prosím, pomôžte mi vstať

Príspevok v téme: prosím, pomôžte mi vstať
lilinka22

pomôžte, prosím. áno, som na kolenách a už nevládzem;((( mám zjazvené telo od žiletky a to som si povedala, že už na ňu nikdy nesiahnem, no znova padám na dno. momentálne sa mi lieči noha a len čakám, kedy tá rana bude tak hlboká, že krv už neprestane tiecť. som na dne. mám ppp, ale také, no ťažko sa to opisuje. niekedy nejem, keď začnem jesť, tak sa neovládam a prežieram sa. čím viac sa snažím, tým viac žerem. naučila som sa jesť len jablká, mrazenú zeleninu prichystanú v mikrovlnke a mlieko, ale aj keď obmedzene druhovo, tak tie jablká jem skutočne na kilá. už sa tak nenávidím až sa mi chce plakať. kúpila som si tabletky na chudnutie, ktoré sú na predpis, ale zohnala som ich bez neho. nikto o tom nevie, čo ma divným spôsobom upokojuje.
strašne som si priala mať raz rodinu, byť mamina, hlavne zamilovať sa. teraz mám 22 a jediné, čo som prežila bolo sklamanie pri ženatom mužovi. myslela som si, že ma miluje, ale nemiloval. pomáhal mi, aby som sa po otcovej samovražde dostala do normálu aj z jeho smrti, aj z ppp, ale nakoniec ma opustil a ja som tam, kde som bola. na jednej strane by som najradšej na tie dlhé roky, čo sa trápim zabudla a dúfala v splnenie mojich snov, no na druhej je môj cieľ len jeden - schudnúť, pretože moje telo je priam nechutné a chudnúť až pokým nebude čo. často premýšlam nad smrťou. neviem žiť tento život. priala by som si, aby skončil, ale tak, ako som len obyčajná nula v chudnutí, tak sa neviem postaviť až na ten úplný prah života a smrti. ľúbim svoju rodinu, ale už neviem, čo robiť. neviem a nevládzem
;(((((( už som asi úplný cvok, pretože zároveň by som si v kútiku duše priala mať tú vysnívanú lásku, no stále viac mi túto túžbu vytláča túžba zomrieť. tento rozpor vo mne samej ma vnútorne zabíja asi viac než tie viditeľné rany. prosím, reagujte len seriózne. hľadám pomoc. nadávanie a nepochopenie mám v sebe samej. ďakujem

[zruseny12]

v prvom rade zacni pomaly jest...postupne,ale tu ti asi nikto nepomoze,ale skus to sama a mozno to pojde a do zrkadla sa nepozeraj...a kup si vit.SK.B-Bekomplex a spolu s rodicmi to zvladnes,ale hlavne zacni pomaly jest...aby si nabrala sily...tazko sa radi,ale skus pozerat inymi ocami na svet,nie ze chces byt chuda,ale ze chces zit a byt normlana...

sabina

halo pomôže mi niekto nedokážem ja už dalej žiť nemám žiadu energiu bo nič nejem mám 17O cm a vážim 39 kg bože a čokoľvek zjem tak to hned v tom momente vyvrátim nedokážem nič zjesť čo mám robiť poradte mi niekto prosím vás. Začala som si kupovať aj menšie veci aby rodičia nič nezbadali ale oni to už vedia a chcú ma dať ku psychologovi ale ja tam nepôjdem lebo to je hanba pomôžte mi nejako aby som vedela ako sa z toho mám dostať aj bez odbornej pomoci ja už dokonca nemávam ani menštruáciu a to je vraj zle ale ked sa ja pozriem do zrkadla tak sa vidím strašne tlstá a chcem iba schudnúť to teraz sa mi vymklo z rúk tak pomoc pomôžte mi prosím vás

silvus

Ahoj lilinka, je dost nebezpecne pre tvoj organizmus jest tak malo druhov jedal, telo potrebuje pestru stravu. O chvilu Ti budu chybat dolezite mineraly ako Mg, Zn, Se, Fe...budu Ti padat vlasy, lamat sa nechty, kosti, budes nervozna, pracitlivena...prosim neber to ako kritiku alebo poucovanie, moja...len ako dobre mienenu radu. Ver mi, hovorim z vlastnej skusenosti. Ved nemusis jest mastne a sladke jedla, zarad do svojho jedalnicka napr. ovsene vlocky, pohanku, semiacka, orechy, jogurty a kyslomliecne vyrobky, tmavé pečivo...ja som to tak urobila a teraz mam vraj ukazkovy krvny obraz ( predtym som ho mala katastrofalny ). A este nieco: ked Ti bude najhorsie, vyber sa s niekym ( alebo aj sama ) na prechadzku do prirody, mne to strasne pomaha. A ak mas nejake zvieratko, tak len skus hladit jeho kozusok, prijemne to upokojuje, ked hladkam moju macku a jej maciatka. Velmi Ti drzim palce, prajem vsetkym prijemny den...

