Otázky na RNG

RNG

Kolagenove vlakna su zlozene z bielkovin, tj na ich tvorbu potrebujes aminokyseliny. Napr dr Rath dnes uvadza najma L-lysin na dlhe kolagenove retazce, povodne Linus Paulingh uvadzal aj L-arginine a L-ornitine.
Ester C je patentovane vybudovana vacsia molekula z molekul askorbatu vapenateho, preto ten vapnik v tom estere C.
Kedze je to patentovane vyrobene, a vlastnictvo patentu je v rukach NBTY, tak vyrobna firma American Health je tiez castou tejto megafirmy.Podobne aj Puritan's pride a rozne ine.
Swanson to tiez predava, ale len ako distributor, nie vyrobca.

vtamin a

už som všetko objednal čo bolo treba, ďakujem za info :)
inak ten ascorbyl palmitate sa má používať v akej koncetrácií, ak ho zmiešam do kokosoveho oleja?
ďakujem

vtamin a

pod tým odkazom odstránený mal byť Ester C od American Health, myslím, že práve ten si mal na mysli, obsahuje 200mg bioflavonoidov a calcium

vtamin a

-odkaz odstránený-
Tento vyzerá celkom dobre aj čo sa týka balenia a ceny... bioflavonoidy podporujú tvorbu kolagénu alebo len spevňuju steny kapilár?
Ďakujem za odpovede

RNG

Napr vyrobok firmy DR Best pod menom Best Vein Support obsahuje 450 mg diosminu(DiosVein) a 50 mg hesperidinu
alebo produkt firmy NOW Foods pod menom
Vein Supreme obsahuje aescin a ine na spruznenie ciev.

RNG

Aj na Slovensku uz dostanes bioflavonoidy ako rutin hesperidin a diosmin, ktore sa pouzivaju na spevnenie stien ciev.
Prakticky vsetky vyrobky s obsahom Esteru C maju citrusove bioflavonoidy, ale dostanes ich aj osobitne. Pozri na bohaty vyber napr na iherb.com
Osobne pouzivam 500 mg kapsule esteru C kde je zaroven 200 mg citrusovych bioflavonoidov, alebo prasok /powder ester C do mojich drinkov. V praskovej forme je to aj najlacnejsie, na vahu

vtamin a

ok ďakujem...
našiel som pár cenovo výhodných ester c na ebayi, no ani v jednom nieje vačšie množstvo bioflavonoidov a práve bioflavonoidy nemožem nikde nájsť samostatne

RNG

Ten orodukt Enerex neobsahuje Ester C ale len kyselinu askorbovu. A mylne uvadza polcas rozpadu vitaminu C vo forme kyseliny askorbovej, ktory je ovela rychlejsi, nez 3-4 hodiny.
Pozri na Wikipediu, ktora uvadza polcas na 30 minut, teda vo forme kyseliny askorbovej volnej v krvi a plazme.
en.wikipedia.org
Podstata patentu na ester C je zviazat mnoho molekul spolu, aby sa podstatne znizilo vylucovanie cez ladviny(sitko), tj zvysila podstatne koncentracia vitaminu C v tele.
Vlastnikom patentu je megakorporacia NBTY a vyrobky z neho predava cez svojich 17 odbociek a roznych distributorov, co to z tych odbociek kupuju.

RNG

demodex foliculorum je kozny roztoc, ktorych mame na kozi aj vyse 20 roznych druhov a je nam dokonca potrebny na to, aby rozhryzol mrtvu kozu na nale fliacky, inac by zostala na vrchu prihruba a rozmnozovali sa v nej plesne. Ked je demodex prilis aktivny alebo v svojom traviacom ustrojenstve ma skodlive mikroby, tak ho treba potlacit, dobre su napr rozne oleje, pripadne aj s obsahom antimimkrobialnych latok, ja pouzivam v doma namiesanej kozmetike z jedlych olejov a doplnkov najma citricidal, ktory ucinkuje antimikrobialne a zaroven aj konzervant roznych zloziek, ktore by sa inac mohli kazit. Pozri cez Google.sk pod rng prirodna kozmetika na priklad moznej zmesi, tj toho co ja uz roky pouzivam.

vtamin a

ďakujem za odpoveď ohľadom toho C-ečka. Ten Ester C (ustne) je napr. toto www.enerex-vitaminy.sk V tomto výrobku sú aj bioflavonoidy, preto nad ním rozmýšlam