Krčná chrbtica a záchvaty v noci

Príspevok v téme: Krčná chrbtica a záchvaty v noci
shrekula

Vedel by mi niekto poradiť čo s tým? Mám problémy s krčnou chrbticou, prečítala som si viacej príspevkou s touto témou.Mám tiež problémy s cestovaním, mám pocit že sa zadusím ked nastúpim do vlaku,ale okrem pocitov úzkosti až paniky mám problém v noci. Zobúdzam sa na pocit že sa nemôžem nadýchnuť, v nose mám křč a trvá to pár sekúnd.Musím to predýchať ústami a niekedy ani oči nemôžem otvoriť. K neurologovi chodím už 4 roky, určil mi že mám epileprsiu čo podľa mojho názoru nie je správna liečba. Prakticky až teraz som bola na odporučanie druhého lekára na magnetickej rezonancii kde mi zistili že mám blok.postavenie stavcov 2-6. Už nevie kam mám ísť. Som stále na liekoch, ktoré zaberajú len čiatočne. Vie mi niekto poradiť?

romann

Cawte.. no tak.. ked som si precital tieto prispevky tak mi prislo az zle.. pretoze mne nedavno stalo ze som trocha prechladol a vtedy sa vomne mozno prebudilo to co mam teraz... stale zavrate.. je mi zle.. nemozem poriadne ani nikam chodit... v noci mam studenu hlavu a krk vzadu... cez den zase ruky a nohy... doktori mi povedali ze je to psychicke pretazenie... no teraz som uz zistil co to je.. a to mam len 15 rokvo neviem si predstavit co bude dalej....co mi poradite...:(

shrekula

Keď som čakala prvú dcéru bolo mi tak zle že ma držali na infúziách aby som aspoň trocha pribrala.Tiež asi tak do piateho mesiaca a pak to bolo leháro.Len chrbtica si to odskákala, mala som jednak ťažké porody a jednak jedna vážila 3,6 a druhá 4,9kg.Keď tak surfujem po internete takých zúfalcov jak som ja je hrozne veľa. Neurológiu kde som chodila zrušili, chudák štát, takže teraz zháňam neurológa.Najlepšie asi v Košiciach, len tam ich je tak veľa a opäť natrafiť na nejakého začiatočníka, ktorý mi povie že mi nič nie, ďakujem. Aj dovolenku som zrušila, triasť sa celú dobu, že čo bude zajtra, o to nestojím. Len nech sa ti polepší, mať 2 deti a starať sa o nich keď máš problémy je hrozné. Moje majú už 10 a 9, tak aspoň niečo urobia, ale keď boli choré mala som tu mamu. Hlavne ber minerály, a všelijaké tie prípravky, čo sa berú v tehotenstve. Ja som sa stala pred týždňom krstnou, krásne bábo. Nemysli na chorobu, ale na to čo máš pod srdcom, nech nerastie v strese.

999

cau shrekula no teraz som v 6 mesiaci do toho 4 masiaca som poviem pravdu lutovala ze som sa do toho pustila myslela som ze to nezvladnem za potratim a tak strasne mi bolo zle ani chodit som nemohla no teraz dufam ze nezakriknem sa citim tak v norme to busenie ustalo vobec ho nepocitujem aspon ne tak jak predtym tie zachvaty skor je to tak ze nevladzem zadycham s aale ved aj mam preco modlim sa aby to tak pokracovalao a aby som to dotiahla do vytazneho konca a aby sme boli obe zdarve vraj to ma byz dievcatko takze budem mat parik je mi luto co prezivas dufam ze ja sa z toho dostanem ze sa mi to po porode nevrati aj ked sa bojim ze to bude o to silnejsie

shrekula

999 tak Ti gratulujem a sa drž.jasom furt na tom stejnak. raz lepšie inokedy prosím pána Boha aby som zomrela.chodila som na koreňoé obstreky do krku, trocha to povolilo ale už sa to vracia.mám taký pocit, akokeby mi nejaký nerv ťahal sval.Vždy na tom istom mieste.A keď k tomu dôjde tam mi je na odpadnutie, srdce mi buší a tak. Je ťažko radiť keď si tehotná, pretože vtedy žena nemôže byť nejak zaťažená nejakými liekmi.Teraz už aj ja viem, že keď som čakala dcéru, tak som prišla o minerály, ktoré som nedopĺňala, ale ani vo sne by ma nenapadlo, že sa toto stane.Beriem minerály, ale aj lieky od bolesti. Takže tak. Chystám sa k neurochirurgovi, aj to poznámosti, už ma to pobehovanie medzi ordináciami nebaví a hlavne je to k zúfaniu, keď nikto neprejaví záujem.

