Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

Janik4

Ahojte,

marcelina78, presne viem, ako sa citis. Ja som na SSRI 10 den a tiez nic. Mam pocit, ze zabera len Xanax. Vsetkym nam drzim palce.
Dnes musim ist opat do prace a keby ste vedeli, ako strasne sa mi nechce. Chcem len lezat v posteli. A cakat, kym aspon trocha zaberie paroxetine.

marcelina78

ahojte, pre 43 /mam 33/ spavam dobre, beriem uz skoro mesiac Citalec 10 mg, ale stale necitim rozdiel medzi tym, ked som som lieky neuzivala a terajsim stavom, okrem toho som aj marod druhy tyzden, co mi napridava. Uz zasa som nestastna, ze aj som zacala brat lieky a necitim sa lepsie, akosi uz prestavam chvilami verit, ze sa z tohto vyhrabem a budem ako tak normalne zasa zit raz, chodtit do prace, rada medzi ludi....Na silne uzkosti si davam Frontin, ale len vynimocne, vacsinou mam tu nechut ku vsetkemu, vycerpanost a pocity odpojenia od vsetkeho , ze som uz napoly magor asi a na to mi ten Frontin nezabera, to mi vysvetlil aj lekar, ze to nezabera na vsetko.

potockova

Hlavné je nebáť sa, predýchať a povedať si, že ešte som neodpadla, ešte sa mi nič nestalo tak sa ani nestane, aj keď je to ťažké.. Mám úplne presne to čo ty.. Aj keď nerada to počujem z vlastných úst, ale uvidíš lieky pomôžu a bude sa to dať zvládnúť.. Ja som sa im stále bránila a vlastne mám depku aj z toho že ich musím brať, lebo inak neviem dostať svôj život pod kontrolu ..

43

marcelina,neviem či si už pisala,ak ano tak sorry za zvedavosť,ale kolko maš rokov?
a ako spavaš ked ti je takto blbo cez den stale?
aj si davaš niečo na upokojenie okrem tych AD este?

fobia

ahojte...nebola som ešte u psychiatra, nakoľko som vyštudovaný psycholog, tak viem presne čo mi je...mám agorafobiu so znakmi panickej poruchy a sociálnej fobie. prvýkrát mi to začalo na vysokej škole..asi v 23 rokoch, potom sa možno raz za rok zopakovala....teraz mám cez 29rokov a tento týždeň ma to chytilo 2x strašná úzkost, pocit bezmocnosti, nevládzem ani v kancli s kolegami sedieť...hrozný pocit. potrebujem sa len zatvroriť doma do bytu a nevyliezať....tam mi je dobre...v pondelok letím k psychiatrovi, bojím sa o seba, toto nie je normálne. nikdy som sa lekárov nehanbila, ale takto ma to ešte nechytilo...bojím sa, že sa nezaradím do bežného života, bojím sa pri šoférovaní výjsť na voľné priestranstvo, že tam nebude človeka čo by mi poskytol pomoc ked ma to chytí...už mám strach zo strachu, je mi z toho na zvracanie, preháňa ma, klepe, studená som ako po smrti....liečite sa niekto z tejto choroby? prosím nejaké info. moc ďakujem, potrebujem povzbudiť.

potockova

Maros dakujem a nevieš poradiť, nechcem aby ludia vedeli ze taketo lieky beriem, ci na oslavach nemusim odmietnut pohar vina, popripade jedno poldeci..

potockova

Ahoj všetkým, po roku bez AD som dnes skončila zas u psychiatričky, hnevám sa na seba strašne, že neviem žiť normálne, dalo sa to všetko ale minulý týždeń nastal zlom, nechapem preco, 24 hodin mi je strasne, nohy ma absolutne neposluchaju, a to tocenie, neviem prejst ani wc, a to by ma pred mesiacom ani nepadlo ze takto dopadnem, dostala som Alventu má s tým niekto skúsenosti?

marcelina78

este sa ma lekar pytal, ci nemam nejake hormonalne problemy, lebo niektore AD mozu vyvolavat rozhadzanie hormonov este viac, preto tie neziaduce ucinky co som mala, ak by to pretrvavalo, ze vymeni za liek iny, co neposobi na hormony ine...Ja uz tomu nerozumiem, myslela som, ze to posobi len na ten serotonin, som z toho zmatena a dufam, ze mi ten liek sadne, lebo zas keby mi menil, ktovie ako mi z noveho lieku bude a zasa dlhy cas cakat , ci zaberie alebo nie a to je nekonecny pribeh...

marcelina78

43 tak po dvoch tyzdnoch o stvrtke Citalecu sa zalo lepsit, tak som sa odvazila prejst na polku, aj lekar schvalil, ze ked mi bolo tak zle, ze dobre ze som nezvysovala prv, no a teraz zas to nie je bohvieco, som taka odpojena, strasne unavena a ten nepokoj a uzkost mam v sebe, snad to zasa prejde a bude len lepsie.....