poprosim (ne)odborný posudok mojej osobnosti...díky moc

Príspevok v téme: poprosim (ne)odborný posudok mojej osobnosti...díky moc
sickman

som tak odlišná ako iní, že sa cítim ako posledný outsider, a keď sa chcem začleniť medzi ostatných tak mi je to tak proti srsti, že sa radšej ešte viac stiahnem...nedokážem sa baviť ako ostatní, nedokážem žiť ako ostatní-bežne, baviť sa s priateľmi, na spoločenských akciách, nič také.. chcela by som byť na tom ako ten najbežnejší človek, byť ničím (to som aj teraz, ale teraz veľmi vyčnievam), chcem byť človekom z pásovej výroby...a vadím tým, že taká nie som, hlavne sama sebe a to je to najhoršie..áno chcem byť tuctová lebo je to takto strašné, preto som najradšej sama, lebo ma nikto nechápe, fakt nikto....ja sama sa neznesiem, vadím si, chcem sa začleniť ale keď vidím aká som, viem, že medzi ostatných nepatrím a musím byť sama, či už chcem alebo nie...a už som si na to tak zvykla, že už chcem...čo na tom, že ma niekto má rád, či dokonca miluje, keď vadím sama sebe?...keď som sa skúšala začleniť a nedarilo sa mi to, a nikto ma nebral ani takú, akou som sa snažila byť, ani takúto aká som, tak ma to fakt totálne odradilo..proste medzi ostatných nepatrím a koniec...všetka snaha márna...neznášam svoje ja, neznášam môj pohľad na všetko, v ničom nevidím zmysel, v ničom nevidím šťastie, nikomu neverím, som utiahnutá a rozpoltená, chcem pozornosť a keď ju mám, tak pred ňou utekám, bojím sa ľudí, bojím sa spoločnosti, klamstva, bojím sa všetkého a hlavne života, kde mám preboha hľadať šťastie keď mám v podstate všetko čo potrebujem, mám lásku, milujem, som milovaná, ale nemám dosť rada sama seba...? netvrdím, že som výnimočná, som len iná!!! aby si to niekto zle nevysvetlil...a nechutné je, že niektorí ľudia ma majú za úžasnú...robím polke známych psychologičku a vychvaľujú ma do nebies...robím to pre nich rada,mám z toho dobrý pocit a to mi celkom stačí....ale to sú niekoľkí ľudia..bežná spoločnosť, všetky vekové kategórie, ma majú za čudáka, pretože sa vyhýbam všetkému čo iní ľudia zámerne vyhľadávajú, vidím na sebe chyby aj tam kde ich iní nevidia a je to asi až chorobné...ak toto niekto dočítal do konca tak gratulujem, netuším, čo som tým chcela povedať, je to len ďalší krok bez cieľa..u mňa celkom bežný...no tak čo? som ok? potrebujem psychoša? alebo som len príliš veľký realista? a okrem toho ma bolí hrdlo...

-princezna-

tak tyka sa nas to jedine preto , ze tu deprisiu mam z jedine z tych psychickych problemov, ktore som dostala zo socialnej fobie :(

sickmannn

ked sa sickman zubami-nechtami brani oznaceniu depresia, tak minimalne princezna - tie uzkostne stavy SU depresia. neviem, co si pod tym pojmom predstavujete, ked tvrdite, ze vas sa netyka. ale tyka.

sickman

tak istým spôsobom sa mi páči, že som iná, ale tu ide o rozdielnosť v iných veciach..v takých, v ktorých nechceme byť iné, ale sme..nedobrovoľne..pretože psychika nám bráni...napr. ako hovorí princezná, najesť sa pred ľuďmi..nehrozí..myslíš, že je dobré, keď som iná, lebo sa neviem najesť pred ľuďmi? ani náhodou :( a to je jedna z mála vecí

-princezna-

ach dnes som mala strasny den.... ide o to ze mi nie sme hrde na to ze sme ine...laebo aspon ja mamvam take stavy ako napriklad dnes... v skole sa to proste nedalo vydrzat. Od rana citim strasnu uzkost.. PRoste vzdy ked opustim dom a idem medzi ludi... najradsej by som niekam usla kde budem len sama... a jest medzi nimi o tom ani nehovorim...to sa proste neda a a ni pit....takze niekedy by som radsej ani nezila :((( a teraz je to tu...mam strasne obdobie

fgf

toto mi pripomenulo, ako mi spoluziacka povedala "ty si iny" a ja som na to sebavedomo odpovedal "ja viem!" a ona "coo? to fakt?" :)
byt iny je super

why

a preco sa tak strasne chcete zaclenit? svet a spolocnost upada do velkej degradacie,tak by ste mali byt radi,ze ste ini,ine...to je predsa na svete krasne,ta rozmanitost,kazdy ma prednosti a aj negativa v niecom inom...hm aj tak som vlastne tvoj problem nepochopila,ale tvoje dalsie rakcie a odpovede ukazuju ze si len nahnevane stvorenie a vlastne je uplne zbytocne ti radit,good luck

sickman

aha, prepáč, myslela som ivku :) ale tá sa tu už neobjavuje. ešte som o tej metóde nečítala, len som si to zbežne pozrela.

-princezna-

sickman: ale ved ja som ti uz pisala, takze mas moj mail...vies to co som ti pisala o tej metode eft :)

Ako vidim ostatni to nepochopili, mi netrpime depresiami( teda mozno obcas , ale to jedine kvoli sociofobii)...ja napriklad uz ani nikde nechodim s kamosmi a pritom velmi chcem, lebo viem ze si budem musiet nieco objednat a ja sa proste nebudem vediet napit :((( a skusala som to velakrat a vzdy to dobadlo zle :(

sickman

tak prepáčte, ale mňa uráža, keď mi niekto bez dôvodu hovorí/píše, že sa povyšujem! A NEMÁM DEPRESIE, pochopte už..trápi ma niečo iné..ale nejdem sa opakovať..je to tu písané x-krát, nie len mnou..neviem, čo tu vlastne hľadám, na tomto fóre majú niektorí ľudia-vševedkovia tendencie urážať druhých a "otvárať" im oči..akoby si sem chodili ľudia vybíjať celodenný stres, alebo si dokazovať, že majú neviemkoľko životných skúseností..nevravím, že ich nemáte viac ako ja, ale už keď máte toľko rokov, keď ste o toľko starší odo mňa, tak očakávam, že to adekvátne aj dáte najavo a budete sa správať ako rozumní ľudia, čo už kus života majú za sebou, a nehodíte nás, ktorí si tu chceme riešiť problém, rovno do vreca s ceduľkou "pubertiaci" a neodkopnete nás s tým, že to sa spraví časom.....chcela som, aby sme sa rozprávali ako ľudia..chcela..opäť raz zbytočne..dovi

osma008

Neda mi nazapojit sa. Tak ako sedma, ja som si podobnymi vecami tiez presla; nenazvala by som to puberta, ale dospievanie; clovek zistuje, ze veci nie su ani cierne, ani biele a kym sa zorientuje v tom chaose, udupanych hodnotach a pod, prejde si uzkostnymi stavmi, ktore zrejme mozu vyvrcholit do vasej socialnej fobie. Tiez som si nasla kamosku podobne depesivnu a myslim, ze sme sa len podporovali v sebalutosti a pocite nepochopenia celym svetom. Navsteva psychoterapeuta vam urcite neuskodi. Baby, nereagujte tak podrazdene; Sickman, ved Sedma sla na vas v dobrom ;) Vztahovacnost je dosledok nizkeho sebavedomia; mozno odtial by si mohla zacat ;)