dovolenka

Príspevok v téme: dovolenka
tesimsa

ludia, prosim vas, viete poradit miesto na dobru dovolenku? to, co mate overene a sami ste tam boli a boli ste spokojni. moze byt na slovensku aj v zahranici. nie velmi drahu, ale aby bolo cisto, pohoda, pekne prostredie. najlepsie so stravou. s ktorou cestovkou mate dobre a s ktorou zle skusenosti? prosim, len pravdu (nech nepisu zamestnanci cestoviek, ale iba ich klienti!klienti!).

elana

aj ja som bola s Egyptom nadmieru spokojna,bola som tam 2x,krasa,.toho roku ideme do Tunisu,tak som zvedava co nas tam caka.

959

Ahoj tesimsa, takže už viem, kam by si rad/a/ šiel/šla/.Keďže chceš prirodu a nie opekanie na pláži, ja osobne ti odporučam KORFU. Boli sme tam asi pred 8-mimi rokmi a príroda tam bola užasna. Hoci až by si chcel/a/ vidieť a chodiť po pamiatkach, takmer nič tam nie je, ale mi sme si z požičovne vždy bravali motorku/skuter/ a celý ostrov sme pobehali. Tam maš požičovne motoriek a aut na každom kroku. Aj z pláží si možeš vybrať či chceš ležať na štrkovej, alebo na piesočnatej. Je to malinký ostrov, ale krásne zelený, má veľa utesov, zelene, je tichý a ako som povedala, s motorkou, alebo autom ho obeháš raz,dva a kde chceš, tam si vyberieš miesto pri pláži.Hoci sa tam manželovi a synovi pačilo, mňa tá príroda veľmi neláka. Už by som tam JA OSOBNE nešla. Ako som pisala včera-ja jedine do Egypta-hoci je tam všade iba kopa piesku, púšť, prach a 50stup. na slnku, mne to vyhovuje. Stale mi aj deti hovoria doma, že ako sa mi tam može pačiť /syna by som tam už nedotiahla/, že je tam sucho, malo vegetácie /skoro žiadna,jedine pri hoteloch, kde je umelo zavlažovana/, prach + skoro každý rok Faraonova pomsta a aj napriek tomu sa tam pravidelne rada vraciam.A v tom Grecku je podľa nich užasne, super sa dýcha, pastva pre oči-no ale ako som včera pisala, koľko ľudí, toľko chutí.Vidíš, veď len v jednej rodine, kde sme štyria mame každý iný pohľad na výber dovolenky, takže zaručený recept ti neda asi nikto.
Boli sme aj v Taliansku a Španielsku-no nepačilo sa nám-špinavé more.Ešte tak na Sicilii, tam bolo prekrasne. More čisté, krasne pamiatky.Chorvatsko ma neoslovilo vobec, hoci vidíš, veľa ludí čo poznám si ho veľmi chvali. Ale mne tam strašne vadila tá kamenistá pláž. Horor.Tak si vyber.

deeee

Chalkidiki mestecko Sarti.....ani nemusis vediet cudzi jazyk....vsade je vypisane, ze hovoria po slovensky, cesky, madarsky. V baroch obsluhuju nasinci, alebo sa greci naucili niektory z tychto jazykov. Je to skvele pre rodiny, ale je tam aj dobra zabava a nie je to velmi drahe. A plaz je nadherna

agina

V Spanielsku som bola v LLoret de Mar, nemozem povedat kriveho slova, aj vylety boli pekne, napr.kaktusove a botanicke zahrady, boli sme aj v Barcelone, Sagrada Familia, hrajuca fontana, aquaparky.Avsak tej prirody si tam moc neuzijes.To uz skor Ibiza, ako tu niekto radil.My uz chodime len do Egypta, zaslubena zem, ucaroval mi.Sice chudobna, ale more je tam prenadherne.Ako alergicka si ho riadne uzivam.

dovolenka

v spanielsku som este nebola, ale tiez by som tam rada isla. ale neviem, ktore miesta su najkrajsie. taky vidiek, krasne kopce, nedotknuta priroda. je tam nieco take? a kde?

tesimsa

kde sa vam na dovolenke naozaj pacilo a boli tam aj dobre sluzby? nechcem ist na plaz ani na miesto kde pali slnko, radsej niekam do prirody: spanielsko a pod. trocha chodit a nieco aj vidiet, spoznavat. nielen sa opalovat. mozete mi nieco odporucat?

959

Tesimsa, to maš tak, koĺko ľudí, toľko chutí. To Ti nikto neporadí a tobož nie vtedy, keď si ani sam /a/ neudal /a/ aspoň to, že aku maš predstavu a čo očakavaš od dovolenky. Neviem či chceš mať dovolenku, kde by si bol /a/obklopená prírodou, teda zeleňou, alebo pušťou, to máš ťažko aj keď čitaš nejaké recenzie na jeden konkrétny hotel. Len sa pozri a uvidíš, že hoci tam piše aj 100ľudí, každy ti o tom hotely napíše niečo iné. To maš ako keby si položila otazku, že si chceš kupiť parfém a teraz mi poradte aký. Predsa ti napíše každý ten svoj oblubeny a keď to všetko prečitaš, budeš mať z toho všetkého iba zmetok v hlave.
Ja by som ti napr. odporučila JEDINE EGYPT. A prečo? Lebo my tam už chodíme pravidelne x-rokov, dokonca niekoľkokrat do roka a nikde inde by som už nešla. Je mi ako moj druhý domov. Je to pomerne lacná, exzotická dovolenka a keď si vyberieš 4-hvied. hotel/ pod 4-ku ani nahodou nechoď, budeš sklamany /a/+all inclus. budeš ako v raji. A to more aké je tam prekrasne- to nemaš nikde. Normalne rozpravka. Na vlas.oči vidíš podmorský svet.To jednoducho musíš zažiť.Veď skoro každý , kto bol v tejto krajine už nikde inde nechce chodiť.Ale ako hovorím, to je vec nazoru.Poznám ľudí, ktorím sa tam nepačilo. No je pravda, že su aj krajšie destinacie, ale na tie "obyč. smrteľník" ťažko nasporí.

gina30

ak chces lacnu dovolenku tak velmi odporucam Bulharsko hotel Belica, aj letecky je za super cenu. Ak nieco drahsie urcite odporucam cestovku hydrotour(s klubom markiza) na last minute mozes zohnat lacnejsie ale su fakt dobri aj animacie velmi sa staraju( my sme boli cez nich na Ibize a chceme ist zas)