homeopatia,drahá liečba?

Príspevok v téme: homeopatia,drahá liečba?
viktoria6969

Prajem pekny den kazdemu!hladam ludi, ktory maju skusenosti s homeopatom.Ja som prvy krat absolvovala vysetrenie,(skutocne podrobne)ale ked doslo k plateniu,skoro som odpadla.konzultacia a liek spolu stali 6000.sk.Lekarku som navstivila v Bratislave.ak ma niekto nejake skusenosti v tomto ohlade,prosim napiste.Dakujem

barbinka

RNG: Však ja som to tu písala už, že moja sestra chodí na fyzioterapiu na výšku a im tiež vraveli, že tie lieky nie sú vôbec overené, že homeopati len zarábajú na naivite ľudí. HOMEOPATIA je len biznis, KTORÝ dobre vynáša!!!!

RNG

Homeopatia je zalozena na predpoklade, ze ked ti niektora latka sposobuje tie iste priznaky, ako ma tvoja choroba,po zriedeni na skoro nic(3C je jedna miliontina, napr 30 c,v popularnom Occilococilum je 10 na minus 60tu. Tj nemoze tam byt ani jedna molekula povodnej homeopatickej latky, len riedidlo, mliecny cukor=lactoza
Nevedecke, zastarale nepodlozene.
Cukrove pilulky s jedinym efektom=placebo
Pritom to ucia na medickej fakulte....
Bez komentaru....
Pridam z wikipedii:

The ideas of homeopathy are scientifically implausible[6] and directly opposed to modern pharmaceutical knowledge.[7] Claims for the efficacy of homeopathy are unsupported by the collected weight of scientific and clinical studies.[8][9][10][11] This lack of convincing evidence supporting its efficacy, along with its stance against modern scientific ideas, have caused homeopathy to be regarded as "placebo therapy at best and quackery at worst" in the words of a recent medical review.[12]

V kocke preklad, nevedecke sarlatanstvo.

mamca

V dnešnej dobe je veľa homeopatov,ibaže ani zďaleka nie každý je naozaj kvalifikovaný.Klasická homeopatia je niekoľkoročné štúdium a neustále dopĺňanie a konzultovanie informácií,čomu zrejme potom zodpovedá aj cena vyšetrenia.Treba zohľadniť aj následné služby,niekde sú kontrolné vyšetrenia podstatne lacnejšie ako prvovyšetrenie.Nájdu sa aj homeopati,ktorí prešli len niekoľkými kurzami a sú dobrí,majú určité danosti.. a možno nižšie ceny.Nuž,výber toho správneho je trošku aj o šťastí.Ale to asi platí pre zdravotníctvo vo všeobecnosti,nájsť toho pravého doktora.:) Hlavne teraz držím palce,aby liečba pomohla.

honey

no to je jasne 6000 nie je lacny spas...mohla si sa ho najprv spytat kolko si uctuje...ved pri takychto veciach je to normalne...a aj keby nie tak su to tvoje peniaze...no na druhej strane ak si to uz zaplatila tak neplac nad rozliatym mliekom a ver ze ti to pomoze...:)

viktoria6969

ahoj honey!dakujem ti pekne za prispevok.z jednej strany potesil, z druhej zarmutil.som rada ze aspon niekto ma pozit.skusenost,ja tu liecbu samozrejme dokoncim,len ked takto citam prispevky,zacina mi byt luto tych penazi co som vyplatila.pa

honey

nemienim tu obhajvt homeopatov len poviem svoj nazor a hlavne skusenost......minimalne pred 10-13 rokmi som bola u homeo v BA vtedy to bolo nove a samozrejme ze si za to uctavola dost velke peniaze...ale to som mala nejakych 7 rokov takze vazne ma nezaujimalo kolko presne a aj kolko stali lieky...a tiez islo o ekzemi ako som citala aj u teba...no musim povedat ze mi to POMOHLO....mala som hrozne ekzemi kde len mohli byt dokonca aj na vieckach! a teraz uz len ked je extremna zima tak mam trosku suchsie ruky....asi pred rokom sa mi vyhodili herpesy a opakovali sa mi kezdy mesiac uz som z toho bola na nervy...takze idem zas k homeopatovi...teraz ich je uz vazne neurekom takze som sa nemusela trepat do BA a zobral odo mna za uvodne posedenie 300SK(a musim povedat ze od vtedy herpesy nemam)...tiez som mala zafixovane ze tabletky maju mastnu cenu a kedze mi predpisal 3 tak ma oco vyslal do lekarne s 5000korunackou....ale platila som 150:D...ako vazne bez vsetkej srandy...vsetky lieky s ktorymi som sa ja stretla stali cca 50 SK....takze moj nazor na tvoju otazku....mozno nie je homeopatia zla ale zneuzivaju ju niektori ludia hlavne vo velkych mestach....a len niektori zarabaju na naivite druhych...ako vo vsetkom....tak vela stastia uz ked si sa na to dala tak to aspon dokonci

viktoria6969

Ahoj mamca!dakujem ti za tvoj prispevok,trochu ma povzbudil.premozem sa a asi absolvujem tu liecbu do konca a potom sa uvidi.je to trochu drahy spas.ale zase ked sa vezme kolko gebuzin a liekov som uz ponakupovala v lekarni,uz sa pomali blizim k sume ktoru som platila.Len je to jednorazovy vydavok a clovek hned inak reaguje.pa

mamca

Je veľký rozdiel medzi klasickou homeopatiou,ktorú si podľa všetkého absolvovala,Viktoria, a homeopatiou-liekmi vo voľnom predaji,ktoré rozhodne nie sú cielené na konkrétneho človeka a jeho problém. K cene sa vyjadriť neviem,od jednej klientky z BA som počula,že za vyšetrenie platila 2000 Sk,ale koľko za lieky,nespomenula. Jej to veľmi pomohlo,samozrejme,tiež nie "na počkanie".