Očný tlak

slovacik

Dobrý deň, očný tlak mám okolo 19 a 20 ale očná primárka to nepripisuje glaukomu ale tomu, že mám hrubu rohovku a preto som bol aj na vyšetrení GDX stále ho opakuje 1x ročne a HRT2 mi robí každý polrok. JA som si kvapkal naposledy Xalatan a tablety Tanakan ale pravdu povediac nikdy nie presne a aj som zabudal. Až som sa dočítal na www.idnes.cz v očnej poradni Mudr.Hycla, že veľa ľudí sa zbytočne lieči na očný tlak šiel som sa poradiť za primárkou na očné oddelenie a odvtedy si nekvapkám ale stále chodím na kontrolu. Skúste sa poradiť s iným očnym lekárom. Ale ja som si nikdy nekvapkal pravidelne proste spomenul som si a kvapkol Ale koľke roky som zbytočne kvapkal kvapky do oči radšj nemyslieť. A stále sa divili, že prečo je tlak vyžší aj po kvapkaní. Horor. Ale vážne kvapkajte si kvapky ale aby to muselo byť tak presne neviem neviem.

Danka

Slovačik, a ten očný tlak máš v poriadku? Mne povedala lekárka, že kvapky musím si dávať presne každý deň v tú istú hodinu a minútu, nesmiem vynechať aní raz.

slovacik

Dobrý deň, HRT2 robia asi v nemocniciach aspoň tu v Košiciach mňe to pripadá akoby zrôngenovali oko resp. pozadie očných nervov a podľa toho ako je nerv poškodený vedia posúdiť účinnosť liečby. Či sa poškodzuje viac alebo ostáva nezmenený. Vyšetrenie GDX robia tiež aspoň čo viem v Košiciach na oddelení MIkrochirurgie oka. Je to asi obdobné ako HRT2 ale moja ošetrujúca lekárka vravela že je novšie a presnejšie. Avšak GDX si pacient platí sám a stojí 1500sk ale kontrolne vyšetrenie som si už neplatil. Ale v tej cene je už aj vyšetrenie tlaku a čo ja viem čo ešte. Ja som si ho dal spraviť lebo doktorka z očného chcela porovnať výsledky HRT2 a GDX a na základe vyšetrenia GDX mi ukončili liečbu na glaukom. S tým že mám asi vrodenú poruchu ale stále som pod dozorom a akonáhle by sa zmenili výsledky tak sa budem mueiseť liečiť. Ale tých 1500sk stálo za to.

mimka

dakujem "slovacik" za odporucania, ale vacsinu zo spominanych vysetreni som uz absolvovala, tento vysoky ocny tlak sa so mnou taha uz zo dva roky a len teraz sa to natolko skomplikovalo, ze mi doktorka predpisala kvapky Tanakan. Len sa bojim, aby som ich nemusela uzivat dlhe roky, preto ma aj zaujimaju ine sposoby liecenia:)

slovacik

Ahoj očko tak som zvedavý aj ja napíš meil nech aj keď sa neliečim aby som sa dozvedel viac. Ale "mimka" dajte si zmerať ako som písal hrúbku rohovky a urobiť vyšetrenie HRT2 alebo GDX. Tam sa urobia kontrolné vyšetrenia po pol roku a zistí sa či sa poškodzuje očný nerv alebo nie. A nech vám lekár predpíše Tanakan alebo Tebokan lieky s výťažkou Gingka Biloba. Čiastočne sú hradené poisťovňou a tie mi odporučali zatial všetci. Ale v prvom rade si dajte komplexne vyšetriť oči

RNG

Antioxidanty a cistenie ciev lecitinom znizuju ocny tlak. Inac su dobre aj na regeneraciu oci.
Menujem niektore:
Karotenoidy, obzvlast lutein, vytazky a jadierok hrozna,a billberry(anto a proantokyanidy), vinpocetin a samozrejme vitaminy A,C E

očko

Mimka, ak chceš prírodné dopnky na očný tlak, napíš mi mail a doporučím ti vyslovene prírodné doplnky. Sestra mala problém s oč.tl.a zabralo.