dlhodobe uzivanie HAK-problem?

Príspevok v téme: dlhodobe uzivanie HAK-problem?
zuziacik24

Uz 7,5 rokov v kuse..od mojich 17 beriem HAK diane35(mala som zlu plet, nepravidelny cykus, tak aj ked som antikoncepciu nepotrebovala, lekarka mi ju kazala uzivat bez prestavky)...planujeme si zalozit rodinku a ja sa bojim, ze po tak dlhom uzivani tabletiek sa moje vajecniky nedokazu nastartovat len tak a budem mat problem otehotniet. Alebo skor vobec dostat menzes..Chcem sa spytat vas co ste uzivali HAK tiez az tak dlhu dobu, ako sa u vas obnovil cyklus a zacali pracovat vajecniky, co tak dlho "spali"...dakujem za kazdu odpoved..aj ked sa bojim, ze ma cakaju problemy...

lea

iste to nie je pre telo prirodzene, aby vajecniky dospelej zeny 7 rokov nepracovali, ale taka je doba. ale pocula som, ze vela zien otehotnelo hned po vysadeni, zeby vajecniky chceli dobehnut zameskane?

usiko

zuziacik, nepotesim ta, ja som brala HAK 11 rokov, lebo som mala nepravidelny cyklus a po vysadeni som nedostala menzes...budem cakat 3-4 mesiace, beriem nejake doplnky vyzivy na upravu cyklu a ak sa to neupravi...potom to budem riesit...inak problem nebudes mat kvoli braniu HAK, ale kvoli tvojmu problemu, a ten je nepravid. cyklus, s tym uzivanie hak nic nema...mimochodom, dnes som akurat volala kamoske, o ktorej som vedela ze mala tyky cyklus ako my a ma teraz babo, ta mi povedala, ze jej menzes chodil tak rau za 3, 4 mesiace a otehotnela na prvy raz, a kedze menzes nechodil nikdy pravidelne, tak na to prisla az v druhom mesiaci...tak ttom ma trochu potesilo, ze nie je to take cierne, takze hore hlavu a snazte sa obabatkovat sa....

alpa

Nemysli hned na to najhorsie, ak chces mat deti tak do toho... Gynekolgovia tvrdia ze to nie je ziadny problem, tak dufajme ze hovoria pravdu.