bellara-nikdy

Príspevok v téme: bellara-nikdy
jarmil7

po zmene na túto hormonálnu antikoncepciu sa u mna prejavili nežiadúce účinky v plnom rozsahu. najskôr - pokračovanie nechuti na sex, kvasinkové infekcie, neskôr ako predpokladám že z HA aj nedostatok železa... potom som mala stavy únavy, búšenia srdca,nesústredenia. výsledky na krv a železo mám úplne v poriadku,obvodný lekár ma prehliadol a povedal, že to môže byť reakcia na zmenu HA (z cilestu na bellaru). nikdy predtým som takéto problémy nemala. vysadila som to pred 2 týždnami a čakám kým sa mi tie hormony dostanú z tela von (ževraj to može trvať aj niekoľko týždnov-mesiacov). po tejto negatívnej skúsenosti hormony tak skoro užívať nebudem - ak vôbec niekedy v živote...!!! ak máte niekto podobné skúsenosti s HA napíšte...

jaja

písala som gynekologovi z BB na forum - antikoncepcia.com svoj problém, tu je odpoveď, ak by to niekoho zaujímalo:
Myslím si,že to bola reakcia ani nie tak na hak všeobecne,ako hlavne na Belaru.Doporučil by som Vám pokračovať v užívaní hak,zmente však-okrem gynekologa- aj značku antikoncepcie.Trebárs na Jeanine

jaja

dakujem žienky za názory, len som chcela vedieť, či tieto stavy môžu byť z hormonov, čo ste mi aj potvrdili, čo všetko môžu spôsobovať... no ja sa už asi k žiadnej nevrátim po mojej skúsenosti... radšej... ak má ešte niektorá z vás podobné negatívne skúsenosti, napíšte .

kiksa

je to individualne, zacinala som belarou, vsetko v poode az kym mi raz nevynechal menzes, tak som presla na diane 35 aj kvoli pleti....a ztej som mala dva mesiace trapenia, pribrala som 8kg, traviace problemy, stale naliata a depkoidna, kramy som mala strasne silne...a vratila som sa k belare....

3martina3

jaja - Z Yadine sa mi krutila hlava, mala som pocit na odpadnutie, na zvracanie, neskutocne bolestiva menstruacia, citlive prsia, chut na sex ziadna, o vlhkosti uz ani nehovorim...poctivo som to vydrzala 3 mesiace, ale ani o chlp sa to nezlepsilo.

sawovka5

ja užívam belaru 1,5 roka a nemam pocit že by som mala niake extra nežiaduce učinky...síce som pernamentne unavena ale tak to robí vela HA..ja som spokojna a nemenila by som...ete nemám dovod

jaja

aké si mala nežiadúce účinky z yadine, ak chceš popísať... lebo mne len obv. lekár povedal, že to môže byť reakcia na zmenu ha, on ma vyšetroval, s gynek. som to neriešila, lebo ho idem meniť...