prosim o pomoc - nátlak pri štúdiu

Príspevok v téme: prosim o pomoc - nátlak pri štúdiu
lanana

Dobrý deň,
Mohli by ste mi prosím Vás poradiť, čo mám robiť? V škole počas skúškového som nespravila jednu skúšku- je to ešte len prvý termín, učila som sa na ňu dva týždne a predsa som ju nespravila- je to ozaj ťažká skúška- viem kde mám medzery, čo musím ešte do opravného termínu dobrať. Môj problém je však v mojej mame- príšerne na mňa nakričala a vôbec sa so mnou kvôli tomu nerozpráva. Neviem , čo robiť, rada by som vyštudovala, ale ak to má isť takto tak normálne plánujem nechať štúdium a to som už v treťom ročníku a čakajú ma bakalárske skúšky. Tento psychický - dá sa povedať teror - už ďalej nezvládam a nie som schopná znášať. Čo mám robiť? Nepomáha ani prosenie, dohováranie, sľuby... nič.

baby

baby nerieste druhych, mam na mysli tych kolegov to je len slepa zavist, normalny clovek sa na to nepyta
ja neznasam otazky typu ci mam skusky aake mam znamky, ten kto nestuduhje nepoxopi
a studium, nie je len o vedomostiax, ale aj o stasti, a o nalade skusajuceho, a este podla toho ako vas vnima, mozes vediet vsetko znepacite sa mu, a najde, si nieco...
no skoda hovorit, maminu nevnimaj, ty studujes, a neznicis si predsa kvoli tomu zdravie, :))))

borovica

lanala
Určite si veľmi milé a dobré dievča a od mamy by si mala dostať viacej lásky. Malo by jej záležať hlavne na Tebe a nie čo povedia kolegovia. Ja mám také skúsenosti, že v živote sa lepšie uplatnia ľudia, ktorí sa neučili na samé jednotky. Deti treba chváliť a zdvihnúť ich sebavedomie a nie iba karhať a ubíjať ho. Vydrž, skončíš školu a zariadiš si život po svojom. Maj sa pekne a veľa šťastia.

lanana

Miselka- más podobnú mamu ako ja- aj mojej viac záleží na iných, čo im odpovie keď sa pýtajú. Kolegovia majú užasne múdre deti- samé zázraky a ja som podpriemerná , jednoducho nula- našťastie len pre ňu- no dokáže ma tým tak zdeptať, že sa potom tak viem cítiť celé dni, kým to prebolí- chvíľu je pokoj a zasa a zasa sa to opakuje. Len dokedy? stále dookola sa pýtam. Neviem.
ďakujem ti Borovica za povzbudenie a milé slová- naozaj si ich vážim.

borovica

Prajem Ti veľa síl, aby si úspešne ukončila štúdium a mala oporu aspoň v priateľovi, a aby si všetky tie prekážky úspešne zvládla.

miselka

lanana
ja som na tom tak isto. tiez to moja mamina nevie pochopit. tak isto som neurobla jednu skusku tiez na prvy pokus. ale ucila som sa nie ani 3 dni o som viac casu nemala. akoze nemozem ako jej to vysvetlit. skoro kazdy den do mna zabrda, vzdy mi nezabudne pvedat ze som neurobila zimny semester. som prvacka len. a este aj ti kolegovia sa jej stale pytaju, ako som urobila a toje podla mna vo veci.

lanan

Ďakujem všetkým za milé príspevky, veľmi mi pomohli- cítim sa nejako lepšie- vy ste mi dali milé slová a priateľ ma zobral na večeru.
S ňou sa nedá porozprávať, nedá sa jej vysvetliť môj postoj, moje pocity- myslí si že má svoju pravdu a je aj o nej presvedčená- nič nenarobím. Dokonca mi takpovediac zakázala brigádu do bakalárskych skúšok. Ja by som na ňu teraz nechodila, lebo mám veľa učenia a písanie práce... ale predsa ma to zarazilo. Teším sa na ten deň keď sa odsťahujem. Bude to ako dostať čerstvý vzduch- nový kyslík.

ninnna

Moja mama tiez mala poznamky, ak som neurobila skusku na prvykrat, tak som jej prestala hovorit, kedy mam skusky. A ak aj nahodou vie, ze idem na skusku a neurobim, tak pre klud v rodine, poviem, ze som spravila (lebo ja viem, ze ju raz urobim :)). Pokial ti nekontroluje index, tak to skus aj ty tak riesit. Ved studujes pre seba. A skolu urcite nevzdavaj, raz by si to velmi olutovala.

jawa

veľmi dobre ti rozumiem a držím ti päste. Má tvoja mama nejaké problémy?? tak sa zdá že nie je v poriadku a ty si jej dala príležitosť tým že si nespravila skúšku aby dostala zo seba zlú energiu. snáď len toľko : chráň si svoje duševné zdravie si pragmatická a s mamou si samozrejme túto situáciu vykonzultuj.

vanilyeyes

lanana - aj ked je skola velmi dolezita, su aj dolezitejsie veci.
Ucis sa pre seba, nie kvoli mame, ani kvoli znamkam. Nenechaj sa mamou zdeptat. Skor by som jej na tvojom mieste povedala, ze som myslela, ze bude mojou moralnou podporou, ked sa mi skuska nevydarila a nie, ze ma bude deptat. Ved predsa teraz kvoli skole neprides o zdravie.

borovica

Je mi ťa skutočne ľúto, že máš takú mamu. Veľa rodičov robí tú chybu, že od detí vyžaduje len dobré známky, karhá ich a kde je pochvala. Kedy ťa mama pochválila a povedala ti že ťa má rada. Nedaj sa od mamy deptať, skús sa s ňou porozprávať ak sa to dá. Tie stresy, ktoré ti robí ti určite neprospejú. Mala by si sa sústrediť, aby si dokončila štúdium a bola v pohode. Čo by robila keby videla moju dcéru, ktorá ide na skúšku a neučí sa. Poprajem jej, aby to urobila a keď sa vráti tak sa tešíme, že skúšku urobila. Tiež robila jednu ťažkú skúšku na dvakrát. Podľa mňa je to normálne. Prajem ti veľa síl s aby si to všetko zvládla. Maj sa pekne a drž. Určite si veľmi šikovné dievča.