SUSEDIA.....

Príspevok v téme: SUSEDIA.....
[zruseny12]

Rada by som sa podelila o skusenosti z ludmi ktori,maju taky isty problem ako ja,ako ho riesia.Ja to stale ignorujem,len obcas sa ozvem,ale niekedy mam toho plne zuby.Byt sme kupili asi pred 4rokmi,od sameho zaciatku mam problem zo susedmi,podotykam,ze nemali najmensi dovod mi robit zle.Od sameho zaciatku mi robia naschvaly...a najhorsie na tom je to,ze chodia okolo po meste a ohovaraju potom mna atd.Nepomoze ani sa ozvat,lebo raz som sa ozvala,lebo suseda zacala kricat na dceru,ze posledny krat po nas upratuje za vytahom a pri tom my sme tam vobec nechodili.Vykricala ju pred detmi vonku,tak som sla za nou,nebola doma tak som povedala jej mame,ze druhy krat ked ma nejaky problem nech nekrici na dceru a nech pride za mnou,od vtedy pozera na mna ako vrah.Stale kolko krat mam sluzbu,tolko co ja doumyvam chodbu,nasype tam nejake smetie len aby nebolo cisto,ked oni umyju chodbu tak ja si toho ani nevsimnem.Posledny krat ma tak nastvala,ze som povedala,ze to smetie pozmetam a jej nasypem pred dvere-A TO CHODIA DO KOSTOLA,stalo sa par krat,ze pocuvali za dverami a potom robia pletky...No a dalsi problem je SUSEDA nad nami.Zacalo to z nicoho nic,tiez som jej nic neurobila,vecer je 22hod.23hoh.24hod.a oni tam skacu dupocu.Niekedy som sa prebudila o polnoci na buchoty,ako keby prestavovali nabytok...je to hrozne ked clovek chce spat a nemoze,a este do toho tie buchoty,teraz najnovsie vecer prestali a zacali skoro rano dupotat...a to nie je vsetko...nebudem tu vsetko rozpisovat,ale napisem jednu vaznu vec.Ked boli tie najvacsie suchoty ja som bola u rodicou a nebola som cez noc doma,prisla som druhy den domov a nasla som zhorenu gumu a ohorokok z cigarety tak sa to este raz opakovalo,ale uz nebolo tak sucho a nehorel.Vedia si stale nieco najst len aby robili zle,susede nad nami sa neoplati ani tolko nic povedat,lebo bola na psychiatrii a je to taka povaha,ze by na mna len kricala.Ale,tiez chodi po meste a roznasa pletky.Mam toto vsetko ignorovat,alebo nieco robit.Kto ma podobnych susedou?ta suseda nad nami chodi ako najvacsia dama po meste,a doma sa chova ako .....niekedy mam toho plne zuby...je mi nich zle,ako vedia cloveku robit zle a stale nieco vyvadzat...ma vyznam s takymi ludmi si spinit ruky?

launa

ahoj, Mariaa ty chodis do kostola? Mozno prave v tom je ten problem pre tych ludi, ze nechodis- niektorí veriaci su takí chorí ze neuznavaju nic ine. Nabuduce tej zenskej rovno povedz ze hlavne ze do kostola chodi a ani 10 bozich prikazani nedodrziava- ze na to jej ani spoved nepomoze ked robi naprieky. Ze si nezelaz este raz aby nieco hovorila tebe , tvojej dcere a ohovarala ta pred inymi- to sa da totiz riesiet aj sudnou cestou- je to poskodzovanie dobreho mena . Skus jej to len tak spomenut, zrejme sa zlakne a da ti pokoj. Povedz ze si si zistila co sa da proti tomu podniknut a ze ti nejaky znamy policajt poradil obzalobu na nich, ked este raz poskodia tvoje meno. Nenechaj si skakat po hlave.

