Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

adame

RNG: Dakujem za vysvetlenie. Avšak koľko ľudí toľko názorov z oboch príspevkov som si vybral podstatné a idem do toho prirodzenejšieho a ziskovejšieho. Ďakujem za rozsiahlu štúdiu o 5-htp. Aj tu je vidieť ten podstatný rozdiel. Môžem sa v podstate vybodnúť na nejaký niacín, avšak vyzerá to tak, že l-tryptofán je prirodzenejší pre príjem v strave a telo ho pozná a dokáže kvalitne využiť aj pri iných procesoch, 5-htp je len časť produkcie z tryptofánu. Poviem ti, mám taký pocit, že z bežnej stravy asi 5-htp bez syntézy v oragnizme nezískam. Ale vyzerá to tak, že ľudia opäť vymysleli niečo kôli peniazom a stráca sa tu podstata problému. Ďakujem za rady.

RNG

Inac ta literatura uvedena je z ustavu Linusa Paulinga. Po jeho smrti ho postupne okupovali ludia, ktori sa snazia znicit vsetko, co Linus pauling objavil, Jeho odporucenia na vysoke davky vitaminu C(mnoho gramov denne, lebo tolko si ho tvoria skoro vsetky cicavce a my nemame tu schpnost, ale bol by nam uzitocny)potlacili na hladinu 250 mg, tak isto odrazu vypustili spravu proti vitaminu E atd. Proste ustav bol okupovany agentami farmacie , ktori za zivota Linusa Paulinga si na neho netrufali a teraz chcu jeho vysledky zahrabat, lebo sa im to nehodi . Keby ludia nasledovali jeho priklad, farmaceuti by stratili privela zakaznikov.
Ale to len na margo, aby si vedel, ze nie vsetko, co sa pise je automaticky pravda, treba casto ist hlbsie za informaciami, nez na internete.

RNG

V tej literature, co si tam aj ty uviedol[28] aj ja dal na nu link je jasne napisane toto
However, studies of pellagra in the southern U.S. during the early twentieth century indicated that the diets of many individuals who suffered from pellagra contained enough NE to prevent pellagra (3), challenging the idea that 60 mg of dietary tryptophan are equivalent to 1 mg of niacin.
Tj statistika nepodporuje tu naznacenu konverziu, ked vobec existuje v ludskom tele.....
Takze neviem, kto a z coho to vyhrabal.

RNG

Adame, zadaj si do Gogle.com niacin a tryptophan a pozri clanok na niacin. Tam mas pekne uvedene ako sa to z tryptophanu vsetko meni.
Na vyrobu serotoninu je treba tryptophan najprv premenit na 5-HTP, na co treba len jeden krok a jeden enzym. Hovorit ze tryptophan je bezpecny a 5_HTP je nebezpecne je teda nelogicke, lebo telo si musi z 5-HTP tvorit serotonin a z neho melatonin.

V osemdesiatych rokoch zakazovali L- tryptophan aby mohli tlacit patentovane synteticke drogy (SSRI) na zvysovanie sepotoninu u ludi, ktori ho mali malo.
Koncom devadesiatych rokov sa ale pravda dostala na povrch a museli ho znova povolit.
Medzitym sa dostal na trh ovela ucinnejsi vytazok z bobu, 5-HTP, tak sa teraz snazia bojovat proti nemu.
V USA miliony ludi pouzivaju 5-HTP a keby bol nebezpecny, uz by ho davno zakazali.
Tj to bububu na serotoninovy syndrom asi nie je take vazne.
Samozrejme, zo vsetkym sa da predavkovat a clovek musi postupne na sebe vyskusat, kolko toho potrebuje.
To iste je zo syntetickymi chemikaliami typu SSRI az na to, ze tie maju okrem moznosti vyvolania serotoninoveho syndromu(ovela pravdepodobnejsie ako 5-HTP) aj plno inych bocnych skodlivych ucinkov.
....
Co sa tyka vyroby niacinu z l-tryptophanu, to je viacmenej teoreticke, lebo na to treba podla toho, co mas vo Wikipedii 5 stupnov a dokopy 9 roznych enzymov a transferaz. Takze telo toho valne nenarobi a pochybujem velmi o tych 1:60 ucinnosti.
Inac v uvedenom clanku zaroven tiez o tom pochybuju na zaklade inych dat spojenych s pelagrou
lpi.oregonstate.edu
V potravinach sa nachadza v roznych plno niacinu.Takze si ho nie je dovod ani syntetizovat.
........
Inac definicia vitaminov je, ze su to latky potrebne pre zivot a musia byt take, ktore si telo nevie vyrobit, ale musi dostat v potrave.
Takze keby si telo vedelo vyrabat dostatocne davky niacinu, uz by nemohol patrit medzi vitaminy.

