štitna žlaza

Príspevok v téme: štitna žlaza
nicoleta

ahojte ... mam 16 a som chora na stitnu zlazu beriam kazdy den euthyrox 100....jednu tabletku..... chcela by som sa opytat ze ake je to ochorenie a co to prinasa a ake ma to minusi ... pocula som ze ty co su chore na stitnu budu mat potom problemi v tehotenstve ... ze moze sa narodit nejake postihn. babo..... a kto z vas tiez je na nu chory tusim maam ju zvisenu ...

mira

P. Matiskova, zavislosť od lekárov nie je nutná. Štítnu žľazu si vyliečite, ak si dáte pozor na sladkosti, ovocie, sladké tekutiny to preto aby ste sa neokrádali o minerály a vitamíny.Zaraďte zeleninu, celozrnné obilniny,a umiernene morskú soľ. Dôležité sú morské riasy. Tie dostať v bioobchodoch a stačí kúsok denne.Varia sa, doba varenia podľa druhu. Dobré sú varené v zeleninovej polievke alebo v strukovinách. Niektoré sa krátko opražia na plameni alebo krátko vysmažia. Nie je dobré prijímať živočíšne tuky a jesť priveľa bielkovín.

ANNKA

AHOJTE.PRED SIESTIMI ROKMI MI ZISTILI STRUMU,AJ NIECO Z FUNKCIOU SOM MALA.TRI ROKY SOM SA LIECILA A POTOM UZ VRAJ NETREBALO.ALE TERAZ SA CITIM NEJAK ZVLASTNE.JEMI NA ZVRACANIE,SOM VELMI UNAVENA A OSPALA,BOLIA MA NOHY,KLBY,HLAVA...A MAM POCIT TLAKU V KRKU.MYSLITE ZE SA TO MOHLO VRATIT?DIKI

matiskova

mam 55 a problemy so stitnou zlazou, v minulosti som s tym mala problem/r.2004/DG:struma diff. nod. l. dx. min.LIEKy Thyroxinu 25uq, dnes mam zvysene niektore hodnoty na vysledkoch od mojej internej lekarky TSH 4,98 a Ft4 12,86.Vzhladom na to ze moja internistka odisla na matersku dovolenku, tak mam podozrenie, ze sa mi to vratilo.
V poslednej dobe som pribrala, a nevladzem velmi robit. som malatna amam pocit v krku ako keby ma ta zlaza dusila. diagnoza teraz EO3. ale ja tomu velmi nerozumiem.kedze som astmaticka tak vas ziadam o pomoc a mam aj problemy s vysokym krvnym tlakom uz roky. takze vas ziadam ak by ste mi mohli pomoct kam sa obratit a objasnili mi moj problem aby som ho mohla porovnat s vysledkom od lekarky ktora presla len nejakym kurzom pre vysetrenia stitnych zliaz. a ak by ste mi mohli poradit nejakeho lekara v kosicia a poblizku.
som vam naozaj vopred vdacna.
vdaka

nicoleta

...RNG....aa to nadmerne tkanivo to znamena ze sa pribera z jodu??? a to ze posoby aj v prsiach to zeeee aj prsia mozu naraaast....bo neviem ci to mam zo stitnej ale jeden prsnik mam väčší od druheho!!!a je to dost vidiet to sa da nejako napravit...a este zee stitnu mam taku tvrdu ked si to ohmatam na krku.... je to normalne ... diky za odpoved...:))