[zruseny12]

prave,ze s nimi sa neda vobec komunikovat,len kricim hlasnejsie na balkone, alebo vecer aby ma poculi,ze je nocny klud atd.Tak teraz prestali a zacali skoro rano...a stale si nieco vymysli.Len cakam,co to bude na buduce...

vanilyeyes

mariaa aj my mame nepodarenych susedov. Pod nami sa vecne hadali (teraz uz je to lepsie), ale zase sa to zhorsilo s hornymi susedmi. Teda nastahovali sa k nam novi, taki mladi asi pred cca 2 rokmi. Vsade asi maju plavajuce podlahy, tak vsetko pocujeme, ako dupocu (hlavne ich male decko beha ako salene) .. pocujeme, ako vysavaju, ako tahaju nabytok (namiesto toho, aby pozdvihali stolicky, ich tahaju po celej izbe a tak vysavaju) , teraz ked maju uz aj druhe male baby, tak to vecne pocujeme, ako reve a ta suseda mu asi mixuje jedlo alebo co, no ale je to chore, ako silno pocujeme ten mixer a je jedno ci je rano, obed alebo polnoc. Este prvy rok, ako sa nastahovali, tak ich male decko sa po celom byte kolobezkovalo a ked ich moji rodicia prisli (SLUSNE !!!) upozornit, tak sa na nas vyvrieskali, ze oni ziadnu kolobezku nemaju (pritom sme videli z okna, ako ju nakladaju do auta), ze to my robime hluk, ze vecer o 23 hod chodime na WC a splachujeme ( no akoze taky sprosty argument som uz davno nepocula). Minule cez den robili taky randal, ze im mama zabuchala s palicou hore, tak nam zacali skakat este viac. Tiez nevieme, co s nimi....
mariaa ak vam susedia rovna velky hluk po 22 hodine, mozu mat z toho problem, lebo to je uz nocny pokoj ... ja by som ich isla upozornit, a ked by to nepomohlo, tak mozno by som zavolala policiu ..fakt neviem, ale je to chore, ako si ludia robia schvalne problemy

[zruseny12]

a zistila som,ze cim viac sa rozculujem tym viac to robi...takze to bude aj taka povaha...ktora potrebuje robit niekomu zle.Ona nemoze pejst ani okolo deti,zeby do nich nepodpychla,ale nepozera jak ma svoju dceru vychovanu,ta robi to iste...ide po chodbe hodi na zem papier a nic sa nedeje,moja dcera ide okolo nej,musi sa jej uhnut a musi prejst prave po tom mieste kde stoji dcera a okolo ma plno volneho miesta a este ju aj zbuzeruje...tiez nemozem pochopit takeho cloveka...ked sme sa tu pristahovali...tak bol problem postupne aj z chodbou,lebo jeden tyzden sme umyvali chodbu spolu zo susedmi a druhy tyzden nemal kto,tak som si povedala,ze to treba vyriesit,sla som za susedmi a chcela som sa snimi dohodnut,na umyvani.A suseda na to,ZE CO STALE PROTI NIM MAM BLA BLA....JA ZE CO BY SOM MALA,ALE SAK TREBA SA DOHODNUT NA UMYVANI CHODBI...ZIADNA REC S NIMI NIE JE..A to prave nechapem,o co im ide...

[zruseny12]

presne tak,je to velmi ubijajuce,hoci ja som si povedala,ze kaslem na to.Vies najhorsie na tom je,ze naproti sused je kostolnik v kostole,a suseda nad nami chodi po meste,inteligentka ako lusk a doma je ako neandrtalec...a zase stahovat sa,chcem casom ale nie koli nim ale koli praci,lebo susedou si nevyberies a moze sa stat,ze zase clovek natrafi na takych istych...stale si nieco vymysli,ta nad nami suseda...a to je vydno,ze to robi schvalne...

kimka

mariaa ja fakt nechapem ludi, ked sa takto spravaju, tak strasne netolerantne a provokacne. Tvoj problem je fakt iny, lebo ludia v tvojom okoli robia doslova naschvale, a to je uz fakt desive. V mojom pripade to aspon zabralo, ked sme sa ozvali, ale ako vidim, v tvojom pripade, ked sa ozves, tak ti to naschval este znasobia. Co su toto za ludia ...