jancecka

lilinka22, ak máš záujem, napíš mi e-mail, niečo ti poradím, nečítala som reakcie dozadu, tak neviem ako sa máš, prvý krát čítam tvoj problém, písala si to v januári, odvtedy ubehlo veľa času, tak ak chceš, ozvi sa mi na e-mail :D

lilinka 22

ahoj martinka,
včera som sem pôvodne chcela dať dlhý príspevok. napísala som ho, no keď som ho chcela pridať, tak mi po niekoľkých minútach vypísalo, že server neodpovedá a všetko, čo som napísala sa stratilo. nezvládla by som to napísať znovu, takže teraz len v krátkosti. je to začarovaný kruh a navyše som zistila, že nedokážem byť bez tabletiek na chudnutie. zostala som bez nich jeden deň a z tej nervozity som sa išla zblázniť. najťažšie je, že nemôžem priznať, že nevládzem. ľudia do mňa hučia, aby som jedla a pribrala. ja ale jem veľa. síce je môj jedálniček obmedzený na tri druhy jedál(jablká, karotka, mlieko), ale jem veľa. a navyše som slaboch. vždy, keď som sa chcela posnažiť nejak to zmeniť, tak ma to pomaly zabíjalo. a tak sa len tvárim, že je všetko ok, čarujem úsmev, aby som na to neupútala, lebo potom by to už išlo ako lavína, no pritom mi zviera hrdlo. smiech cez slzy. to je ten pravý význam. takže pokrok nie je, skôr zhoršenie, lebo mi veľmi vypadali vlasy a pri pohľade na seba v zrkadle cítim len odpor a nenávisť za to, aká som neschopná a slabá.

martinka111

ahoj Lilinka, som rada že si sa ozvala, pises že mas skušku, aj ja som mala skusky, dufam že dopadla dobre. Myslím, že kedže studuješ, chceš isť za svojim cieľom, no z toho čo pišeš a s čim maš problémy súvisí aj možno s tvojou rozdvojenou osobnosťou,možno sa to bude zdať poetické, ale ty akoby si stála na "križovatke" uprostred a hľadala tú správnu cestu, ešte nevidíš cieľ, jedna cesta vedie k úspechu, študiu, k priateľom, známym, k plneniu nenaplnených cieľo, k šťastiu ale tá druhá vedie k nešťastiu, samote, umáraniu, strate najbližších, a čo je najhoršie aj strate samej seba, svojich plánov, cieľov, túžob, prianí. Viem, ľahko sa to hovorí, no ja som tiež študentka a kedže viem, že ked sa učím myslím tiež na to čo zjem, no neodpustím si ani sladké, a ani ty by si nemala mať strach, že zješ niečo kalorické, mastné, pretože aby si mohla fungovať, aby tvoj mozog pri učení mohol prijímať infor.potrebuje cukry. Ja som sama zistila, ze ked som hladna nemôžem sa učiť, ale aj ked som veľmi plná nemôžem sa učiť, zlatá stredná cesta. No musíme si vybrať bud budeme vychrtlé modelky, a nebudeme znamenať nič alebo pôjdeme za svojím cieľom a v budúcnosti si budeš môcť povedať, že urobila som niečo, dosiahla som čo som chcela, a som na to hrdá. Cauko. Martinka111

sannyy

ahojky lilinka22. Je super ze si sa so svojimi problemamy zdvoverila. Tu je hromada ludi co dokazu pomoct, pochopit. Ja sama zijem v bludnom kruhu a aj psychicke problemy som si uz odzila,a tom mam len 19. tykali sa jedla,ale nie tak ako to prezivas ty. ty sama vies ake velke problemy prezivas a ja neviem ako by som ti poradila,alebo ci moje slova nejak pomozu. Urcite je super ze sa liecis a z toho najhorsieho by ti asi najlepsie vedeli pomoct len doktori. Ja som mala uzasnu psychologicku, ktora ma dokazala pochopit ako nikto iny a pomohla mi vyznat sa v sebe,pomohla mi z toho najhorsieho von. Mnohi psychologov a psychiatrov odsudzuju, mne pomohli. a dakujem im za to, teraz mam uz \\\\\\\"len\\ \\\\\" rozne zdravotne problemy, ale je to bludny kruh,prave som sa vsak rozhodla konecne ho ukoncit. A viem ze to dokazem. A viem ze aj ty si schopna prekonat svojich demonov. Muz ktory ta sklamal nestoji za to. Obklop sa ludmi ktori ta maju radi taku aka si,urcite taki existuju. Rodina, priatelia, a hlavne niekto komu sa mozes vzdy zdoverit. Ak nikto ini tak ludia tu na foru.

tina

ahoj lili,je to velmi smutne co sa ti v živote stalo...ale o tom je život,a ten vie byt k nám poriadne krutý.
...si mlada a mas zivot pred sebou a určite stretneš toho praveho a budes mat kopec deti...ved ten,kto nestoji o nas nestoji za to,zacni bojovat a urcite sa ti vsetko podari...zahod vseky ziletky,vyliec si rany,namaluj pastelkami pekny obrazok,zacni vecer behavat,nafarbi si vlasy a sprav zo seba krasavicu,zostav si zdravy jedalnicek a vela papaj,upkojis sa zahodis stres a citit sa budes ovela lepsie.....hlavne zacni jest aspon po troske,aby si zahnala stres
každy clovek musi mat telo pokrite tukom,ktory obaluje a chrani nervy pred stresom,a tym že si velmi chuda alebo že sa nenajes podliehas stresu.....bojuj a o svoje snyurčite sa ti to podari a najdes toho praveho.velmi velmi ti držim palce
ema

janka

PRE LILINKU22: LILI mas 22ročkova ako ja a mas život pred sebov neblazni moja,keby si vedela čo vsetko som ja prezila v zivote tak neuveris a ani nikto ...,v laske som sa tiez sklamala ani neviem spocitat kolko krat dokonca som mala z toho depresie a PP,mam uz iba mamu a sestru a brata ,velmi by som ti chcela pomoct ,myslim ze by ti aj pomohla nejaka psychologicka aj mne pomohla a dost ...,fakt.JANKA TT