zniceny vztah

Príspevok v téme: zniceny vztah
toby

po rokoch sa nam rozpadol vztah, partnerovou neverou. teraz chce odo mna urcit pravidla navratu - podla nich sa rozhodne. stale ma strach a pocit hanby z toho, ze to vobec dopustil. na druhej strane, je ako schyzofrenik, lebo raz chce ju a raz mna. neviem, co dalej a ci mu vobec uz budem doverovat. ma niekto podobnu skusenost? prosim poradte

postreh

sun> Menyslim. Uplne od zaciatku co sa toto stalo hladam stale chybu hlavne v sebe. Za uplne vsetko. Aj za to co sa stalo. Len niekedy to proste asi naozaj nemozes ovplynit. Aj ona mi hovori, ze chyba je v nej, ze ona za to moze a nie ja. Ze ja som Ok, ze jej nic nechybalo atd... A ja koli naprave som uz skusil vsetko mozne. Ja viem, ze mozno som velmi netrpezlivy, ze by som chcel aby to bolo vyriesene hned. Som proste taky, vsetko by som chcel okamzite. Snazil som sa jej venovat, zmenit sa trochu, aby som jej ukazal, ze mi na nej zalezi. Vykaslal som sa na pracu, a dalsie veci, ktore mi uberali vela casu. Ale predsa nemozem sa uplne vykaslat na pracu na vsetko co robim a venovat sa len tomu aby som ju zaujal, lebo sa nam cely zivot zruti. Uz teraz len po 2 mesiacoch som na tom financne uz dost zle, lebo som sa na vsetko ostatne vykaslal. A zase keby ze sme uplne ako rodina bez zakladnych veci, tak to by sa jej tiez asi nepacilo. Vsetko je to kruh, ktory asi chapem len ja. Ked nezarobim, bude zle, ked sa nebudem venovat, tiez bude zle. Hmm ... co s tym ?

sun

no, mojej segry frajer, chodila s nim 6 rokov ju vyuzival, ale ona si to nechcela priznat, tak, mal ju aj rad mozno..teraz sa s nou rozisiel, nie prvykrat, a tiez mal tolko bab, ze az...a ona hlupa mu 6rokov verila, potom aj prestala,ale za to, ze bola tak donho zalubena, tak s nim bola. teraz, po 6 rokoch, jejpovedal, ze si ma hladat novy byt, lebo oni mali spolocny..ze chce byvat sam...kasli na taku babu, fakt...ked sa nevie rozhodnut...alebo, nie je chyba aj v tebe? ale keby to bola skutocna cista laska, tak ti toto nespravi...

toby

postreh, vystihol si to uplne. presne taketo stavy mam aj ja. na jednej strane toho cloveka istym sposobom chapem, na druhej strane ho za to nenavidim. nenavidim to ako mi ublizuje a v podstate aj sebe, lebo tiez je na tom dost zle. tie rozhovory o tom su nekonecne, ale mam pocit, ze nikam nevedu. tiez nechcem, aby to bolo na silu, to ze budeme spolu, chcela by som, aby zistil, ze len ja som pre neho ta jedina a naozajstna laska. dnes sme spolu komunikovali cely den, same sladke slova, keby to tak necitil, nepisal by to. uz to trva velmi dlho a mne z toho ide puknut srdce. vztahy su naozaj komplikovane.

sii

joj to mas tazke chlape ja by som ju zatvorila na 24 hodin do izby a nechala ju tam premyslat a povedala ze nech odtial nevychadza kym to nebude vediet.
Ale lahko sa hovori:(

postreh

Ved my sa o tom otvorene bavime asi kazdy 3-4 den. A dost dlhe rozhovory.
Len ja neviem co a dokedy proste mam cakat. Ako som pisal, neviem dokedy to vydrzim.

sii

ja by som si to s nou pekne vydiskutovala ved takto sa len ubijas sak to je totalne nezdrave a nedobre pre psychiku. Akoze sa ja som velmi priamy clovek co na srdci to na jazyku. Ved tak sa zit neda?! Ja by som sa uz asi nervovo zrutila na tvojom mieste. Ale zase vztahy su ta najtazsia vec na svete no co uz.

postreh

Ved prave. Ze je to take, ze nechceme znicit to co mame, ona to nechce ani ja. Ja by som bol rad, keby nejako prirodzene sa vratila ku mne a uz ho nepotrebovala. Len neviem, ci je to este mozne po rokoch. Na druhej strane ja viem ako ju lubim. Stale napriek tomu co sa stalo. Viem, ze keby ze si dam podmienku, ze s tym musi prestat na silu, ze to by k nicomu neviedlo. Resp. viedlo k preruseniu kontaktu, ale ja vztah na silu nechcem. Stale cakam, ze mi povie sama, ze ju to proste preslo, ze uz vie co chce. Mozno cakam aj na to, ze povie ze chce len jeho. Ale aspon by som vedel na com som. Ze je zbytocne sa snazit.

toby

postreh, to mi je luto, uplne sa viem vcitit do tvojej koze, aj ked je pravda, ze ty to mas ovela horsie ako ja, uz len kvoli tomu, ze su tam deti. ten pocit bezmocnosti, ze nemozes nic urobit, aj ked sa snazis byt tym najlepsim clovekom je otrasny. s takym clovekom sa neda ani poriadne komunikovat, to mi verte. on vas v podstate svojimi slovami ani nezranuje, lebo vam stale dava najavo svoju lasku a to ako mu chybate a lubi vas. na druhej strane, jeho spravanie - take nerozhodne a vahave vas uplne zranuje. vy stale zijete v urcitej nadeji a dufate. neviem to viac vysvetlit, je to neopisatelny pocit vo vasom vnutry, ze cloveka ktoreho milujete sa zrazu stava pre vas cudzi, ale nie uplne lebo je stale s vami. neviem, ci sa to da pochopit...

sii

myslim ze ty to mas o to tazie lebo si zenaty a mas deti. Toby sa moze vratit s kradsej cesty.
Tebe by som radila taisto sa so zenou vazne porozpravat. O to rychlejsie a vaznejsie ze vy uz nie ste sami. A deti su obrazom rodicov. Aj tak pre tebou skladam klobuk ked to takto tolerujes.