Operácia ucha

cucko89

miringoplastika je nenarocna operacia usneho bubienka ktora sa vykonava vacsinou v celkovej anesteezi....nic vazne ale nemocnica sa vas bude snazit tam co najdlhsie drzat koli poistovnam...dnes som odtial odisiel mali ma operavovat vcera prelozili mi to na dnes uz som bolo nachystany sfetovany ale dostal som hnacku tak ma nemozu operovat a som doma v nedelu idem znova...len vas chcem upozornit na to ze aj ked martinska nemocnica ma kvalitnych lekarova chirurgov radsej si najdiste jednodnovu kliniku lebo je velky problem sa odtial dostat este ma tam aj nakazili hnackou...

Gret

Dobrý vecer. Mam po operácii ucha. Vela vas tu písalo ze ste na tom boli a chcela som sa spýtať dokedy sa Vám ucho hojilo respektíve kolko dni ste mali este bolesti. Dakujem za odpoved a pomoc.

Gret

Dobrý vecer. Mam po operácii ucha. Vela vas tu písalo ze ste na tom boli a chcela som sa spýtať dokedy sa Vám ucho hojilo respektíve kolko dni ste mali este bolesti. Dakujem za odpoved a pomoc.

jo80

zdravim, zajtra idem do Ružomberka na operaciu ucha...miringoplastika... držte mi palce. mam dieru v bubienku po uraze. dam vediet potom ako to dopadlo...

du69

admin
ospravedlňujem sa keď som písal nečo zlé ale vyjadroval som svoj subjektívny pohľad na moju operáciu a jej priebeh.písal som to, čo mňa zaujímalo pred operáciou.myslím že každý pochopil že po operácii to bude lepšie a hlavne nebude hroziť zápal mozgových blán keď je bubienok roztrhnutý a vlezie tam nejaká voda(bolo mi povedané Dr.).
...
Som 11mesiacov po operácii.v septembri som bol na kontrole a jemné zlepšenie podľa audiogramu bolo.neviem či bude úplné zlepšenie ale je to vždy lepšie ako nič.stále mi šuští v uchu ale už som si na to zvykol.niekedy prestaňe šušťať a začne iba pískať. to pískanie odhadujem na to, že mam pretlakované ucho(resp.zaľahnuté) a stačí iba upraviť tlak.ak náhodou neviete ako si upraviť tlak v uchu tak je to jednoduché, buď začnete zývať alebo pregĺgať a ono to pomôže ;)
...asi posledný krát tu píšem tak sa lúčim a nestresujte, Všetko dobre dopadne!!! S pozdravom Joe ;)

evodizel

moja 10 rocna dcerka ide 20oktobra na miringoplastiku vedel bi mi niekto napisat ako dlho bude v nemocnici ako dlho sa bude liecit

zuzic

ahoj dush, ako si napisal ten link tak som sa potesila ze sa dozviem nieco nove no a ako som to otvorila tak som zistila ze to uz mam davno precitane:))) no priala by som ti aby sa ti to 100% zlepsilo no ako pises asi to nebude najlepsie tak aspon nech je to co najlepsie:) no ale chytaju ma stresy lebo zacinam horsie pocut tak sa trochu bojim...

du69

ahoj adusss
ja mam tiež citlivý ten bubienok najma na prievan.tiez sa obávam ďalšej operácie keby náhodou k tomu došlo.Ja ako som spomynal chodil som aj ma operovali v KE v novej nemocnici.nejaky čas po operácii som odišiel do nemocnice-Šaca lebo som nebol vôbec spokojný so starostlivosťou vo FNsP tr.SNP.v Šaci boli zhrozeny aké mám vlhké ucho zvnútra.tam mi to začali dávať do poriadku.Ak by som mal zase isť pod nôž tak jedine do Šace.mimochodom každý si v Šaci pochvaľuje aj stravu tak som zvedavý či tam priberiem ak pride k najhoršiemu ;D

du69

čau daniel 21
žial neviem čo mal pod myslom subtotalny defekt ucha.ale ak ze ti chyba bubienok tak v niektorých prípadoch sa zrastie, no čim mladši organizmus tým je predpoklad vacsi.a ak náhodou nie tak je niekolko spôsobov ako sa to dá operovať.niekde cez google najdeš druhy operacii aj s fotkami.drzim palce