Stále som prechladnutý

Príspevok v téme: Stále som prechladnutý
co_stym

Zdravím vás. Mám takýto problém. Raz som poriadne prechladol keď som bol vonku v zime a premočili sa mi topánky, odvtedy ma to stále drží a neviem už ako ďalej, aby choroba išla do preč... Bol som u doktorky tá mi po popočúvaní povedala, že mi nič nie je, tak som jej povedal príznaky a dala mi Bioparox - antibiotika sprej aj do nosa aj do ust, ale stále to nezabralo, bolo mi síce po streknutí lepšie, že som nemal tak podráždené dutiny, ale aj tak mi to celkovo nepomohlo, neskôr som užíval solmucol ale ani to mi nejak nechce zaberať, skúšal som si dávať občas aj iné lieky klasické lieky proti chorobe ako penicilin, paralen /aj ked bez predpisu/ ale vôbec nič nepomohlo. Obliekam sa teplo, jem dostatok ovocia a zeleniny, stále pijem horúci čaj a stále mám problém sa toho zbaviť.. príznaky sú ako pri klasickom nachladnutí, svrbí ma ústna a nosná dutina, stále mám zapchatý nos, používam aj sprej do nosa , teraz som si kupil muconasal, ale tiež je to dočasné, a rýchlo ho miniem, stále kýcham, je to až nepríjemné, hlavne za volantom alebo niekde v spoločnosti, kašel mám len občas... a vykašlávam hlieny (po smrknutí). Nemôže to byť aj nejaká alergia? Viete mi prosím poradiť čo mám robiť? trvá to už 3 mesiace možno aj viac... a už je to príšerné denne miniem vela balíčkov vrecoviek, aby som ich šetril musím smrkať aj do toaleťáku... neviem už čo robiť... prosím poradťte... Ďakujem

aloe

co_stym: nám doma vždy pomôže Aloe vera gel-pijeme ho 3krát denne,do nosa striekať Aloe first.Prípadne podľa korún a stavu ochorenia doplníme Echinaceou, Absorbent C, na hlieny cesnakové tabletky s tymiánom.Ak chceš vediať odkiaľ, napíš:duratnakatka@zoznam.sk

Ivka 1

To poznám. Aj ja tak isto a pomáham si produktami na prírodnej báze. Chrípku ak
ju vôbec dostanem, dokážem zvládnuť za piatok - nedeľu.

mira

Tiež som kedysi mala 10 mesiacov v roku tie isté príznaky.
Príčiny sú 2 základné :
1. OVOCIE : má silne ochladzujúce účinky na telo, a to nehovorím o tropickom , ktoré je určené pre ľudí žijúcich v trópoch.
/nahraď ho zeleninou, najlepšie kvasená kapusta a domáce druhy, nie subtropické ako paprika a rajčiny/
2. ZAHLIEŇUJUCE A PREKYSEĽUJUCE potraviny - mlieko a všetko z neho, živočíšne a stužené potraviny, biela múka...
zisti si ďalšie
/nahraď ich celými obilnými zrnami a trochou strukovín/
Stojí to za trochu snahy.

co_stym

Ivka 1

No ja bohuzial snazil som sa vyliecit mesiac a dalej to nemalo cenu tak som normalne chodil a aj stale chodim do prace napriek chorobe....

Bubu_Tinka

Toto forum je o tom, vela rad ,ale je na Tebe ,čo si vyberieš bez ohladu na cenu.Musiš sledovať aj texty , ako komu čo pomohlo, kde sa zaradiť a potom sa rozhonuť co urobiť. Je aj rovnica pri PN pridem o 3000-. Sk + kupujem lieky, to sa rovná bez PN lieky nekupujem nestratím na plate, ale kupim doplnky, mozno aj v tej hodnote. A je tu otazka kupil som tie spravne ? Doplnky je dobra vec z mojej skusenosti,ale pri neskorom užívaní skončím na PN. Tak nezabudni,čas letí.

Ivka 1

Áno máš pravdu. Niekedy skúšame a skúšame a to,čo by nám mohlo pomôcť odmietneme. Máš pravdu,aj liečivá sú drahé. No niekde treba začať,pre niečo sa rozhodnúť , ak chceme fungovať v zamestnaní alebo v škole.Hlavne PN sú dnes veľmi nevýhodné a o tom,ako sa tvári zamestnávateľ pri častom vymeškávaní v práci ani nehovorím. Ty už pracuješ?

co_stym

Ivka Neskusal som nic take...

Ono sa to tazko... kazdi mi poradi nieco ine potom to dopadne nakoniec ze neviem co z toho kupit tak nekupim nic... a zasa nemam vela penazi aby som mohol kupovat co si zmyslim, lieciva su dnes dost drahe...

Ivka 1

Skúšal si už sprej z aloe šťavy s prídavkom propolisu a liečivých bylín?
Nám veľmi pomáha. A nielen pri nachlad-nutí.Striekame ho do hrdla,uší,nosa. Nos spriechodní,skvapalní hlieny,ukľudní bolestivé hrdlo.Pre viac info napíš na mail ak chceš.

mjanik

buď to skús sám,dobre sa vypoť,napr.behom aspoň 3 km a ak to nepomôže-chlad je v pľúcach,vyhľadaj akupunktúru a daj si preliečiť pľúca aj nos.Činnosť pľúc začína nosom,keď sú "zlé" tak je to asi ako u teba