuť na jedlo).

Ešte sa chcem spýtať , mám už ten inulín zdá sa , že mi lepšie vyhovuje ako psyllium ( z toho ma tak mierne pobolievalo brucho) a chcem sa spýtať či som to dobre pochopil , že tieto mikrovlákniny vytlačia veci čo som si dal pred nimi? Takže keď ráno si dám raňajky a k tomu prednison + vit C,D, minerály atd. tak ak som to správne pochopil tak treba počkať nejaký čas ( neviem presne koľko ja teraz jak beriem ten inulín čakám 2 hodiny) aby sa stihli tieto lieky a doplnky vstrebať a až potom si môžem dať inulín?

Príklad o 8:00 raňajky + lieky, doplnky. A inulín až okolo 10:00 s jogurtom je to takto správne? A obed potom aspoň o hodinu neskor?

Ďakujem

RNG

Kyseliny sa tvoria stale ale najma sa vytvoria na signal naplnenia zaludka
A riedia sa samozrejme so vsetkym, tj jedlom aj pitim. Preto ludia nemaju obvykle problemy s mensim jedlom a menej pitim, ale s vacsim ma mnoho problemy.
A najhorsie problemy su pri prejedeni, co sa moze stat aj ludom s dostatkom vylucovanych kyselin, lebo telo ich vie vylucit len urcite mnozstvo za urcitu doby. Mozes zjes tak velke mnozstvo tazko stravitelnych potravin v pomerne kratkom case, ze v nedostatocne kyslom zaludku nastanie nielen kvasenie, ale aj hnitie, kde sa uvolnia rozne toxiny a mozes dostat az otravu zaludka alebo celeho traviaceho traktu.

orol

Dobry den

dodatok k dolunizsiemu prispevku:

Mlieko nepijem solo, ale s potravinou. Tak napr. zemiaky s cibulkou (350-400g)OBED bez polievky-jednotlive susta zapijam povedzme kefirom. Celkove mnozstvo vypiteho kefiru je 3-4dcl . Po dojedeni zemiakov uz nic nepijem najmenej dve hodiny.
Cize nepijem bezprostredne pred jedlom a ani bezprostredne po jedle. RNG co povies, riedia sa tymto sposobom kyseliny? Nerozumiem tomu, kedy nastupuju kyseliny, ale logicky asi az ked dojem potravu, ci ?? Cize trosku zapijat jednotlive susta vinom, ci mliekom (po jedle uz nepit) by nemal robit problem, ci ?? Porad prosim, dakujem.

martinsos

Ok ďakujem RNG za rady , skúsim nejako obmedziť aj to pitie pri jedle , ale asi si budem dávať aj jednu Betain HCL kapslu s väčším jedlom pre istotu nech to dobre spracuje a ráno si vždy dám kalinat , alebo sodu. :)

RNG

Pit opred jedlom znamena rozriedenie kyselin. Velke jedlo ho rozriedi este viac a polievky a zapijanie vacsim mnozstvom tekutin este viac.
Pre tych co maju kvasenie/naduvanie v zaludku a paly telo, tj parietalne bunky v zaludku nevyrabaju dost kyselin a ked to nejak nenapravis/nedoplnis alebo nezariadis rezim jedenia a pitia inac, tak to vedie k zhoreniu travenia a absorbcie, znizeniu imunity, zniceniu crevnej flory a stovkam roznych zdravotnych problemov z toho vyplyvajucich.
Preto mnohi lekari odporucaju mensie jedla, menej s jedlom pit a niektori lekari aj doplnky kyselin a enzymov, ked to nestaci na napravu travenia.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk