Heligobakter- čo stým?

Príspevok v téme: Heligobakter- čo stým?
tiny

Neviem ako sa to správne píše, ale tento vírus mi pred nedávnom zistili, mám antibiotiká bolesti v brušku, ktoré asi neustupujú, ak niekto má stýmto skúsenosti poradte mi ako ste sa stravovali, čomu ste sa vyhíbali a či sa to nakoniec vyliečilo, prípadne či ste mali tiež bolesti v brušku a ťažkosti s trávením či únavu, za každú odpoveď a radu som vopred vďačná.

rea

HP-Helicobacter pyroli, ma zhruba kazdy druhy človek. Niekto s nim žije v pohode aj celý život a niekomu spôsobuje ťažkosti.Jeto najhorší druh bacila ktorý jediný je schopný prežiť v žalúdku/kyseline žalúdočnej/. Ak ho má váš manžel/ka, vy ho na 1000% máte tiež. Lieči sa ťažkými liekmi - trojkombinácia antibiotík s chemoterapeutikami. Vždy treba dokúpiť k tomu nejaký vitamín B alebo Nutrolin, pretože lekári na to nedbajú. Dávajte si pozor v reštaur. na špinavé poháre, príbory, po nikom nedojedajte jedlo, môžete ho dostať aj v bazéne/mokré pery/. !!!!!najmä mamičky neoblizujtr deťom dudle!!! Nikdy neviete, čo na ne môžete preniesť.

anna33

Ja vrelo odporúčam prírodný prípravok Betavital z -odkaz odstránený- je silne zásaditý a veľmi dobrý. Liečila som seba i syna, po opakovaných recidívach baktérie, keď ani trojkombinácia antibiotík nepomáhala. Dôležitá je aj konzumácia zásadotvorných potravín, lebo vždy ide o prekyslený žalúdok. Betavital je treba užívať tri mesiace a je pokoj. Odvtedy ho užívame preventívne,lebo chráni aj pri iných infekciách, má protirakovinový účinok a posilňuje imunitný systém. Syn nemáva vôbec nádchu, v minulosti bol stále chorý.

lavija

Ja som mal tiež helicobaktera. Vybral som dávku antibiotík a bolo mi dobre. Najhoršie neboli antiobiotiká ,ale helicid proti tvorbe kyseliny v žalúdku ,lebo ja sa neviem ovládať v jedení ,pití a fajčení. Dieta je dobrá ,iba keď užívaš lieky proti tvorbe kyseliny. Mne stačila ,aspoň si to myslím ,jedna dávka antibiotík a je mi dobre. Helikáča mi zistili hadicou. Je to už 5 rokov. Občas mám problémy na jar a jeseň ,ale taký je už život. Lieky užívam iba v najkrajnejších prípadoch ,takže skoro nikdy. Jem všetko ,pijem a fajčím. Predsa ma nebude obmedzovať nejaká baktéria. Neužívajte často antibiotiká ,lebo helikáč(aj iné choroby) si na ne zvykne ,a potom vám už nič nepomôže.

tiny

no vieš hlavne nepiť alkohol a nefajčiť/čo samozrejme až tak nedodržiavam/a ja som už absolvovala 3kombináciu antib. ale nepomohlo tak teraz pojdem zas a asi mi nasadia lieky znova len silnejšie a z tých antibiot, ktoré som užívala mi bolo strašne tak to nejak preži a dúfam že zabere aj keď tomu až tak neverím, lebo prvá liečba nezaberé skoro nikomu papa

myska

No akoze helicobacter je najhorsi baketr akeho poznam viem o com hovorim ja som isla k lekarke s bolestami na lavej strane a takteiza aj s nafukovani potom ma poslali na gastro de mi zistili ze mam toho baktera no a zacinam brat 3-kombibaciu atb. ale aj tak je mi dost zle, kazd ejedlo, kt. zjem tak mi nerobi dobre lebo ma z neho napina a tie krce a hancky no dik. A najlepsie je ze lekarka ani nevedla povedat co mozem jest a co nie takze som odklzana sama na seba no ja nveim poradte mi niekto co mozem jest.... dakujem

tiny

dáši povedz im ako ťa to bruško bolelo či si mala krče či ta bolelo jednoducho mi opíš kde si mala v brušku tie bolesti, dík

dáša

Ahoj, ja som si tiež helicobaktera pretpela, hrozne ma bolelo brucho, napokon mi ho zistili z rozboru krvi. brala som 3 týždne antibiotiká, potom tusím 2 mesiace volno, aby sa ukázalo, či sa vyliečil deifnitívne. Záverečná kontrola bola hadička do brucha...nepríííjemné.... ale všteko to pomohlo. Čo sa stravy týka, nejesť veľmi kyslé, štipľavé, slané, korenisté ani príliš sladkého..to ti už doktork povie konkrétne. Rozhodne ho ale treba počúvať,lebo helicobakter sa zvykne rád vracať naspäť. držím palce nech sa vyliečiš.

atrix

Ahoj skúste piť Aloe vera ...mne to veľmi pomohlo...4 x 1 ČL od fy Forever Living...a tie som sa nevedela HP zbaviť a až toto mi veľmi pomohlo...veľa šťastia

tatranec

Čaute Iko má pravdu. Ja som tiež po doužívaní atb a tiež mi dali jesť probio-fix, ktorá prečisťuje, lebo inač by som za dva roky mala pečeň jak môj 97ročný pradedko.
Čo sa týka tej ženske môžeš skúsiť ja som u nej bola a nič mi nezistila. Tam by bolo najlepšie podľa mňa spraviť ph metriu a gastro.

iko-2

aj ja mam, po použití 3-kombinácie antibiotik - pred cca 6 tyzdnami-podobne tazkosti aj s crevami aj so znizenou imunitou.Teraz mi dali- B vit. kyselinu listovú.Ak neuzivas, hned si dokup a uzivaj, v lekárni ti poradia. B vit. pri silnych antibiotikach sa musia uzivat.Lekari na to kaslu.Stale mam nejake problemi po ich vyuztí, lebo som neuzival B-vit.povedali mi iný lekari.Taka liecba je ako mala chemoterapia