Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
marca

Mohol by mi niekto poradit ako sa spravne stravovat mam novozistenu cukrovku picham si inzulin 4krat denne. Neviem ako sa spravne stravovat,ako aspon ciastocne zregenerovat pankreas. Je to mozne? Ktore jedla maju nizky glikemicky index? Ovsene vlocky je spravne jest?
----------------
Komunita "Cukrovka" cukrovka.zdravie.sk
Stručne popísaná choroba "Cukrovka" www.zdravie.sk

herman

ved i ja som len fantaziroval :)
je nad slniecko jasne ze pohyb je na strest to najlepsieco bolo doteraz vymyslene :-)
ale je aj pravda ze moze rozhadzat udrzbu cukru a to som vlastne chcel tym len povedat a potom je ten kruh...ale furt je to lepsie ako pozeranie cez sklo ako sa iny bavia :)

kiki

jaaj, herman ja som nemyslela rovno do hypa ze idem, len ze je lepsi ako ked si len tak depresivne sedim napr pred telkou

herman

az na to,ze ked ide cukor dole,tak treba zajest sladke(ak sa neodhadla davka inzulinu,zalezi ako rychlo pride hypo)a cukor berie vitaminy z tela a ktovie či nie su aj z cukru rozne alergie...a je po nalade(lebo aj tu ovplyvnuje cukor)....no a glykemia ide hore (podla tejto teorie)...takže zacarovany kruh..

kiki

len chcem pridat taky postreh, vsimla som si,ze ked mam dobru naladu a pobehujem po vonku aj cukor mi ide dolu lahsie:) takze hor sa do prirody:))

mar

Mohol by mi niekto povedať či tieto hodnoty z odberu sú v poriadku? Nakoľko stoho čo ktomu povedal moj lekár nič neviem. HbA1c% 7.31, S-C-peptid 1.12, B-THb 13, B-HbA1c 0,95 čo tieto hodnoty vlastne znamenajú? Chcela som len vedieť nakoľko pracuje ešte moj pankreas a či vobec ešte pracuje. Napísal by mi niekto ktoré čo znamená? ďakujem!!!

lilien224

som diabeticka uz 6 rokov,picham izulin 5krat denne a ti co maju problemy s nadstavenim odporucam diabetologicky ustav v Lubochni su tam odbornici a pre zaciatocnikov edukacne kurzy.najdite si na internete stranku www.nedu.sk su tam blizsie informacie a kontakty.

pier

ak citiš napr teraz v zime neukojeny zvyseny smed (pijes tekutiny a smed neuticha)a chodis močiť par krat za noc tak jednoznacne to povec svojmu obvodnemu a on ta posle na rozbor krvi a bude to jasne....ak sa iba citis blbo,tak obvodak musi hladat podla toho ake priznaky mu povies.....

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Cukrovka - Fórum - ZDRAVIE.sk