priatel ma depresiu/ci len vyhovorku pre svoje zle zpravani?

Príspevok v téme: priatel ma depresiu/ci len vyhovorku pre svoje zle zpravani?
vlocka

Ahojte vsetci..prave je mi uplne nanic..Mam priatela s ktorym sme spolu uz skoro 4roky, lubime sa, je to dobry clovek..Lenze niekedy mam pocit akoby som ho ani nepoznala..je taky zly..tvrdy..hruby,chladny..Nemyslim ze by mi nadaval, alebo mi fyzicky ublizil..ale..Vysvetlim:dnes bol s kamosmi von..zavolala som mu teraz pred chvilou, bol mily..povedal mi ze je pred svojim domom,ze aby som mu za chvilku zavolala..Tak som zavolala a on zacal po mne kricat, ze co mu volam, ze este nestihol ani domov prist (hoci predtym vravel ze uz je pred domom)a bol uplne nastvany a ze naco mu volam ci ho kontrolujem..Keby som mala byt uprimna, bola to v urcitom zmysle kontrola, lebo mal problemy s alkoholom a stale len sluboval, a nopokon sa to tak nakopilo, ze aj on pochopil, ze ak neprestane, tak sa s nim rozidem..Tak mi slubil, ze uz prestane, ale ja mu uz po tolkych nesplnenych sluboch v tejto suvisloti neverim..a vzdy ked ide s chalanmi na akciu mam strach, ze sa zase opije..ale zase na duhej strane ak by sa opil radsej to budem vediet ako zatvarat oci pred realitou.. No a zacal mi v tom rozhovore hovorit uplne hnusne veci..ze je mu to jedno..ze to je moj problem ze mam nervy..ze co, on je taky (hruby)..a co..to je jeho vec..a jemu je jedno ze mi ublizuje to je moj problem a tak..Nebyva taky..ktory viem ze by pre mna aj do ohna skocil..lenze niekedy mava obdobia ked je takyto..Pochadza zo strasnej rodiny..mama od nich odisla otec alkoholik..kazdy na neho kasle a hlada len ako by mu nieco doma ukradol..dokonca aj jeho rodina..Cely dom je v dezolatnom stave..ked som tam co len tri dni po sebe, mam pocit, ze zdiviem..ze uz potrebujem aj civilizovany svet..A na neho to vsetko dolieha..predtym jeho otec chodil na tyzdnovky..aspon bol sam..ako tak si tam hospodaril..ale teraz uz nechodi..a on sa kazdy den diva na ozrateho otca a bordel ktory robi..Pred nejakym casom mal tiez take obdobie..akoby sa uzavrel do seba..len bol stale hnusny..ale viem ze sa trapil..lenze ja nemozem za to co sa deje u nich doma..a on nechce o tom hovorit..hanbi sa za to..To co ma doma nam nici vztah a ja s tym nemozem nic urobit..Ako sa da nieco urobit s tym vsetkym..?Viem ze je to dost chaoticke..ale potrebovala som sa vyrozpravat..