Strach z pôrodu

Príspevok v téme: Strach z pôrodu
biba123

ahoj, v apríli mám termín, no už teraz sa veľmi bojím pôrodu. som totiž dosť presmradená a čo sa týka bolesti, no ... strach a hrôza. hovorím si, že koľko žien rodilo predo mnou, no ja som jedinečná . ). v rodine nepodporujú epidurálku a ja sa jej tiež bojím, takže s ňou vôbec nerátam. prosím hoďte sem, že pôrod nie je taký strašný !!! ... :. (

biba123

ó ... ďakujem pekne za toľké príspevky. Veľmi sa teším podpore . )) k tej epidurálke, dosť som sa napočúvala tých rečí o ochrnutí, takže asi preto sa jej stránim, neviem, čo je pravda, takže ... a ešte dačo, kedy sa začína kupovať výbavička ? pretože podľa povier až tesne pred pôrodom a ja by som už tak strašne chcela držať v rukách malé dupačky, juj .)) a ... mená už vybraté máme - Lenka alebo Marek . )) a ešte raz, ďakujem za podporu a rady . ))

ifka

:-))pred druhym porodom mi lekar vravi:tak,ideme rodit..a ja,ze este nemozem,lebo nemam bolesti,cakam,kedy budem mat...povedal mi,nech zasa nevymyslam,ze uz aj hned idem rodit...do pol hodiny bol maly vonku..uplna pohoda:-))

petra.76

mandy21, no vieš moja, ja by som sa pred tou masážou riadne umyla mydlom alebo gélom na intímnu hyg. a nielen genitálie ale aj okolie konečníka.

mariamaria

mandy ja som si tam nenaniesla nic,ale hlavne musis mat ciste ruky a podla mna tam vo vnutri je to aj tak vsetko akosi poprepajane ,takze sa podla mna nemusime bat...hm???ale ak chces mat istotu opytaj sa gynekologa...moj mi to len odporucal..nemal ziadne namietky.okrem tej hygieny ruk,na to daval doraz...:)

onem

Ahoj Biba123,
úplne viem,čo práve prežívaš.Ja som sa toho zbavila pred 4-mi mesiacmi,keď som porodila svoje druhé dieťa.Tiež som sa bála a ani som nespávala.Porodila som obidve deti cisárskym rezom.Ja som sa bála spinálnej anestézie a pocitu,že nebudem cítiť svoje telo,tak som sa dala uspať.Strašne som si priala spontánny porod,ale doktori ani počuť.Keby som aj otehotnela po tretí a zároveň posledný krát(dúfam že už nie)tak by som aj tak musela ísť sekciou.Ja neviem, aký je to pocit rodiť prirodzene,ale keby som mohla,tak to strašne moc rada vyskúšam.Keď som videla tých šťastných rodičov tesne po narodení ich detí,aj som im závidela.Moj muž čakal na chodbe a malého mu len ukázali a ja som ho videla až po 5-tich hodinách.Buď statočná,budem na teba myslieť.

amika

Biba takze usudzujem,ze si prvorodicka a to ze sa bojis je uplne normalne. Aj ja som sa bala,ale zaroven aj tesila. Ak by som bola na tvojom mieste,tak tu epiduralku by som si dala vpichnut,lebo ved si len spomenme ked nas boli hlava alebo hrdlo nedame si nahodou tabletku od bolesti? A co porod? Ja si myslim,ze netreba trpiet a ak sa da,tak si treba pomoct. Co sa tyka uz samotneho porodu je dolezite,aby si vedela spravne dychta a predychavat bolesti ked mas tie kontrakcie. Je to velmi dolezite aj oci si radsej zavri pri tlaceni,aby ti nepopraskali cievky. Neboj sa nic moja mila,dobre ti bude,aj ked si uzka. Ja som bola tiez,ale sestricka mi pomohla tak,ze si predlaktie oprela o moje brucho zhora a posuvala mi ho smerom dole. Tak som sa pekne roztiahla,no nebola to sranda vtedy,lebo epiduralky este nedavali v tu dobu. A tvoj manzel ak si neni isty ci to pri tebe zvladne,nech sa spyta na to inych manzelov,ake maju s tym skusenosti a hlavne nech sa psychicky pripravi,nech ti tam neomdlie. :-)) Drzim ti velmi palce a prajem ti,aby si porod brala ako peknu spomienku ci skusenost a aby si z toho nemala traumu. Daj vediet akoto secko dopadlo. Pa

mandy21

mariamaria, chcela by som sa spytat, ci ta masaz hradze je v poriadku z hygienickeho hladiska. Ci sa mi tam nezanesu dake bakterie z konecnika, citala som, ze na hradzi zvyknu prebyvat.

mariamaria

www.pronatal.sk

tehulky tu je ta masaz!!!ja som ju robila iba cca 1mesiac pred porodom a den za dnom som to tam citila take uvolnenejsie natiahnutejsie to miesto medzi koncenikom a posvou,fakt odporucam,kamaratka Americanka ju taktiez prevadza,caka babo vo februari a pochvaluje si...a apropo ,ak mate dobry vztah k homeopatii ,tak ja som brala aj take tabletky pod jazyk 2tyzdne pred porodom ,vraj to pomaha k lahkemu porodu,ale ako vravi vsetko je v nasich hlavickach...ak si povieme ,ze to zvladneme bravurne tak to tak aj zvaldneme...ved oc neurobime pre nase deturence???ze???no nazov homeopatik vam poradia v lekarni ,zabudla som :(...a este pite cca 1-2tyzdne pred porodom alchemilkovy caj a ostruzinu malinovu ,to je taktiez caj ...pomaha to stahovat maternicu k rychlejsiemu a bezbolestnejsiemu porodu!!!aaaaa ked budete mat silne kontrakcie ,ked s auz bude schylovat k porodu ,tak si horucou vodou sprchujte podbrusko alebo aj cele brusko ,mne to naramne pomahalo a este mi pomahalo iba sa tak kolisat na fitlopte-a to som nechodila na predporodnu pripravu..v case porodu som bola mimo SR...a nemala som tam nikoho kto by mi pomohol...a zvladla som to...ja som bola za uplne prirodzeny porod,odrodila som si a potom som ani neviem ako po 17hodinach presla sama s malickou do svojej izby ,co sa mi aj manzel cudoval ako som tam trafila a ako som uvladala malicku...lebo vraj som bola straaasne unavena a nevladala som ,ale malicka mi dala vsetku silu sveta!!!!veeela stastia a potom uz len tulkanie sa s malickymi pokladikmi