Je masturbácia zdravá?

montrela

Akoze ja sa ospravedlnujem, ze som sa do toho tak oprela, ale ked mne ten prispevok od --- vyrazil dych.
Všetky reči o vzniku impotencie, rakoviny , ohlúpnutia, deformácií chrbtice, tuberkulóze a i., ktoré sú staré už celé desaťročia, sú, ako bolo spomínané, úplným nezmyslom a sú absolútne popreté. a Este jeden maly vynatok, ktory som nasla citujem:"Skúmania austrálskych vedcov v roku 2003 viac než 1 000 mužov s rakovinou prostaty a približne rovnakého počtu bez rakoviny prostaty dokonca ukázali, že riziko rakoviny prostaty u mužov, ktorí už veľmi skoro onanovali viac ako päťkrát týždenne, bolo asi o jednu tretinu nižšie. Výsledky štúdie sú uverejnené v „Journal of Urology/BJU International, zväzok 92, 2003.

aliiee

ja neviem, ak si to niekto robi priliz silno, hlavne u zien, tak by som si vedela predstavit, ze tam moze k niecomu takemu dojst, dufam ze nie

montrela

Neposle, lebo nic take neexistuje. Muzi by dokonca mali masturbovat povinne, posobi to dokonca preventivne proti rakovine!!!!!...studie poprednych lekarov su nespochybnitelne a myslim,ze ak ma clovek kompenzovat svoju sexualnu ziadostivost masturbacia je to najprirodzenejsie riesenie.

montrela

Takze mily/a --- mnohi by ta ukamenovali za tu vetu, ze pre psychicky normalneho cloveka je na nic. Ty by si si mal/a nieco najprv prestudovat, budem hadat si fanaticky veriaci alebo nieco podobne...nebudem tu pisat o tom, ako je spoznavanie vlastneho tela dolezite pri dospievani, aka je masturbacia dolezita pri frigidite a pri psychickom napati, toto vsetko je VEDECKY a lekarsky dokazane. A kludne posli, lebo ja som o takom v zivote necitala a mam za sebou dlhe studium a vela precitanych knih a clankov. montrela@centrum.sk

---

Myslim, ze pre psychicky normalneho cloveka je masturbacia nanic
PS:montrela - to sa velmi mylis napis e-mail a poslem ti tucet clankov ako dostali rakovinu z masturbacia. Treba najprv daco prestudovat a potom ......

montrela

Myslim, keby masturbacia vyvolavala rakovinu uz by sa o tom davno vedelo a pisalo, ale nikdy som o takom niecom nepocula.

aliiee

no tak to nie,ale predsalen, ked pri mackani prs moze vzniknut rakovina, tak toto mi pride celkom blizke, tak ci aj takto nemoze vzniknut rakovina