Koniec vzťahu?

Príspevok v téme: Koniec vzťahu?
Piera

Už sú to dva týždne čo mi priateľ povedal, že nevie ako ďalej. Vraj ma veľmi ľúbi, ale nemiluje. Sme spolu takmer 2 roky, bývame spolu. Celý ten čas sa snažil, alebo dúfal, že sa zamiluje. Nemá nič čo by mu na mne vadilo, som hrozne milá a dobrá osôbka, tvrdí, ale chýba mu zamilovanosť. A pritom ma veľmi ľúbi, zaľúbený do mňa je, ale obáva sa, že na svadbu a spoločný život to nestačí. Keď som sa ho spýtala, že či to znamená koniec nášho vzťahu, rozchod, povedal že nevie. Vôbec neviem, čo si mám o tom celom myslieť, ako sa chovať. Donedávna sme sa bavili o svadbe, deťoch a teraz toto. Jeho aj moji rodičia by už nás najradšej videli zobratých a mali vnúčatá. Teraz sa tvárime ako kamaráti alebo spolubývajúci. Stále je ku mne milý, láskavý, obíjma ma, hladká, pomáha mi, plánuje, kam by sme šli na výlet a na druhej strane tvrdí, že je nešťastný, lebo sa nevie rozhodnúť... Strašne sa trápim. Teraz neviem či čaká, že sa jeho city ku mne zmenia k lepšiemu alebo sa len bojí povedať, že sa máme rozísť a čaká, že ten krok k rozchodu urobím ja. Nechcem ho stratiť, ľúbim ho. Mám 31 rokov a bojím sa, že si už nikoho nenájdem s kým by som si mohla neskôr založiť rodinu.:( Čo mi poradíte?

nataly

HROZNEE nuz ja neviem normalne vasen opada po case vztahu ale stale sa da nieco robit .. a ked si tak rozumiete a vsetko. Ale v vidis ine pary sa rozisli po tolkych rokoch a potom si nasli inu velku lasku zrejme tu pravu...on tvrdi nikoho nikdy tak nelubil ved by ta mal milovat on ma mozno o milovani ine predstavy ktore sa mu mozno s nijakou nesplnia ..neviem co fantaziruje co ho neuspokojuje co chce viac! Ved on na to pride. Ty len bud k nemu odmerana viac bud si sebaista nech vie ze bez neho mozes zit a budes o.k. a nech ziarli..vela stastia>)

Piera

hovori mi, ze ma velmi lubi, ze mu na mne zalezi. stara sa o mna, nahana lekarov (momentalne mam aj zdravotny problem). Ked sa ho spytam, ci nechce byt so mnou do konca zivota, odpovie neviem, ked sa ho spytam, ci to znamena rozchod, povie neviem, na vsetko ma odpoved neviem. aj ja v niekde vnutri citim, ze s tym nic neurobim, ze to znamena koniec, ale potom si zas poviem, ci to nie je skoda. Ci sa este neda nejako zabojovat. Je mi luto takeho super vztahu, aky mame. To tvrdi aj on, vraj pre nikoho tak vela nespravil ako pre mna, nikoho vraj tak nelubil ako mna. A predsa, asi tu chyba hlbsi cit...

Piera

no, veru, nemam kam ist.:( ale uz si zacnem zhanat nejaky podnajom. bude to tazke, najma financne. zajtra idem prvykrat do novej roboty, takze este 3 mesiace budem v skusobnej dobe. Keby aspon nebol taky mily ku mne... to mi vzdy dava falosnu nadej. Nebojim sa ze si vseobecne do konca zivota nikoho nenajdem, bojim sa ze si nestihnem najst nikoho, s kym este mozem mat deti.:( Ach, toto som fakt necakala. Sme uplne idealny par, nikdy v zivote som si nebola partnerom istejsia. :(

veronika

inak baby, ja momentalne zijem so svojim priatelom/polovickou v jednom byte uz vyse roka a sme spolu takmer dva rokya vsetka vasen je uz daaaaaavno fuvc, obcas mam pocit ze ho beriem ako mojho brata, ktoreho som mimochodom nikdy nemala...ale na druhej strane si perfektne rozumieme, je super...takze neviem, ci by bolo super si najst niekoho ineho kvoli troche radosti v posteli a vasni....lebo ako sedmikraska spomenula..nemusim si uz s nikym tak dobre rozumiet, ale zase nikdy nehovor nikdy...takze ja mam momentalne taketo rozpolozenie...vo zvtahu...a obcas som taka zmatena