999

no tak ako sa mate dlho tu nikto nebol no som tak 2 masiece tehotna a je mi hrozne pri prvom dietati mi tak nebollo je mi 24 hodin zle od zaludka boli ma hlava ale tak zvlastne take tocenie taky tlak mam nizky teda skoro vzdy ale nie je to z toho asi od chrbtice tak mi je cudne co sa hlavy tyka sned to prejde a ta horucava cez den ani vin nechodim normalne mi je zle zaujimave je ze sa v noci budim nie je mi dajak extra zle ale furt o tom istom case pravidelne rano mam problemy vstat spim az do 11 pol 12 taka som jak z mechom udreta uz som z toho zufala minule mi bolo u lekara tak zle motalo so mnou taka som bola slaba a tlak som mala ukazkovy aj ked tep neviem ako by som mala terazu postupovat aby som to zvladla

RNG

Vsetko, co tu vidim popisovane ma korene v nedostatku mineralov. Specificky pri tehotenstve a kojeni telo zeny je nemilosrdne rabovane o mineraly a mnohym sa to prejavi na kostre(osteoporoza), nervovej cinnosti=tetania a depresie, a aj inde, kde je potreba roznych mineralov.
Pri dnesnych moznostiach dodanie extra mineralov v lahko absorbovatelnych potravinovych doplnkoch by mala byt normalna sucast tehotenstva, inac telo trpi.

mia

999 ja som mala tiez to iste krce a bolest ruky a hrudnika chcem ti povedat len sa neboj ja som bola na viacerych vysetreniach a nic mi nezistili je to vsugeracia ze ti nieco je ale pri tom to nic nieje nemysli na to ja mam este niekedy blby pocit ale inak prejde to ked zacnem nieco robit alebo citat alebo tak to je fakt len to nesleduj sa a fakt nemysli na to a ak tak si lahni na brucho ak to bude az take velmi zle alebo pomaha aj cvicenie pa

mia

kto ma take problemy ze ma pocit ako keby sa mu malo nieco stat hmm? tiez mam problem s krcnou chrbticou a niekedy ma tak priserne boli hlava ze az poradte mi niekto

shrekula

Takže takto. Dostala som to po prvej dcere, ale to bola ešte taká mierna forma. Žila som normálne. Keď som čakala druhú dcéru, tak som začala mať problémy s dýchaním, a v 6. mesiaci som ostala ležať v nemocnici, hrozil mi predčasný pôrod. Tak som bola na infúziách, takže pri porode mala dcera skoro 5 kg, doktori namiesto cisárskeho zvolili normálny pôrod, takže tie tlaky, záťaž na chrbát ostali na mne. Neskoro si uvedomili, že to tak asi nepôjde, pretože malej zlomili kľúčnu kosť, aby som ju vôbec porodila. No a potom sa to začalo sypať. Liečila som sa na epi, pretože takúto diagnôzu mi stanovili, aj ked som ju nemala ani ju nemám. Všetko u mna ide z chrbtice, a furt to dokazovať. A potom samozrejme z toho, že sa človek o seba bojí vznikla tá panika,nemôžem ísť ani kludne von. Len mi stiahne pri srdci a už ma klepe. Ale dúfam, že z toho vyjdem, ono sa to tak strieda, raz je fajn, inokedy marodujem ako teraz.

999

tak to ja velmi dobre viem ale ako si sama pisala aj ty ze sda liecis ale tie stavy trvaju 8 rokov takze si nemyslim ze sa budem dakedy citit natolko super ze sa do toho budem moct bez obav pustit uz sa liecim dobre 2 mesiace prave preto zvazujem vypoved v robote ale bojim sa ze mi to nebude nic platne tak preto chcem zistit ako preziva zena ktora ma taketo problemy tehotenstvo ci sa to da ty si pisala ze to to vyvolalo tehotenstvo prve alebo druhe?ako si znasala potom to druhe tehotenstvo mna by skor zaujimalo ci si mala tie zachvaty a tak ved ani ja si nemyslim ze mam z hlavou problem teda aspon nie taky vazny aby som mala taketo stavy ale ze ono sa to spusta akosi samo ze si to ani neuvedomujeme za je to so stresu a vycerpania a tak