Mate psa a chodite do prace kazdy den???

Príspevok v téme: Mate psa a chodite do prace kazdy den???
keituskaaaa

Ahojcek...rada by som aby mi sem prispeli ludia nejakou radou...strasne snivam o psovi...mam 22 a zijem v Anglicku.Psa sme mali doma od nepamati,ale mj posledny zomrel ked som mala 19.Velmi by som chcela zaplnit to prazdne miesto,ale je tu jeden dost VELKY problem..pracujem od 8 do 5.Kazdy den.Je to fer si kupit psa??Vydrzi to doma sam?5 dni v tyzdni?Ako to zvladaju ti vasi?Tiez su osamote?Chcela by som s nim zostat doma kym nepodrastie trocha ale v mojej situacii to vyzera ze najblizsich 5-6rokov budem stale pracovat na plny uvazok..Mam sa vzdat svojho sna kvoli hlupej robote??A ludia ktori pracuju cely zivot nikdy nemozu mat psa?Poradte mi prosim..

zuzanas

Ja mám havina. Čo vidím susedov tak vydržia celkom dlho, ja to radšej neriskujem. Mám ho skoro dva roky, predtým sme mali dvoch. Vlastne prvého sme dostali vychovaného, vedel že má ísť von cikať. Druhý bol tvrdohlavý a nevedeli sme ho to dlho naučiť. A tohto som to naučila asi za týždeň, ak nie aj skôr. Prvý bol Pekinský Palácový druhý Japan Chin a teras mám Tibetského španiela. To je perfektné plemeno, je vhodný na kanis terapiu a preto je dosť prítulný niekedy až dotieravý,ako mačka. A väčšiu časť dna aj tak prespí čiže mu trochu závidím.

mirkaaa

keituskaaaa a na slovensku som pracovala a zaroven studovala a dalo sa vsetko ked ti ma kto psika vyvencit tak to nieje problem...

mirkaaa

keituskaaaa jasne ze robim, ale ja havka mam doma na SR nie tu, ale nemala by som problem ho tu mat uz som sa pytala ziaden problem nikomu by to nevadilo....

keituskaaaa

Ja potrebujem tie najvacsie dvere :o) ale to by sme sa museli prestahovat lebo tato majitelka nam to nedovoli :o( vobec je tu velmi tazke najst pets welcome dom na prenajom Ako sa to podarilo tebe? A ty nepracujes? A ak ano kto sa ti stara o havka? :o)

mirkaaa

sme sa tu nasli "Anglicanky" a keituskaaaa mala som dnes off tak som ti nasla na argose ale medium tie dvierka pre psika a tebe by trebalo large pre psika ktoreho chces a stoji to medium neviem presne ale cez 20 libier hih mozno 22 :D chod za svojim psom ja uz mam reserve na dalsieho havka hihi ale to az ked dojdem domov ja mam basetku taku klobasku a som cakatelka na buldocku hihi

sedmikraska

caute, ja zijem tiez v UK a tak isto sme sa radsej rozhodli pre macku- je to jednoduchsie a zamilovali sme sa do nej :) s cestovanim je to dost narocne a veterinar drahy, ale vsetko sa da. Hladaj ale cez inzerat, lebo v utulkoch maju poziadavky ako pri adopcii dietata, ktore su az neprijemne

hmmmmmmmmmm

nehovorim,ze Anglicania nemaju radi zvierata,viem ,ze sa tu staraju aj viac o tyrane a opustene,ale ze urcite je vacsi pomer maciek ako psov,na Slovensku je to skor opacne si myslim.ked som bola au-pair a domaca sa rozhodovala ake pet si zaobstarat, tak dala prednost macke-nemusis ju vencit a takisto nie je financne narocna.nehovorim,ze ta tax je velka.viem,ze v country side je to ine, su ine podmienky na chov, takisto aj v primorskych oblastiach.v nasej oblasti/bedfordshire/je naozaj prekvapivo malo psikov:-(

mirkaaa

keituskaaaa tak taka vacsia diera v dverach ta caka urcite neviem ako resp. kto ti to moze urobit mas katalog argosu, tam su aj pre vacsich aj pre mensich resp. staci ti kuknut www.stranku a uvidis...

keituskaaaa

Tax??No to asi neviem kolko to je?Urcite nie vela...s tym musim nesuhlasit,anglicania akurat maju velmi radi zvierata a hlavne psov a macky.Napriklad DOGS TRUST ved to je strasne velka organizacia,alebo PDSA alebo RSPCA My doma na Slovensku sa mozme schovat...malo by sa na to viac prihliadat..ale to je mimo temy.Ja viem ze za 7libier mesacne je poistenie.To je asi 300sk.
pre HMMMMMM:ja o tom velmi dobre viem,nemam sancu si priviest stena z domu,trva to 3 mesiace kym mi to povolia,rozmyslam o kupe tuna alebo z utulku
pre MIRKAAAA:no ale to je zas dalsi problem :o( my sme v prenajatom,psa mat mozem ale dvierka urcite nie..vysilovala kvoli satelitu na stene,musel ist dolu :o( ona je divna..ako sa to montuje? :o(