[zruseny12]

kimka,vies ludia su taky,ze posomru a nehcaju to tak.Lebo niekedy sa neda vyjst z ludmi...ja som sa tiez ozvala a nedopadlo to dobre a aj tak robia zle dalej...a dokonca ked sa u susedou bucha tak,raz sa dceri pytala susadina dcera pod nami co robila,ze tak buchala.tak oni si mysleli,ze to buchame my...niekedy to ignorujem,ale niekedy ich mam plne zuby...

[zruseny12]

Nashira,a stym fajcenim to poznam,ale to bolo vtedy ked syn fajcil z okna a decka je vedla jeho okna,tak ked som otvorila okno mala som to vsetko v deckej...Aj ked iny fajcia,vtedy zatvaram okna,lebo tiez mi nefajcime,ale to by som este nejak tak zniesla,lebo fajcenie im nemozem zakazat,skor mi vadia tie ohorky jak som spominala,lebo oni si neuvedomuju co mozu s tym sposobit,sak ked nieco podpalia tak vyhoria aj oni a aj iny,nie len my...a na balkone mam tolko popolu,tak ked uz maju na cigarety tak nech si kupia aj popolnik...

kimka

No tak to tiez velmi dobre poznam. Nastastie sme len v podnajme a vzdy je moznost uteku. My sme mali smolu na susedov od zaciatku, najskor tam boli ukrajinci, ktori do rana vzdy robili strasny hluk, rozne zurky a pod. Nastastie sa odstahovali, a dufali sme, ze sa tam pristahuju normalny ludia. Mylili sme sa, prisla tam matka s dcerou, zrejme lahsej povahy a ked matka bola v noci "v praci", dcerenka si robila divoke vecierky, a viedlo to az tam, ze sa opijali (aj ine veci tam brali) na schodoch v baraku, samozrejme celu noc robili randal. Jednej noci nam dokonca ti pubertaci zacali vyzvanat na dvere ci nemame nejaky alkohol a to nam uz povolili nervy a s priatelom sme na nich riadne nakricali, az sa rozutekali kade lahsie. Asi za taku hodinu, to bolo asi pol tretej rano, zvonili u nas policajti, ci sme nepoculi nejaky hluk a nieco nevideli. Hned sme im porozpravali co sa dialo. Nakoniec vysvitlo, ze policajtov niekto privolal, ze sa v tom byte udajne stala vrazda. Asi niekomu z tej partie ozranov preskocilo a mal bujnu predstavu... Dvere do toho bytu boli otvorene, policajt hned vytiahol zbran, presiel tym bytom a jasne ze tam nic a nik nebol. Hned zapecatili cely byt a par dni na to sa tie dve pochybne individua odstahovali.Majetel im dal zrejme padaka. Chvilu bol pokoj a klud, ale fakt len chvilu, kym sa vedla nepristahoval cely harem zahalenych podivnych ludi, asi arabov. A viete si predstavit , aky to je hlucny národ. Prichadzali domov vecer o desiatej a do rana do piatej sa "rozpravali", ale tak, ze kazde jedno ich slovo sme poculi do izby, v ktorej spime. Cize zase prebdene noci az do rana. Nezostavalo nic ine, a kedze by sme sa s nimi asi nedohovorili, napisali sme im list,ze ich ziadame o nocny klud a pod, ktory sme im dali do dveri. Mozem povedat, ze od vtedy je klud, a nemame ziadny problem. Dufam, ze nadlho. Ale jedno mi este neda, nikto zo susedov, okrem nas sa za cele tie roky, ked tam bol problem, hluk, ani neozval. A verte, ze tie divoke party museli pocut v celom baraku. To ako nikomu nevadilo alebo co?