joj pomoc prosim :(

Príspevok v téme: joj pomoc prosim :(
silvusenka

ja neviem ci som chora alebo co,ale ja sa moc bojim chodit do skoly,v tedy ked mame anglinu..neviem ci je to kvoli profke..aj..z angliny niesom moc dobra..skoro nic neviem,teda nie viem,to by som si krivdila..ale bojim sa jej,lebo napriklad ked mame znou hodiny tak robime cvicenia na hodine a ona vyvolava ziakov ..aby povedali spravne odpovede alebo tak..sak klasika ..poznate..LENZE..ona je taka,ze ked nieco nevies,tak ta doslova depta..neda mi pokoj dokedy nepoviem spravnu odpoved..aj celu hodinu mozem rozmyslat..neda mi pokoj..kym nepoviem,to co chce pocut ona...a niekedy dava aj 5-ky,ked niekto nieco nevie,co by uz mal vediet.a zajtra mame hodinu zas sa bojim a neviem co mam robit,celkovo..lebo tych hodin este bude vela..:(

xeniana

Jazyk je tazka drina, bez pravidelneho ucenia to jednoducho nejde.
Rozmyslaj co si zanedbala ty a nevyhovaraj sa, ze niektori sa ucili predtym.
daj si zavazok, denne min. 1 hod. aktivne jazyk, cez vikend 2 hod. Vysledok nebude hned, mozno za mesiac, ale bude. Pozicaj si nejaku podobnu ucebnicu a uc sa aj z nej. Opakuj si slovicka ale aj cele vety. Citaj, pritom si opakujes slovnu zasobu. Nech ta niekto skusa, ak mas niekoho nablizku, bolo by dobre pocuvat, na nete su vselijake stranky (BBC..a pod)PIs, pomaha to pri reci.
Ale makaj, vsetko sa ti vrati...Som v Amerike, a tiez mam problemy a bojujem.. STEP BY STEP.

kixinka66

silvusenka.. tak toto ako keby si o mne pisala!! fakt.. to som nevedela, ze este niekto kto ma takyto problem ako ja.. ja mam z hodiny angliny vzdy strasny strach, stresy, bojim sa.. nasa anglictinarka je asi ako vas, ak nie horsia.. tiez som z nej slaba, lebo som sa ju neucila tak dlho ako ostatni, ale sem-tam ma par ludi doucuje, ale ziadny vysledok.. ona nam dava pisomky normalne z novych latok, ktore sa preberu na tej aktualnej hodine, zo slovicok, ktore zacujem prvykrat, lenze ostatni ich aspon scasti poznaju, takze som tam ta najhorsia.. ucim sa super, len z angliny mam strasne znamky.. dokonca som mala same jednotky, len z angliny mi dala solovu 3!! som myslela, ze by na mna mohla brat aspon troska inak ako ostatnych, len za to, ze som nemala taku moznost ako oni.. je ku mne navyse velmi povysenecka, presne ako hovoris, na hodinach ma vyslovene depta.. ostatni sa len smeju alebo si suskaju a ona ma tam nici.. mam strach jej hodin, uplne mi az do placu ide ked mame mat hodinu.. najhorsie, ze hned zajtra mame a chce skusat, samozrejme pojdem prva ja.. a uz vidim tie otazky, ktore budem prvykrat v zivote pocut.. potom bude nasledovat obrovsky vysmech, ponizovanie, da mi patku.. a ja sa z toho raz uplne zlozim.. ale je dobre, ze som si nasla taku osobku, ako ty, ktora ma rovnkay problem, tak skusme to spolu nejako zacat riesit, a pisme si, povzbudzujme sa, aby sme to vsetko zvladli, suhlasis?? mozno by nam to slo lahsie, vymenili by sme si skusenosti, rady a snad to nejako vyriesime.. drzim nam palce..

cat

jezis to mas blbe..to ti fakt nezavidim. ja som mala podobne depky z matiky, nam zas davala po chrbte, kto nevedel spravnu odpoved..matiku neviem poriadne dodnes, som si z nej vytvorila komplex. a to vsetko kvoli nejakej starej skatuly, co si potrebuje vybit nervy na detoch..zalezi co chces v buducnosti robit. ja som sa bez matiky zaobisla. bez coho by som sa nezaobisla su jazyky.. ale mozno ty mas tak sancu stat sa matematickym geniom :)

lea

kasli na nu, uc sa, ale nestresuj sa z profky. co si budes kvoli nej kazit mladost? ona nie je pre tvoj zivot podstatna, o par rokov si nebudes pamatat ani jej meno. zato anglictinu sa uc, ta sa ti naopak v zivote velmi zide.

keijka

a kolko mas rokov este taka mala info?..no..anglina...
na to asi nie je nejaka akuratna rada...podla mna musi stacit ked sa budes doma ucit na tie hodiny a ja viem mozno sa aj ucis ale nejde ti to tak akoby si chccela..ja mam taky problem s fyzikou...a zajtra mame este k tomu labaky dvojhodinovku a budeme pocitat a ona vyvolava k tabuli a ked to nevies zacne ta tam totalne deptat..je to strasne...ale dnes sa mienim aspon tu hodinu ucit naucim sa vzorce skusim popozerat teoriu a ked to aj tak nedobre vypali tak co uz...zivot ide dalej...u mna je to praveze s anglinou tak ze z nej mam same jednotky...skor fyzika matika a chemia to mi absolutne nejde...uc sa tak aby si mohla poctivo povedat ze si sa na hodinu pripravovala a ked to ani tak nevyjde nezufaj...snazila si sa...a nech ta rodicia vidia ze sedis nad tym aj a ze chces to nejako zlepsit...a to im musi stacit...mimochodom ja mam 15...