chichna

pripada mi to ako keby robil dobre len svojmu svedomiu, natahuje ta - podla mna.. nerob so seba niekoho kto je zavisly na niekom.. A mozno neuveris ale stretnes niekoho kto ta milovat bude, a ked mas taku obavu o svoj vek preco stracas s nim cas?? za tu dobu si si mohla uz niekoho najst.. brzdis samu seba, a on je s tebou len dovtedy kym si niekoho ineho nenajde

sedmikraska012

tak lubi ta alebo nie? ma ta rad ako kamaratku? a nema nahodou inu?...byt zamilovany, to znamena ze nevidi nepocuje nic a nikoho ineho, je to ako ked sa clovek zblazni, preto sa clovek moze zalubit aj do grazla. Lubit niekoho, to je lubit ho s jeho prednostami, aj chybami, tak ze si tieto chyby uvedomujes. On ta zrejme ma rad ako kamaratku, rozumiete si, pokecate si, ale chyba vam vasen. Ak sa neciti na trvaly vztah, asi bude lepsie, ak to na isty cas prerusite, nech si ujasni, co vlastne chce. Vasniva laska je bezna v mladosti, do trvaleho vztahu je potrebna skor harmonia a pokoj, a to vas vztah ma. Ak ale jemu ta vasen chyba, ak ostanete spolu, je mozne ze za cas stretne taku zenu, ktora v nom tu vasen vzbudi a opusti ta. A nemusi si s nou ani moc rozumiet....

nataly

AHOJ NESTASTNIK ! Prosim ta jedine co ti poradim. Odist niekde povedat mu ze odchadzas a nevies kedy sa vratis..i ked je to tazke neni sme vo filme on vie kde robis pozna tvojich znamych urcite by ta hladal.a vedel kde si.. Ale clovek ked strati si uvedomi co mal a ake je mu to vzacne ! Nechapem ked ti niekto povie po dvoch rokoch ze ta lubi ale nemiluje je to smutne..ty si urcite dobra az moc a on ti nechce ublizit ale neciti stastie a uspokojenie vo svojom zivote!..Milovat znamena ze chcem svoj zivot spojit na vzdy s tym druhym ze je ten pravy ta druha polovica ktora mi chybala naplna ma... je mi ta fakt luto ja som cely zivot nemilovana ale tvoja situacia je veru tazka.. KOMUNIKACIA/Naco sa trapit vnutorne otazkami ked sa staci nadychnut a spytat sa porozpravat sa vo vhodny momento- ale bez alkoholu o vsetkom. A prosim ta musis byt silna a odist nebudes hadam vo vztahu len so sucitu.. on si musi uvedomit ci mu budes chybat bud bude stastne slobodny uzivat si zivota a oslobodi sa a zabudne alebo zisti ze spravil chybu! Hlavne musi zistit ze ty si ta prava! ..alebo nie. a tebe zostava len cakat a zmierit sa s vysledkom. Vsetko sa deje z nejakeho dovodu.. Drzim ti palce !!! nataly

veronika

ahoj, no ja som podobne nieco zazila, ale skoniclo to nakoniec rozchodom...hlavne nanho netlac a bid vpohode, a nechaj ho, nech si to sa rozhodne...a netrap sa , nech sa rozhodne akokolvek, ale je to jehor rozhodnutie, vies, pokial nie je s niecim spokojny a citi sa divne..musi prist sam na to, co vlastne chce, a ked proste sa rozhodne, ze nechce byt uz s tebou...tak to prijmi,mozno ani on nie je ten pravy pre teba:) a caka ta niekto ovela lepsi!!! ludia casto v dany moment a v situacii vnimaju vec len z jedneh stranky, co je zle, lebo o to horsie to potom cele prezivaju, keby to brali z nadhladom, bolo by vsetko fajn.

vies mam na mysli asi taketo nieco:

pohlad z tvojej strany: ty ho lubis, nevies si nikoho ineho predstavit s kym by si chcela stravit zivot, ale musis to brat tak, ze osud je osud, nikoho nemozes prinutit citit nieco, co sa neda nadiktovat k citeniu...cize, bud vazne vpohode, netlac nanho a nechaj ho urobit rozhodnutie. a nech sa rozhodne akokolvek, ber to tak, ze to tak ma byt..a nie ste si sudeni, vsak na zemi je sest miliard ludi, jemine, si naozaj nemysli, ze uz dozivotne o teba nik neprejavi zaujem a ani ty oi nikoho:))) ver mi, viem o com hovorim :) ps: drzim palce