Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

vavo

Mam 39 rokov. Mavam caste migreny. Neurologicka uz nevedela, co ma so mnou robit, tak mi ako prevenciu proti migrenam predpisala rivotril. Dostal som z toho hypomaniu, ktora trvala dva mesiace. Citil som sa uzasne, ale moje okolie stastne nebolo. Kedze som uzival prilis vela triptanov - silne lieky proti migrene, tak mi neurologicka odporucila pobyt na psychiatrii. Tam mi okrem liekov na migrenu nahle vysadili aj rivotril, z coho som dostal tazku depresiu s psychotickymi priznakmi. Potom mi Rivotril nasadili spet a hned som sa citil lepsie. Ale po jeden a pol roku uzivania rivotrilu mi prestal ucinkovat. Odvtedy mam tazku depresiu - trva to uz jeden a pol roka. Mavam sebevrazedne myslienky, z nicoho nemam radost, do vsetkeho sa musim prekonavat, uplne som stratil zaujem o sex, nedodrziavam ani osobnu hygienu. Od zaciatku depresie som bol uz tri krat hospitalizovany na psychiatrii, absolvoval som desat elektrosokov. Vyskusali mi asi 20 antidepresiv. Teraz beriem Zyprexu, Xanax, Tritico na spanie, Lamictal, mollome a Valdoxan. Nic mi nepomaha. Stale sa citim rovnako zle. Skusil som aj trezalkovy caj, alkohol a travu, kamarat mi uvaril vyvar z makovic, no z nicoho som nepocitil ani trochu radosti, po ktorej tak tuzim. Vie mi niekto poradit, co mam robit ?

oktopus

ahojte... mam problem a chcel by som od vas aby ste to zhodnotili nezaujato a z vasho pohladu. nikdy som nebol chorobne ziarlivy ale za posledny pol rok neviem kedy to presne zacalo sa vo mne nieco zlomilo a zacal som zo vsetkeho upodozrievat manzelku... ak sa nieco zomlelo v praci (obaja pracujeme v tej istej firme) tak mi to zacalo davat zmysel a vsetko mi do seba zapadalo... neviem ci je to len vyplod mojej fantazie alebo sa mam zacat skutocne bat... manzelka nie je ten typ zeny ktora by ma dokazala podviest ale proste v mojej hlave vsetko dava zmysel a perfektne sedi. manzelke verim a aj sme sa o tom rozpravali tak len neveriacky krutila hlavou a prisahala ze je to len vyplod mojej fantazie. myslite si ze by som mal navstivit odbornika alebo len dufat ze to prejde??? dakujem za rady...

jaja123456

Ahojte od decembra trpim dost silnymi depresiami prislo to nahle a neda sa toho zbavit,pred tymto ochorenim som byvala stale chora, mavala som caste anginy,nemohla som vypit bublinkovu vodu, v jednom kuse som bola prechladnuta.vedeli by ste mi niekto vysvetlit preco teraz ked trpim depresiou neobliekam sa nejak dobre,pijem ladove vody a uz od toho decembra som nebola ani naznakom chora?len sa mi to zda byt velmi zvlastne...dakujem za odpoved

magnum

Etikoterapeutická sonda.Pravdaže nie je veľmi známa,pretože je to novinka v alternatívnej medicíne.
Kedže chcem odpovedať jasne a stručne prečítajte si niečo o dr.Bezděkovi a ďaľšom vývoji jeho učenia.Sonda je vlastne jeho učenie,ale obohatené o lokalizáciu blokov presným zameraním akupunktúrnych drah.Toto zameranie je možné previesť EAV prístrojom,j zvládnutiu tohoto procesu je potrebná viacročná skúsenosť.
Pozornosť sa upiera aj na frekvenciu toku energetických impulzov v oblasti slnečnej pletene(solar plexus).
Vlastne sonda zameria miesto bloku a vhodne zvolená terapia je už presne cielená.
Používa sa aj metóda EFT.
Sú to veci,ktoré sú náročné na vysvetľovanie.
K tejto problematike pripravujem vydať odbornú publikáciu.Kedže však chcem mať aj určité terapeutické zázemie bude to v r. 2013. Uvažujem však o kratšej infobrožure s vydaním ešte v tomto roku.
Predávať sa bude v martinuse, zatial len tam predávam svoje knihy.
vj Čadca

malickasom

Les aj RNG, dakujem za rady.
Depka ma nejako opustila neviem ci je to lepsim pocasim, moj depkovy PMS zatial neodisiel, ale nebolo to tak zle. Moja nalada sa ale dost meni pocasim. Paradoxne ma koncom dovolenky chytila uzkost po velmi dlhej dobe. Asi ked nemam co robit tak myslim na somariny a potom to pride.Mam dojem ze moje podvedomie stale daco riesi, mozno aj pomaly prichadzam na to cim to je a snazim sa mysliet pozitivne.
A travenie teraz klop klop uz asi dva tri tyzdne funguje. Som zvedava ze na ako dlho.

alica 563

o etikoterapii som citala, moze to byt fajn, ale etikoterapeuticka sonda? no
uz som videla aj kona vracat a hada cuvat, ale etikoterapeuticku sondu este nie, zda sa mi to nejake podozrive :DD

RNG

TO aj mna zaujalo, zialbohu som o topm nasiel len Slovenske udaje, tym lepsie pre citatelov. Zatial sa zdrzim komentaru, lebo je to velka zmes roznych moznych a nepravdepodobnych spojeni, skor by som povedal akehosi ducharsko/psychologickeho razu, co lekari bezne nazyvaju obvykle placebo. To vsak neznamena, ze je to bezcenne, prave naopak, cez vieru sa da vyborne liecit, samozrejme s pomocou liekov, potravin a potravinovych doplnkov k tej viere je to lepsie.
www.ezofit.sk
duhaduse.wordpress.com

Les

Etikoterapia??? Popiste principy - prosim celkom konkretne - ako taka "etikoterapeuticka sonda" vyzera a ako pracuje?

Les

PRE: Malickasom

1.ak mas depresie v zime a nikdy nie v lete, v zime skor priberas a mozno v ramci dna Ti byva najhorsie vecer -- najdi si na nete nieco o sezonnej depresivnej poruche (seasonal affective disorder - SAD), tu velmi pomaha liecba svetlom (staci na jesen a v zime), my mame doma taku lampu - treba vyskusat, uvidis ;-)

co sa tyka celiakie, krvne testy mozu byt negativne, aj ked ju mas.
drz cca 2-4 tyzdne prisnu bezlepkovu dietu (=to je liecba celiakie). ak ti dieta ti pomoze, mas celiakiu. ak ti dieta nepomoze, ide o nieco ine. dtto ostatne potravinove alegie-absolutny dokaz budes mat, ak pri vyluceni danej stravy si OK.
hnacka moze byt aj z MNOHYCH inych pricin -- parazity, lieky(ibuprofen..),mikroskopicka kolitida, IBD, chronicka infekcna kolitida, morbus whipple, CWIS, hormonalna antikoncepcia, polypoza, divertikulitda, endometrioza v stene creva, atd atd...je toho strasne vela, niektore su velmi zriedkave.
Ty hlavne GOOGLI a usmernuj svojho doktora, sam to pravdepodobne nevie.
drz sa, daj vediet ako pokracujes.

Najčítanejšie články