Dlhotrvajuci kasel...alergia.?

Príspevok v téme: Dlhotrvajuci kasel...alergia.?
kurnos

Mam 21 rokov, sennu alergiu, ktora sa mi po dvoch poslednych letach stravenych pri mori zlepsila az vytratila. Minulu zimu som mal dlhotrvajuci kasel, ktory prestal po vyse mesiaci. Tento rok to zacalo opat v rovnakom case s podobnym priebehom. Z testov z krvi mo bol zisteny aj zapal aj zvysene hodnoty alergie. Kedze som nemal zvysenu teplotu, antibiotikami som sa liecil az pred tyzdnom, ale doteraz kasel nepresiel. Kortikoidne spreje urcene astmatikov by som nerad bral, kedze zatial mi astmu nediagnostikovali. Z diskusii som prisiel na viacero moznych rieseni a pricin. Kedze je obdobie suchych bytov a okrem toho byvam momentalne na internate kde je pravdepodobnost zvyseneho vyskytu alergenov, roztocov, prachu atd. domnievam sa, ze kvoli tomu mam kasel. Ako riesenie by pomohla cisticka vzduchu s jonizatorom a zvlhcovac v jednom.? Su tieto 3 in 1 zariadenia dostatocne ucinne.? Myslite ze by to vyriesilo moj problem.? Pocul som aj o akupunkture, ktora moze liecit aj alergiu.? Takisto som nasiel detoxikacnu medicinu... Co by ste mi odporucili.? Pripadne aku kombinaciu.? Nedavno som zacal brat aj Aerius, no zatial nezabral. Vopred dakujem za pochopenie a rady.
-----------
Článok na tému Kašeľ www.zdravie.sk

martak

uz som sem pisala a velmi ste mi pomohli,ak si spominate mala som tie velke problemy s ocami,velmi mi puchli a a vzdy som mala obrovske kravave kruhy pod ocami,vdaka vasej rade som zacala uzivat quercitin,bromelain a ester-c,naozaj mi to hned zabralo a bola som velmi statsna vasej pomoci,a aj sale,som.ale asi somurobila velku chybu,ked som po nieklkych mesiacoch a po mojich probloch prestala brat,bolo by dlho dobre....co na to povedat,ale opat sa mi to vratilo,ale este horsie,pred tym cela alergicka reakcia trvala 3 dni,ale minuly tyzden v sobotu to znovu zacalo a najhorsie je na tom,ze to vobec neskoncilo,oci mam stale podliate monoklami ,mam ich vysusene a nie a nie sa zahojit a dookola puchnu a trosku odpuchaju a stale dokola,som zase velmi zufala...co mam robit????zacala som zase brta tie vitaminove doplnky,ale asi to nezabera,ale bo musim pockat kym to zacne zaberat,naozaj neviem,,,lebo pred tym ,mi to zabralo hned a dokonca do niekolkych hodin,prsim vas ,pomozte mi,lebo lekari mi pomoct nedokazu,predpisu mi tabletky na par di a,ale pre mna tonie eje riesenia,...dakuje vam za vas cas a pomoc,marta

usmev

kurnos:ono by pomohla kombinácia presne toho, čo si napísal.Čistička vzduchu-iónová je vynikajúca pre alergikov/viac Ti môžem o nej napísať,ak budeš chcieť/,ale rozhodne je potrebné riešiť nielen kašeľ,ale príčinu kašľa,t.j.dať do poriadku imunitný systém kvalitnými prírodnými doplnkami výživy.Ak chceš, ozvi sa mi.duratnakatka@zoznam.sk

xxxxx

Mne liečili kašeľ 8 mesiacov, pneumológ, alergologička, nakoniec mi vyšetrili reflux, dali lieky a už nekašlem.

martak

rng,chcem sa podakovat za tvoje,uzivam tablety,ktore si mi doporucil som naozaj stastna,ze som si ich kupila a zacala uziavat.aj ked som sa zlakla,ze som zase upuchla,ale po uziti rannych tablet,som do 1,5 hod uzasne odpuchla a dryhy den to iste,a vobec ma to nebolollo a neopuchla som ako obvikle-eda tak velmi, a treti den vobec,...velmi pekne dakujem,naozaj som vel,i spokojna akonecne mozem naplno pracovat,teda dufam,len za sato nevrati.poklato bude len takot a posledne dve rana,budem rada.poradili ste mi lepsie ako lekari,ktorych navstevuje,este raz dakujem.

martak

ahoj rng,druy tyzden uzivam tak ako si mi poradil a dnes zase puchnem,bude to take strasne opuchnutie ako vzdy?nepomoze mi ked si dam tebletkyna alergiu?alebo sa to nemakonbinovat s liekmi,dakujem

RNG

jolana 2, vsetkym na svete sa da predavkovat
Quercitin nie je vitamin, ale vytazok z cibule. 500 mg je asi tolko, kolko obsahuje stredne velka cibula alebo kilo jablk.
V extremne velkych davka(10-100 ktat tolko, kolko je odporucane) je ciastocne neurotoxicky.
Ale tak isto v predavkovaniach napr obycajna sol v davke 25 gramov(10x tolko, ako je odporucene) zjedena naraz moze sposobit nervovy sok a smrt(hypernatremia)
........
Proste netreba sa predavkovat s nicim!
Drzte sa odporucenych davok.
A pozor na alergie, jednotlivci mozu mat alergiu na cokolvek.
Telu pred tym nezname latky(nove jedla, doplnky , lieky) treba zacat v malych davkach a postupne zvysit do odporucenej.

jolana2

ahojte,chcela by som sa spytat,da sa predavkovat vitaminmi,tak ze z toho busi tychlejsie sdrce[guarcitin]dakujemalebo to je le nahoda

sesil

Ahojte , skuste si zaobstarat kombuchu. ja som mala slabu imunitu velmy mi pomohla kombucha. Mala som 6 krat do roka zapal hrdla a zapali priedusnice .Moj brat ju tiez uzival mal silnu sennu alergiu silne kychanie ,opuch oci , slzavenie ,svrbenie. teraz mi nohy boskava ze som mu ju zaobstarala a aj celej rodine. tu mate kontakt na predajcu : distribucia.kombucha@centrum.sk

RNG

martak, ja mam tie prostriedky proti alergii aj osobne na sebe, zene a synovi vyskusane.
My tu(Midwest, USA) mame hromadu drazdiveho pelu(ragweed a ine) a tiez vela sporov, lebo tu je pomerne vela vody(1500 mm do roka zraziek).
Povodne udaje na davkovanie mam z mojich lekarskych zdrojov(hlavne dr Julian Whittaker a dr David Williams).