Lubi ma?

Príspevok v téme: Lubi ma?
masica

ahojte, mam 17 a v aprili mame s priatelom rok a pol. V poslednom case sa stale hadame, mali sme aj 3-dnovu prestavku, no nevydrzali sme to, tak sme ju aj rychlo ukoncili. Ja ho nesmierne lubim, ale mne to pride, ako keby on uz neciti to, co kedysi. Dokazal pre mna splnit vsetko, len teraz, povedal, ze si bude robit co chce. Nesmierne ma to ubija, uz len koli tomu, ze pocas nasej prestavky, si dokazal najst super kamaratku, ktoru pozna len tyzden, ale je to skvela baba. Bojim sa, ci ma este naozaj lubi:( nechcem ho stratit, prosim pomozte, ako reagovat, na jeho spravanie, jeho argumenty, ze si bude robit co chce, ze mu nemozem rozkazovat, hoci donedavna mu to nevadilo..Dakujem

masica

usiko, on bude mat 19, takze urcite sa este nevyburil. Ja som mu kamratov nikdy nezakazovala, naopak som ho kolkokrat aj posielala nech sa ide zabavit. Teraz chodi kazdy tyzden s kamaratmi, pije, fajci, zacal hrat..Chcem aby sa to vsetko vratilo na stare kolaje, samozrejme, ze nechcem aby bol zaslepeny len mnou, ale byt trosku neznejsi, romantickejsi a vsetko, co bolo volakedy. Ja uz vazne nevladzem, pretoze som na toto nebola zvyknuta. Povedala som si, ze to musim tolerovat, pridala sa jedna vec, druha ale tolerovat vsetko mu nemozem, pretoze aby hraval ruletu a veci podobneho charakteru do vztahu podla mna nepatria :(
dakujem inak za rady

usiko

masica,
no vies...kolko ma on rokov, lebo mne sa zda, ze sa este nevyburil a chce to dohnat....s tym nic neurobis....on musi diospiet sam...vies, mne to pripada, akoby to hovoril, ze ho vztah neuspokojuje, len ty to nepocujes...vztah je o tom, ze dvaja sa lubia, su k sebe pozorni a slusni, vsimaju si jeden druheho a pomahaju si. ak jeden ide niekam, povacsine chce, aby ten druhy isiel s nim, lebo sa v jeho pritomnosti citi dobre. ale na druhej strane vo vztahu si musime dat aj slobodu, to znamena, ze kazdy jeden ma pravo aj na svoje zaujmy a kamaratov...a samozrejme nam zalezi aj na tom, aby sme robili veci, s ktorymi je nas partner vysporiadany a nerobili si natruc...vies, nikto ti neporadi...pretoze kazdy clovek ma inu mieru tolerancie, teda je len na tebe, s cim sa vo vztahu dokazes zmierit a co neznesies...ale pamataj na to, ze musis byt stastna....vies, su zeny, ktorym nevadi, ze partner ide 2x tyzdenne von s kamosmi a su zeny, co to neznesu, su take, co im prekaza, ze muz netravi kvoli praci cas s detmi a take, co im to nevadi vobec a vystacia si...je to na kazdej z nas, aky zivot budeme zit a co budeme partnerovi tolerovat....skus sa este poradit s mamou alebo nejakou starsou osobou, nie s rovesnickou, lebo tie vidia veci podobne ako ty...drzim palec....

durko

masica,kto vie ako je to s jeho laskou?mas este len 17 a prezivas ju mozno po prvy x a preto si aj mozno viac vnimava.som chalan a som sa zalubil do chalana lenze ja som si to vsetko skomplikoval ziarlivostou a vtedy som ho aj viacej sledoval co robi a skym sa stretava a veru ti poviem,ze to bolo to najhorsie co som mohol urobit,myslim si,ze som tym vsetko len kazil.presne mi vycital ze ho obmedzujem.nakoniec sa ma snazil "odlubit" vseliakymi tvrdeniami,ze on mna nikdy nelubil i ked to bola zial aj pravda.skratka musim sa zmierit so situaciou aka nastala a poviem ti,ze som si neraz poplakal.bolo to krasne ked sme boli spolu a nie len v sexe trvalo to rok aj nieco a potom ked zistil,ze som sa donho zalubil zacal ustupovat a vsetko pokazil..teda aspom ja to tak vidim,preto ze to co bolo uz sa nikdy nevrati...ale nerad by som bol aby aj tvoj pribeh koncil takto smutne.drzim palce..

martin242

masica: No keď si počas neuveriteľne dlhej 3-dňovej pauzy našiel aj novú super kamošku, tak si myslím, že je do Teba šialene po uši zamilovaný...