adame

RNG: wiki: The liver can synthesize niacin from the essential amino acid tryptophan, requiring 60 mg of tryptophan to make one mg of niacin.[28]

No ja som dostal takúto odpoveď od výrobcu.
1) Tryptofan je esenciální živina přijímána denně z potravy v relativně velkém množstvím (1000 - 1500 mg, nárazově až 3000mg).

Lidské tělo má enzymy které bezpečně regulují distribuci a mnohastranné využití tryptofanu organizmem.

5 - HTP se ve stravě vyskytuje v množství do 5 mcg za den a tělo nemá enzym, který by příjem této látky reguloval.Proto také může při užívání snadno dojít k výskytu nežádoucích účinků ( serotoninového syndromu), které se projevují křečemi hladkých svalů hrudi a břišní dutiny, bolestmi hlavy, atp.Proto také v naprosté většině zemí světa není 5 - HTP povolen k užívání v žádné podobě.

2) Z tryptofanu tělo získává vit.B a řadu dalších, pro život nezbytných peptidů, hormonů, enzymů a kyselin (vedle serotoninu a melatoninu).

Z 5 - HTP tělo získává pouze serotonin a melatonin.Většina takto získaného serotoninu ale zůstává ve střevě, kde může při nepřesně odhadnutém dávkování nebo zvýšené citlivosti uživatele vyvolat zmíněné nežádoucí účinky.Výskyt nežádoucích účinků je vysoký u 10-15% uživatelů.

RNG

adame, rozdiel medzi molekulou niacinu a tryptophanu je obrovsky, takze pochybujem .
5-HTP je tazeny z africkeho bobu, predtym bol extrahovany z konskeho bobu.

Navy

Majo, bolo by dobré, keby si sa prezentoval aj tu: blog.depersonalizace.info
Ak Ti je horšie, než Ti bolo, z najväčšou pravdepodobnosťou sa Ti trošku rozvírila, ortuť v tele vplyvom reabsorbcie.

adame

RNG, Asi nie je celkom pravda, ze sa z tryptofanu vitamin netvori. Co vitamin niacin? Ten sa tvori aj z 5-htp? A 5-htp je vyhradne prirodneho, nesystetickeo povodu? Vyraba sa z tryptofanu?

majo..

Ahoj navy. tak mi vcera DMSA doslo a jedno som si dal. A zatial to na mna posobi asy tak, ze som nenormalne unaveny a nie som schopny vobec nic spravit. A to mam roboty vyse hlavy. Zajtra si dam 2 kapsule. Viem ze to nemam prehanat, ale aspon to trochu urychlim. Takto aspon viem, ze sa mi organizmus detoxikuje a ze sa zbavujem toho jedu.

RNG

navi, raz musela vijst pravda na svetlo, donekonecna sa neda ludom mutit rozum. Vdaka US "Freedom of information act" vijdu na javo rozne studie, ktore podali farmaceuti na schvalenie svojich patentovanych "lieciv" a budeme vidiet, co vlastne tvrdili a ake boli vysledky.
Nemci to zistili uz davnejsie v pripade antidepresiv, preto sa tam predpisuje SJW ovela castejsie, ako AD.