Rakovina hrubého čreva v rodine

Príspevok v téme: Rakovina hrubého čreva v rodine
trinity

Ahojte, môjmu priateľovi umrel otec na rakovinu hrubého čreva a on má všelijaké problémy so žalúdkom, mal vredy, chodí na hadice do žalúdka a ževraj nič, ale stále mu je zle... aj helicobaktera mal. Chcem sa spýtať, že akému lekárovi treba ísť, aby mu zobral onko-markery a proste ho sledoval vzhľadom na dedičnosť tej rakoviny? Poradíte? ďakujem

mira

Ariada, svetenergii ma byt 1 slovo, prepáč.
Horná pera ukazuje na stav žalúdka. Vrchná linka na pažerák a ústa, kútiky na spojenie so žlčníkom /pravý/ a slinivkou /ľavý/. Vriediky škvrny a pod - vredy na žalúdku alebo prekyselenie atď.

borovica

trinity ďakujem, skúšame sestre pômocť ako sa dá. Tie papieriky na stolicu si pýtaj u obvodného lekára, on ti vysvetlí ako sa pri tom postupuje, treba trochu upraviť stravu, pije sa vláknina ktorá je k tomu a potom sa berie 3x stolica a zoberieš to k lekárovi kde ti to hneď vyhodnotí. Dá sa ten test kúpiť aj v lekárni stojí okolo 200,- Sk

flower

ano, dolna pera ukazuje, v akom stave su creva. ak je spodna pera oduta, naznacuje riziko zapchy, pretoze creva su ochabnute. drobne ranky a skvrny, ktore sa casto objavuju na pere znamenaju, ze sa v zazivacom systeme mozu vytvorit alebo sa uz vytvorili vredy alebo zapalove oblasti - poznacena je ta strana pery, na ktorej strane traktu je problem. (toto vsetko sa da zistit pomocou reflexnych zon)

ariada

mira, tie stranky sa mi nedaju zobrazit....
no a coho sa potom tyka horna pera? ked dolna ukazuje hrube crevo ci konecnik...?
inak som myslela ze pery ukazuju skor stav zaludka

trinity

Ďakujem vám pekne za rady apríspevky, s tou stravou som mu to už hovorila, takže s tým súhlasil, že ju zmení, no ale tak to preventívne vyšetrenie si môže spraviť nie? Veď je lepšie vedieť ako nevedieť...

majkaajka

Odkaz pre Mira-
prosím Ťa, napíš, odkiaľ vieš tieto informácie, a či sa aj ja k nim viem dostať. Ďakujem,

amybeag

Urcita predispozicia moze byt v tom, ze "zdedime" naklonnost k oslabenemu organu od rodicov a pod. Avsak my si chorobu v podstate "vyrobime" a "zdedime" nespravnou zivotospravou, nespravnym myslenim, nespravnym sposobom zivota. To si zvycajne preberame od svojich vzorov/rodicov, no aj inych nazorov z medii, ci nazorov autorit..../ Bohuzial, v skole a ani rodicia nas neucia co je to zdravy zivotny styl, pretoze to nevedia, kedze mnohe racionalne nazory boli z roznych dovodov potlacane a zverejnovane boli len tie, ktore prinasaju zisk urcitym skupinam. Pravda je tam, kde to funguje a pravda byva vzdy jednoducha. Ludi zvycajne zarazi ta jednoduchost.

amybeag

Trinity, suhlasim s prispevkami dole. Pre tvojho priatela v tejto chvili nie je to najdolezitejsie, aby mu niekto nieco zistil, ci potvrdil na papier. Dolezite je, ze on sa neciti dobre a najdolezitejsie je pre neho jeho vlastne rozhodnutie ZACAT s tym NIECO robit a necakat. Na tomto fore riesenie najdete. Zaklad je urobit zasadnu zmenu v stravovani/ sucasna strava a zivotny styl ho priviedli do stavu, v akom teraz je/. Nech dodrziava tzv. princip "WOMAN"
W-alkalizovaná voda
O-kyslík
M-minerály
A-alkalizácia a energizácia
N-nutričná výživa
Nase telo je tvorene zo 70% vodou, ktoru je potrebne denne menit, aby sme vyplavili vsetky toxiny a odpadove latky z tela. Podla hmotnosti treba vypit denne minimalne na 20kg vahy jeden liter alkalickej vody. 2 litre je malo. Nech zacne s hydrataciou.