otázka na právnika

Príspevok v téme: otázka na právnika
santhal

Pomóóóc,sestra podala návrh na rozvod,s manželom žijú v spoločnej domácnosti a majú spoločné 7-ročné dieťa.Jej manžel sa jej začal vyhrážať že ju dostane na psychiatriu,zbaví ju svojprávnosti a tým príde o dieťa, byt, chatu, auto(vsetko nadobudnuté počas manželstva).Prefotil jej zdrav.kartu a išiel za právnikom aby nieco nasiel.Sestra je uplne zdravá osoba.Denne sa s ňou háda,ponižuje ju, nadáva jej,začal huckať dieťa proti matke,hovorí mu že je k...a, že chodí j...ť atď no zlé veci.Malý úplne prestal s matkou komunikovať,sestra je z toho hotovaá.Manžel ju aj pár krát udrel,dieťa bolo svedok.Prosim poradte nám vsetko čo sa dá na jej manžela použi´t,aké kroky podniknúť.Može prísť o dieťa aj ked je zdravá zodpovedná matka?Má niekto skúsenost.Rodičia sú zničení.

limetka335

ahojte. rozoberá sa tu síce iná téma ale chcela by som sa spýtať či má s tým niekto skúsenosť. moji rodičia sú rozvedení a otec platí alimenty. onedlho mam 18 rokov tak sa chcem spýtať či bude musieť platiť až do skončenia môjho štúdia alebo či po 18 už nemusí... ďakujem:)

darika

Ja ale nerozumiem,naco sestra caka.Na jednej strane ma problem,ale na druhej strane sa schovava do ulity a caka na spasenie?Ma dieta,ktore tym trpi najviac a ona sa ide teraz uzatvorit do seba.No dievcata,prepacte mi tu drzost,ale taketo zeny ja nemozem.Podla tohoto co tu pises,je tvoja sestra naozaj psychicky na tom dost zle.Ak sa nepozbiera a nezacne konat,tak manzelove peniazky mozu urobit vela.Zena sa musi vediet o svoje dieta pobit a nie sa spoliehat na rodicov a sestru.Viem,ze su moje slova silne,ale nemala by si sa chovat ku sestre ako ku chudatku,ktoremu sa ublizuje.Mala by si ju skor poriadne nakopnut.Postavit zo stolicky,zdvihnut na nu hlas a povedat jej-ak chces o syna prist,tak sa lutuj a vyplakavaj.Ak ho chces dostat,zodvihni zadok a zacni nieco robit.Ona musi dokazat,ze hlavne jemu,lebo teraz aj psychiatrom staci strcit do vrecka.Viem o com pisem.Takze dievcata,ziadne lutovanie a sup do boja s tyranom.

babe

Mam skusenosti so sudmi.Nezalezi na tom ci mas pravdu, mas tolko prava kolko mas moci a penazi
a za peniaze sa da skutocne vsetko zariadit

lenkab.

velmi dobre Vam radi vecernica,treba kazdy utok hlasit na policii a tiez treba ist za svojou obvodnou lekarkou,aby zdokumentovala zranenia.Zakladom uspechu je popisat sudu vsetko dopodrobna,nicoho sa nebat!Sudy drzia s matkami a im zveruju aj deti.V kazdom pripade je nutne najat si pravnika.Jeden ukon pravnej sluzby vas vyjde priblizne na 48 eur a vzdy je moznost dohody s pravnikom. Tie peniaze podla mna stoja to za to,aby vam ostalo dieta.
Co sa tyka BSM,o majetok samozrejme nepridete,vsetok pojde na polovicu a ked vam pri rozvode zveria dieta,sud vam prisudi aj byt.
Ak sudu dokazete uz pri rozvode,ako s vami zaobchadzal,moze na to prihliadnut pri rozhodovani o nahrade trov konania a moze ich nahradu prikazat odporcovi.

nataša cisariková

/je mozne zriadit v rodinnom dome - spolocnom ,restauraciu bez suhlasu jedneho zo spolocnych majitelov domu,aj ked vlastni vacsiu cast domu/majitel planovanej rest/

lolotia

precitala som si zhruba vsetko, cela rodina sa chytte rozumu, zlozte sa na pravnika a rieste to spolu. nenechajte ju samu v tom a nejake rady a utesovania jej nepomozu. Treba konat a nato je rodina, aby sa podrzali.
V pondelok nechc si so svojou sestrou niekde u pravnika. TO JE ROZKAZ.

santhal

Vecernica dakujem,stale to sestre radime ale jej sebavedomie je už bohužial velmi nízke,tým manželovým ponižovaním aká je celý život nula,škaredá tučná rapava...pritom sestra je velmi láskavá a sympatická.tieto jeho útoky sú bolestivé aj pre nás-jej rodinu,skrátka vie vždy po ktorej hlavičke udriet aby ju ponížil.na sestre to už vidno,schudla na 48kg,trasie sa,doslova jej tečú nervy a stále plače alebo ked s nou telefonujem,je úplne monotonna bez energie.dakujem vsetkým.

vecernica

steve boy- ano je to mozne ,,ze siahnu aj po tvojom majetku.Z praxe ale viem ,ze ak tam budes mat stale vylepeny listocek ze je to tvoje vlastnictvo, dany predmet prihliadne exekucia na to.Potom hlavne doloz to kupnym listom zmluvou o kupe.JHe to problem dokazovat oc je tvoje a co nie.Skus si veci odstahovat kde nemas litok z predajne staci pokladnicny blocik ! ale straz si ho a maj u seba.Pomoze ak si co najviac cenneho uschovas u inych pribuznych co najskor.Cenne veci (zlato ,hodinky)daj do depozitu v banke.to nasledne dokazovanie ked to uz zhabu je velmi tazke ,len na zaklade blocikov!!