Mate strach z lietania?

lost

www.planecrashinfo.com

Priblizne 1 k 9.2 milionom ze pasazier zomrie (z TOP25 spolocnosti)
alebo 1 k 843,744 z 25najhorsich spolocnosti..

cize bezne to moze byt stale nad 1:5000000 alebo 0.00002% "sanca" ze pasazier zomrie pocas letu..

Ale skor je to 1k10mil... zalezi na tom kde to citam :)

Sanca tam vzdy je, tak isto ako sanca ze cloveka niekto zrazi na chodniku, alebo ze na neho padne 100kg predmet vyhodeny z budovy v meste a podobne :)

Pre ilustraciu, ak clovek leti 1000-krat, a sanca je 1k9mil, tak snaca ze padne je 0.0111105%, ak 5000-krat tak 0.0555401% co je uz blizko k 1k10000 alebo 1k2000, ale zalezi to od vela veci :)
Ciste podla rovnice pravdepodobnosti, aby mal 99.99% sancu ze padne, musel by leiset 100Mil-krat.. a 100% je udajne 200Mil-krat :D

Ale je to mozno aj o stasti-nestasti, niekedy padne lietadlo pri prvom starte a niekedy ani po x-tisic startoch...

uhlie

Keby si sa lietania bala, tak by si nelietala a uz vobec nie 40-krat za 3 roky. Chces sa len pochvalit, ze ta niekto poslal niekam za hranice tvojej dediny, asi.

bojim

inac, clankom precitala uz kopu, aj vedeckych, dokonca mam knihu letecka meteorologia, takze typy turbulencii a vplyv na lietadlo viem naspamat, no aj tak :(( a v poslednej dobe sa to miesi s akousi klastrofobiou, uvedomujem si ze to co mi robi najhorsie, je vedomie, ze som tam zavreta a nemozem von ani keby otvorili dvere :D

bojim

ahojte, mna skor zaujima ci neviete poradit nejaky dokument. film alebo cosi na nete, ohladom fobie z lietania, absolvovala som uz asi 40 letov za posledne 3 roky, zvacsa nad 5 aj 10 hodin, ale postupne som nadobudla strach. uz je to v stadiu ze sa musim k tomu nutit, a to lietaniu sa nevyhnem kvoli praci. cele hodiny trpnem a striehnem na turbulencie, ktore , aspon minimalne vzdy su, a potom si prisaham ze v zivote do lietadla nesadnem. prosim poradte!!

marmelada

Aha, az teraz mi doslo, ze v Londyne asi len prestupujes.:) No nevadi. V tom pripade sa po vystupeni z lietadla ludia delia na dve skupiny, a sice ti, co pokracuju dalej, a ti, pre ktorych je to cielova stanica. Ale ako som uz pisala, vsetko je tam jasne znazornene. Nemas kde zabludit.

marmelada

Bojka23, ak sa bojis len tohoto, tak naozaj nemas coho. Ked totiz vystupis z lietadla, nie je vela moznosti, kam sa da ist. Chod proste s davom. Okrem toho na letiskach su vsade tabule a aj keby si nerozumela dobre anglicky, su k tomu aj take obrazky, takze ti to dojde. :)A bola by si prekvapena, coho je clovek schopny, ked je odkazany sam na seba. neboj sa, zvladnes to. Po vystupeni z lietadla si pojdes po batozinu, opat ta k nej privedu tabule. Co sa tyka letu, tak ak letis prvykrat, bude to pre teba skor vzruso z noveho. Aj u mna to tak bolo. Ale inak je to celkom nuda :). A do Londyna to zase nie je tak daleko.

bojka 23

ahojte! viem, že táto téma je už staršia, ale nechcela som zbytočne zakladať novú. Prečítala som s príspevky o tom, ako sa kto bojí, či nebojí lietania.. O mesiac letím prvý krát a celkom mám obavy ako to zvládnem. Viem, že si možno poviete, že ved normálne. Ja osobne nemám ani taký strach z lietania samotného ako z toho, čo tomu predchádza.. či budem vedieť všetko, resp.na svk snád sa nestratím na tom malom letisku :D ale na Londýnskom letisku budem asi dosť vystresovaná, bo zase tak extra po angl.neviem, tak sa bojím, aby som vôbec nasadla do lietadla... Viete mi povedať ako to je? že v tej letiskovej hale vás bude niekto aj koordinovať či ? blbé otázky, viem, ale ozaj sa toho bojím,lebo letím sama a bojím sa aby som sa nestratila..

Hnedoocka30

Ja som 1x letela do Usa a s 2 prestupmi...vsetko bolo pre mna nove od prehliadok az po samotny let, ktory som si celkom uzila. Milujem pocit ked sa zdvyhame, alebo klesame, cokolvek co privodi to zname " prijemne dvihanie zaludka" ;o) To iste ked som isla opat domkov...
Od vtedy som z Usa na Svk letela iba raz a to uz nebolo bohvieco. Mala som strach, kedze pred tym padlo akesi lietadlo a jedine co mi behalo po rozume bolo, ze uz mozno neuvidim rodinu - kamaratov a co by ma velmi mrzelo. V strede letu sme zazili velmi silne turbulencie, pri ktorych mi uz nebolo vsetko jedno, trvalo to niekolko minut, lietadlo bolo pohadzovane a my s nim. Nastastie to po case utichlo a ja som s radostou a rozklepanymi kolenami kracala po slov. zemi. Teraz v lete letim opat. Je mi zle, ked si predstavim ten nechutne dlhy let, tie prestupy, kedze pri 1 prestupe je letenka nechutne draha, co vsetko sa moze skomplikovat...no na druhej strane mi to stoji za ten den cestovania,pretoze potom uvidim vsetkych tych, ktorych som uz par rokov nevidela...Inak, ja si vzdy studujem ten "navod" na to,co robit pocas nudzoveho pristania, zvlast cast o pristati na vode, ktore ma dost desi, kedze neviem plavat...

gondaGonda

Strasne sa bojim lietat, mam pred sebou to, ze si mozem splnit svoj sen a ist niekam o com snivam, ale mam pred sebou 10 hod v lietadle...uz mam zarezervovanu letenku ale mam taky strasny strach a stres ze za ten mesiac sa asi zblaznim..akoto mam prekonat?vie mi niekto poradit naozaj ucinny prostriedok?alkohol nezabera..ani dychanie..dakujem prip.piste na mail kto ma skusenosti s letmi do USA