Fajcenie - champix

kurak

vdaka mojej pevnej voli, pomoci lekara a Champixu nefajcim uz 4-ty rok. Citim sa bombovo.
Pozor vsak: Champix KUPUJTE IBA V LEKARNI - N I E CEZ NET ALEBO Z DRUHEJ RUKY.

Gabrielle3

Ahojte,ja som nebola prilis silny fajciar,ale ten fajciar-pozitkar,co si kavu alebo zabavu,akykolvek stres alebo radost bez cigarety nevedel predstavit...a mojich niekolko pokusov prestat vzdy zlyhalo...a myslim,ze cim viac ma okolie a rodina nutila prestat fajcit,tym skor som si zas zapalila...a myslim ze ten zlom nastal,ked mi moj partner odmietol bozk s tym,ze smrdim.... zijem v Holandsku,takze som sa vybrala za svojim lekarom o pomoc a on mi predpisal startovaci balik Champix 0,5 a 1 mg na 2 tyzdne. Velmi som tomu neverila,ze sa da za 2 tyzdne prestat,ale zrejme da....prvy tyzden prebiehal s cigami podla instrukcii,ziadna zmena az na to,ze uz mi tak nechutili.. Zlom prisiel druhy tyzden pri vyssej davke,uz mi to vobec nechutilo a na mne sa teda vedlajsie ucinky poriadne vyblaznili.. migrena non stop,nespavost,vracanie,podrazdenost ...jedine na co som myslela bolo,aby som uz bola za tym,ze radsej fakt zivot bez cigariet....zatial su to len 2 tyzdne co som si vobec nezapalila,ale konecne sa citim lepsie...sice som prestala aj pit kavu,pre istotu aby ma to nestiahlo spet,ale da sa aj bez toho fungovat ....takze urcite odporucam kazdemu,kto potrebuje malu pomoc ;-) prajem vela stastnych a zdravych rokov kazdemu ;-)

Gabrielle3

Ahojte,ja som nebola prilis silny fajciar,ale ten fajciar-pozitkar,co si kavu alebo zabavu,akykolvek stres alebo radost bez cigarety nevedel predstavit...a mojich niekolko pokusov prestat vzdy zlyhalo...a myslim,ze cim viac ma okolie a rodina nutila prestat fajcit,tym skor som si zas zapalila...a myslim ze ten zlom nastal,ked mi moj partner odmietol bozk s tym,ze smrdim.... zijem v Holandsku,takze som sa vybrala za svojim lekarom o pomoc a on mi predpisal startovaci balik Champix 0,5 a 1 mg na 2 tyzdne. Velmi som tomu neverila,ze sa da za 2 tyzdne prestat,ale zrejme da....prvy tyzden prebiehal s cigami podla instrukcii,ziadna zmena az na to,ze uz mi tak nechutili.. Zlom prisiel druhy tyzden pri vyssej davke,uz mi to vobec nechutilo a na mne sa teda vedlajsie ucinky poriadne vyblaznili.. migrena non stop,nespavost,vracanie,podrazdenost ...jedine na co som myslela bolo,aby som uz bola za tym,ze radsej fakt zivot bez cigariet....zatial su to len 2 tyzdne co som si vobec nezapalila,ale konecne sa citim lepsie...sice som prestala aj pit kavu,pre istotu aby ma to nestiahlo spet,ale da sa aj bez toho fungovat ....takze urcite odporucam kazdemu,kto potrebuje malu pomoc ;-) prajem vela stastnych a zdravych rokov kazdemu ;-)

Playo

Andrea, piaty deň je ešte nič, ja som prestal asi na jedenásty, dvanásty..Dovtedy som bral tabletky a fajčil úplne normálne svoju dvacku denne. Asi je treba naozaj si určiť deň D, ja som si ho určil na Vianoce (ako píšem, ešte deň predtým dvacku úplne v pohode, žiadna nechuť resp chuť prestať fajčiť). Príspevok píšem 3.1 a od vianoc som si nezapalil. Žiadne vedľajšie účinky, musím povedať, že ani myšlienky či chuť si ,,dať aspoň sluka". Proste jedného dňa to prišlo ako som si určil a odvtedy som nefajciar, jasné je to zatiaľ pomerne krátko ale skutočne má ani nepotiahne, po toľkých rokoch čo som si nevedel život bez cigarety ani predstaviť a umelého strachu prestať fajčiť je to neskutočná ulava. Dokonca som niekoľko krát zariskoval ( veď Silvester atď :) a pil alkohol v partii kde boli všetci fajciari, no a chuť zapáliť si či aspoň potiahnuť nikde. Samozrejme že by som mohol, ale nie koli chuti ale skôr vyskúšať či mi to ešte chuti, koli ,,extra" príležitosti a len jednu a pod. Ale presne koli takýmto momentom som už niekoľkokrát znovu začal, takže viem že všetci sme už buď dozivotnymi abstinentmi alebo recidivisti. Bohužiaľ alebo našťastie :) každopádne vám držím palce, champix vám môžem len odporučiť. Nebojte sa vedľajších účinkov, takmer žiadne niesu, vypísať ich však musia všetky, to ale neznamená že ich aj budete mať všetky, možno nejaká bolesť hlavy, pocit na vracanie ale aj to asi taký ako keď máte prestávku v robote 5 min a vyfajcite dve cigy na raz lebo čo ďalšie dve, tri hodiny bez cigarety. Ja som to mal raz keď som si dal tabletku na lačný žalúdok. Na to všetko to stojí za to, ak prestanete bez tabletiek miesto pocitu navracanie budete podráždený, nevyspaty, nesústredeny..Doplnte si sami aký dopad to môže mať na vašu prácu, rodinu...Tým nikoho nenabadam na tabletky, klobúk dole pred tými čo to dali bez nich, ale ak si to chcete poistit, určite odporúčam. Veľa šťastia budúcim nefajciarom ;)