Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pocit škrtenia.

Príspevok v téme: Pocit škrtenia.
monika p.

Ahojte. Chcem sa s Vami poradiť, čo mi môže byť. Už dávnejšie som zaregistrovala pocit, akoby ma niekto škrtil okolo krku. Stáva sa mi to väčšinou večer, ťažko sa mi prehĺta, som z toho malátna, nervózna a unavená, a krúti sa mi hlava. V poslednej dobe to registrujem častejšie, a je to hrozné, naozaj ako škrtenie, neviem si s tým dať rady, lebo mám pocit, že ma to zadusí.
Ak by niekto myslel, že je to spojené so psychikou, tak to môžem celkom vylúčiť, pretože som úplne v pohode a žiadne depky ani starosti nemám.
Prosím, poraďte.

Lulu2011

aj ja to mavam, bola som na ORL aj plucnom, kardiologii, testy mam vraj ako sportovec, ale nevladzem s dychom, niekedy mam pocit obruče na krku, dychavicnost, otrasne stavy, plus hrozne zahlienenie po jedení a nikto mi nic neporadi u dr.

majka_21

Monika, ten pocit skrtenia poznam. Ale u mna by som to davala do suvislosti s astmou. Mam sice problem s chrbticou a stitnou zlazou (tie problemy dnes len malokto nema...), ale vzhladom k tomu, ze viem, co je astmaticky zachvat - u mna to davam do suvisu s tym. Inak sa snazim plavat, ale teraz cez zimu budem musiet vymysliet iny sport. Pre mna je dolezity pohyb - plavanie mi aj kvoli chrbtici vyhovovalo.

Jan.H

AHoj. nieco take zazivam. Su to bud zvacsene lymfaticke uzliny alebo krcna chrbtica, ako dlho sedis za pc? Notebook najkor ze? Ale pre istotu si daj urobit vysetrenie na helikobaktera pyroli. Ja som siel z vlastnej iniciativy na dychový test a zistili ze ho mam.

nellka

Monika, aj pri zväčšení štítnej zľazy sa môže vyskytnúť takýto pocit škrtenia, aký ty opisuješ. Možno ide len o zväčšenie sť. zľ. bez toho, aby bola ovplyvnená aj jej činnosť, ale tá únava skôr svedčí o tom, že máš thyroxínu nedostatok.

monika p.

Hm, mám 9 mm vysunutú platničku, ale to už mám asi 10 rokov, a v podstate sa v tomto smere cítim veľmi dobre. Tá platnička je vysunutá asi vo výške pupku, tak neviem, či by to mohlo súvisieť. Môže to mať spojitosť aj napr. s kancelárskou prácou, ako napríklad stuhnutá šija alebo tak? Mohli by pomôcť aj nejaké masáže?

sandra-ko

nemas bolesti chrbtice?mala som a este sa mi to obcas stane tie iste problemy akoby som sa dusila akoby mi nieco stiahlo hrdlo a nemohla som ani prehltnut az na dalsi pokus mala som malo pohyblivu jazylku alebo daco s tym to je ta kost na krku rehabilitacny lekar ma poslal na cvicenia tam mi lekarka vsetko ponatahovala a musim povedat ze je to ovela lepsie je to otrasny pocit ked ta tak stiahne tak to skus

Alternativa

Pocit skrtenia je castym sprievodnym znakom pri zvysenej hladine bilirubinu. Koncentracia bilirubinu sa zistije analyzou krvi. Bilirubin sa zvysi napr. pri nepravidelnej strave, pri hlade, pri vacsej fyzickej a aj psychickej zatazi, prip. je to geneticky problem. Cize odporucam Ti ist na odber krvi, aby si bilirubin vylucila

RNG

Aj tetania=nedostatok anionov a kationov na vodenie nervovych signalov(CO2 a rozne mineraly)sa moze aj takto prejavovat.
Skus na to 1/4 lyzicky soli alebo sody bikarbony, ked ti to prejde, tak je to nedostatok mineralov.
Potom ti odporucam na noc brat aspon 1/2 davku mineralovej zmesy na kosti spolu s niecim zelenym, ako 1-2 tabletky spiruliny, pre lepsiu absorbciu

karamelka

noo neviem, mala by si zajtra s takymto pocitom mozno aj k lekarke, posle ta zrejme na imunoalergologiu, ja som mala podobne pripady v detsve a zistili mi taky mensi nabeh na astmu, alebo pripadne to moze byt vazamotická alergia- to je myslim reakcia na zimu. No pre istotu ak to bude pokracovat, zajdi k lekarovi.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pocit škrtenia. - Fórum - ZDRAVIE.sk