fgds

prezivas to iste co ja, tiez rok a pol sme spolu ale mam pocit ze sa zmenil, chyba mi to setko pekne co bolo na zaciatku, jeho nehu, lasku a tak, ale odkedy siel do BA studovat setko sa obratilo, viem ze som niekedy urobila chyby, ale on vsetko zvaluje na mna,aj to ak on ublizi mne ... tiez uz zacinam pochybovat o jeho laske... uz sa len trapim, a cakam co pride ... :((

masica

ahojte, skusala som sa vsetkym prepchat, vsetkymi jeho vecami, na ktore nemam pravo rozkazovat, ale uz vazne nevladzem:( on povedal, ze zmenu na sebe nevidi, ale ja hu vidim aj citim, je jednoznacna. Momentalne zacal aj fajcit a to sa mi strasne nepaci, lebo nechcem aby si na to zvykol, ale aj tak je uz ocividne neskoro. Prosim dajte nejake rady, skusenosti. Dakujem pa

masica

mate pravdu, len mne chyba ten pocit, ked robil to co predtym, pretoze mne to tak vyhovovalo. Ano priznam si, robila som chyby a odvtedy sa zmenil, len uz som sa polepsila a chcem, aby to bolo to, co predtym..da sa to este?
uz mi ani tak casto nevola, nepise, ...neviem co mam robit, strasne ho lubim

Deee

aj ja som za tu volnost, nechaj ho dychat a nenut ho robit co ty chces, laska je aj o vzajomnej ucte a respekte...a neda sa vynutit

misickaa

No neviem..tazko poradit..u nas to bolo prave naopak..na zaciatku vztahu neustupil v nicom ani omylom..ja som sa tiez rozculovala ked chodil s kamosmi a som mnou bol menej ako som chcela..on neustupil a vadili sme sa..Teraz sme sa uz akosi naucili respektovat..on ostane ked ho poziadam (aj ked nie vzdy) a ja nerobim sceny ked chodi s kamosmi.. Neboj sa vsetko dopadne dobre..skus mu dat viac volnosti..chlapi to z casu na cas potrebuju..cim viac ho budes zvazovat tym viac sa bude trhat "za slobodou"..Povedz vzdy svoj nazor..aj ked je opacny..ale nenut ho aby sa ti prisposobil aby to urobil ako ty chces..bud velkodusna a nechaj ho "robit co sa mu paci"nejaku dobu..lebo sa moze stat ze u kamaratky najde to co ma pocit ze vo vztahu nema..Tym nechcem povedat ze chyba je v tebe..Len mu nechaj nejaku dobu uplny volnost.moze to trvat aj mesiac aj dva aj tri..on sa toho nabazi a oceni to..a zase bude dobre..aj u nas to tak bolo..len zrazu z nicoho nic chcel vsetko robi ako on chcel a nechavat si cas na seba..ked to prislo prvy raz..bojovala som..a hadali sme sa a bolo to iba horsie..No potom som sa naucila s nim nebojovat..nechat ho nech robi to co on chce..velmi obcasne som sice zaprotestovala ale nie tak moc aby to vyvolalo hadku a jeho to po nejakom obdobi preslo a zase bolo vsetko ok..To obdobie po roku a pol je dost krizove..my sme sa tiez rozpravali vtedy o rozchode.. Drzim palce..aby si dokazala spravne reagovat..Neargumentuj..nechaj ho nech si robi co chce..iba povedz svoj nazor (niekedy ai ten nie :) ) a nech robi co chce..Samozrejme vsetko ma hranice..aj v prisposobovani sa..ak by ho to drzalo viac ako 2-3 mesiace..treba pritvrdit..aby sa diali kompromisy..

jasminka 1212

ahoj, ja soms priatelom síce dhlšie, ale tiež to mu zo začiatku nevadilo že som mu niečo zakazovala, robil to čo som ja chcela, bol pod papučou , taký je každý chalan na začiatku vzťahu, spravil by pre teba uplne všetko , vzdal by sa aj tích naj kamarátov, ale postupom času to opadá, proste ste už spolu niaku dobu a už mu nepride také užastné že vás ma posluchať alebo sa kvôli vám niečoho vzdať, ja som si na to už zvykla, proste som ho nechala nech si robí čo chce, a zatial je to v pohode, pokial nezačne robiť blbosti, tak sa nemáš čoho báť, a kamarátku mu nezakazuj, to chalani potrebujú mať okrem baby aj niaku tú kamarátku prajem vela síl