Hrca v hrdle?

Príspevok v téme: Hrca v hrdle?
allya

Ahojte, uz asi rok mam pocit, ze v hrdle mam hrcu (necitim ju vsak stale, len niekedy). A tazko sa mi vtedy aj prehlta a mam pocit, ze mi je zle od zaludka (pritom mi nie je, ale ta hrca mi vyvolava pocit, akokeby mi malo byt zle). Bola som pred rokom na endokrinologii. Krvne testy som mala OK a na sone mi povedala, ze mam trosku zvacsenu stitnu zlazu, ale ze na to este nepotrebujem lieky, len ze mam jest vitaminy + calcium a magnesium. Mna by zaujimalo, preco si vlastne v hrdle citim akokeby hrcu ??? Je to stitna zlaza alebo co ?? Prosim, poradte mi. Dakujem

jaja

ahoj, ja ked som mala depresiu, tak som mávala hrču v hrdle- dokonca aj vyschnuté, teraz to nemám, myslím že to bola psychika.

RNG

Spytaj sa starsich ti to vsetci poznaju. Davalo sa to na rany, ja som ako decko vzdy chodil s oskretymi kolenami, ktore mi mama natierala jodovou tinkturou. Len v poslednom case zacal napor proti jodu a vzostup problemov z nedostatku jodu(cysty, myomy, hrcky tumory, uzliny,polypy a tiez problemy stitnej zlazy.

allya

a odkial zozeniem jodovu tinkturu ?? Z lekarni ? Nikdy som o tom nepocula ... No drzim sa hesla, vsetkeho vela skodi :)) Tak nechcem prehanat :)

RNG

Kelp je potravina, sucha morska rastlina. Ako ti moze uskodit?!?Naviac FDA prinutilo vyrobcov robit take mini nic pilulky kvoli obsahu jodu, "aby nam neublizili"
Priemerny Japonec by ich musel zjest vyse osemdesiat denne, aby dostal tolko jodu, co dostava z inych morskych rastlin na svojom dennom jedalnicku. A try sa bojis jednej....
Osobne radsej radim jodovu tinkturu, tam kazda kvapka obsahuje 2 mg jodu, tolko ako 13 minipiluliek kelpu

allya

RNG ten Kelp mozem brat ako casto ? kazdy den jednu tabletu ? Neuskodi mi to ? citala som teraz, ze jod pomaha aj pri spalovani nadbytocnych tukov :)))

RNG

akekolvek hrce su pre telo nepotrebne materialy. Hlavne v oblasti stitnej zlazy by som odporucil brat viac jodu, ci uz vo forme viacero tabletiek kelpu, alebo/a vo vacsich davkach z jodovej tinktury , 10 kvapiek pod pazuchu raz tyzdenne(flak asi velkosti dlane)