Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

dieta mi nechce pit mlieko

aknitka

dobre ti mamka poradila!!! ak sa malému časom prejaví nejaká alergia tak nech ti aj potom mamka poradí ako sa s tým popasovať. alebo potom ti budú dobré rady pani doktorky?

2wall-e

no ja neviem ,ale mne moj mali prestal pit mlieko v 5 mes.a potom som mu dala plnotucne do ktoreho som mu nadrobila marina keks a to mi pil asi mesiac mezdi tim mal aj tuhu stravu .a zalubila sa mu strava a mliecko prestal pit uplne .moja mama mi povedala ze aby,som mu davala co je navarene a mali je zdravy a ako buk! mlieko mi nepije ale lubi zakysane mlieko ,syry.brindzove halusky.ma 15mesiacov a od 5mes. papa vsetko na radu mojej mamy a som rada ze som nepocuvala doktorou varit neslane nemasne a na vode to detom nechuti ved ani mi bi sme to mejedli .

tinka228

Gratulujem Vám, náš veľký deň bude 22.08. Malý bude mať rok a ja 28, keďže som si ho porodila v deň svojich narodenín.
A špenátik sme mali dnes na obed. Malý ho má veľmi rád. Ja robím tak, že si dám cca pol centimetrový plátok masla do hrca a do toho pridám hl. múku, trošku popražím, pridám mlieko, trošku cesnaku, zašľahám vajíčko (malému len žĺtok, bielok som mu ešte nedávala) a nakoniec pridám špenát. Nechám prevrieť a je to.

jablonkaa

ja som synovi zacala ryby, len dusene, cca od 9. mesiaca, teraz dcere o cosi neskor. s rybami je treba davat pozor hlavne kvoli moznemu obsahu toxickych latok, ktorymi su moria nasytene. ale zas na druhej strane obsahuju jod a ten je nepostradatelny pre spravny vyvoj nervovej sustavy. takze plati, vsetko s mierou.
cottage cheese je vlastne tvaroh, takze preto ta opatrnost. tavene syry su zas len upravene roznymi zahustovadlami, takze nic moc. mne ich ani stvorrocny syn nechce.
nase deti obe zboznovali spenatovu kasu, uz odmala. zahustujem ju detskou krupicou, takze sa aj dobre zasytia.
takze tinka, budete mat zaraz rok? moja dcerka prave zajtra :-)

tinka228

Úprimne Ti jablonka závidím, že môžeš kojiť. Ja som kojila len tri mesiace, aj to s veľkými potiažami. Mliečka som mala veľmi málo.
Pediatrička nám práve kvôli tým prísadám neodporúčala Pribináčik, len si nemôžem spomenúť ako tie "látky" nazvala. Samotný tvaroh mi po troške po roku "povolila". Taktiež mi neodporúčala syrokrémy (žiadne) a keď, tak veľmi opatrne. Že mám radšej dať malému tvrdý syr. Pýtala som sa aj na cottage cheese a ten mi tiež povedala, že opatrne. A čo ryby? Kedy si začala Ty? Môj malý bude mať o pár dní rok a ja som mu už dala trošku rybieho filé (pripraveného na vode) a taktiež som mu raz vymiešala s masielkom trošku tuniaka. Dr. mi povedala, že na jednej strane sú ryby veľký alergén, ale na druhej strane majú zas obsah dôležitých prvkov. Malý nemal žiadnu reakciu a chutilo mu.

jablonkaa

no, ja sa priznam, ze ja s formulami nemam skusenosti, len pisem, co viem z literatury. ja mam to stastie, ze som prve dieta dojcila dva a tristvrte roka a teraz druhe uz presne rok. .... no a este nekoncime.
tinka, tvaroh sa neodporuca, v prvom roku urcite nie, v dalsom len opatrne. ale je rozdiel medzi samotnym tvarohom a kvasenymi mliecnymi vyrobkami, tie su ovela lepsie stravitelne. no, pribinacik je sice kaloricky, zasyti a vykrmi dieta, ale su tam take prisady, ktore maju daleko od zdravej vyzivy.

tinka228

jablonka puding som varila aj tak ako si opísala, aj s vymiešanej beby, ale ani jedno, ani druhé nebolo jedlé. Teda s normálnym pudingom ani porovnať.
A ešte k tomu mlieku: čítala som, že pokiaľ ide o formulu, ktorá nie je so štiepenou bielkovinou, tak dieťatko dostáva podobnú nálož bielkovím akoby pilo normálne kravské mlieko. Čo lekár, to iný názor. A každý má svoju pravdu. Jedny "povoľujú" pitie kravského mlieka už v druhom polroku života (za predpokladu, že dieťatko nie je alergik a nemá to ani v rodinnej anamnéze), iní zas striktne zastávajú názor, že do troch rokov by dieťa malo piť len formulu. Mne osobne naša pediatrička odporučila na pitie formulu a do varenia klasické mlieko.
A keď už tu rozoberáme "mliečny problém", čo vravíte na Pribináčik (a všetky obdobné tvarohové dezerty)? Čestne môžem povedať, že som na ulici jediná mamička, ktorej dieťa ešte toto nejedlo. Ostatné deti už v pohode od pol roka papajú. V tejto problematike sú väčšinou aj pediatri jednotní a to, že tvaroh by dieťa do roka určite nemalo. Dokonca naša pediatrička mi povedala, že by s tým počkala aj do druhého roka. Kedy ste začali s tvarohom vy?

poliewoocka

Zvierata a male deti maju este pudy, co jest, co nejest a kolko toho jest. Az neskor sa clovek vplyvom vychovy a zvykov meni a v tom horsom pripade zacne jeho zivot ovladat jedlo.Uz to nie su pudy-najem sa, ked som hladny, ale najem sa, lebo je trebars cas obeda. Kamarata trapilo, ze jeho dcerka im v byte obhryzala rohy stien:))) a pritom jej len chybal vapnik...o tom to je...
rozhodne nenutit pit mlieko, je to rizikova potravina a nie kazdy ju dokaze stravit.Skor by ma viac trapilo, keby neskor odmietalo ovocie a zeleninu...

jablonkaa

a ako ste robili ten puding z beby? treba to robit s vodou, a az po uvareni, a do trochu vychladeneho treba dat prasok. ak varite vymiesanu bebu, tak to musi zhorknut.
tinka, prave naopak, je velmi vela alergii na kravske mlieko, alergie na ine potraviny vznikajuce v eskorsom veku prave na zaklade toho, ze dietatu bola priskoro podavana bielkovina z kravskeho mlieka. pozor na to, zaludok batolata na to nie je zvyknuty, organizmus sa velmi zahlienuje.
msaj, preco sa neporadis s vasim pediatrom? som presvedcena, ze nebude odporucat kravske mlieko.
kozie mlieko je lepsia volba ako kravske.
vela stastia.

msaj

ďakujem tinka, takže plnotučné je lepšie, tiež som skúšala robiť puding z beby, ale ani pes to nechcel žrať, preto som jej skúšala normálne mlieko, najprv trošku, či nebude mať nejaké problémy a bolo to v pohode,
a ešte k tým ostatným, máme doma kozu, a synovec pije iba kozie mlieko, to som ešte malej neskúšala dávať, myslíte, že to je dobrý nápad?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

dieta mi nechce pit mlieko - Fórum - ZDRAVIE.sk