ROZVOD ???

Príspevok v téme: ROZVOD ???
otazka

som zena s jednym dietatom, vydata 11 rokov a uvazujem nad rozvodom. muz je stale lenivejsi, vyvolava hadky a v poslednom case sa zacal kamaratit s alkoholom. vysedava pri telke a do rodinneho rozpoctu prispieva minimalne. byvame vsak v rodinnom dome, odkial moja dcera nechce odist. aj mne sa tu paci. jedine muzove plus je to, ze ked sa nahodou nieco pokazi, vie to opravit. ale aj to iba vtedy, ked uz hrozi vazna havaria. inak sa o nic nestara a dom pomaly chatra. jedine, coho sa bojim, ze si po rozvode nebudem s takymi mimoriadnymi situaciami vediet poradit. ma niekto z vas skusenost s rozvodom? je vam po rozvode lepsie, alebo to lutujete? ako zvladaju zeny muzske prace po rozvode?

janek

ja som to zase pochopil tak, ze ona nad rozvodom vazne rozmysla (ved inaksie by to sem nepichla ako temu, nie?), len este potrebuje pocut par nazorov aby sa rozkyvala. a vyzera to tak, ze fakt ma alebo mala obavy, ci niektore zalezitosti okolo domu zvladne bez chlapa. tu pocula, ze to nie je problem, preto si myslim, ze zacne konat.

kamos

Co sa ti nepaci Janek?
Mne sa zdalo, ze Otazka vlastne ani nevie, co sa chce spytat, ani ci sa chce vobec nieco spytat. Vypada to, ze sa zaroven chce aj nechce rozviest a to len z toho dovodu, ze by mala akysi divny pocit,ze by bola doma sama-co je vcelku logicke (ak som to spravne pochopil).

janek

a kto ti kaze, aby si sem chodil? nechaj to na nas, my si rozumieme. ked sa ti nepaci, ze jeden pise to a druhy nieco ine, preco robis to iste? ty jediny sa tu vymykas. kazdy si povie svoj nazor ale ten tvoj je ako z inej planety. povedal by som, ze si alebo gay, alebo rozvedeny, alebo opusteny, alebo zo zasady slobodny. len neviem, ci nie si velky egoista a lakomec. spominas, ze zeny su na prachy, a ty nahodou nie? ved co ine moze chlap pre zenu viac urobit, ako lubit ju a kupit jej nieco pekne?

kamos

Sorrac, ale som tu na fore tak dva dni a pripada mi to tu jak Mexicky serial. "Ten si mysli to a to", "Ona si mysli nieco ine", "Co povedia susedia, ak sa rozvedie". Vsetko mi to tu pripada jak keci na dedine v 18 storoci.

filozof

Suhlasim. V podstate je dneska civilizacia a technika uz na takej urovni, ze zena sa dokaze o seba postarat aj sama. Jedine co potrebuje su peniaze. No a v dobe, ked, zena na ich zarobenie potrebuje len to , aby sa vyzliekla (a dostane za to viac ako clovek, ktory musi vediet nieco uzitocne robit), tak muza skutocne nepotrebuje.

jaja

mužov veru netreba rozmaznávať, ako za starých čias (mám doma takých bratov, čo mama skáče okolo nich),lebo momentálne ženy zarábajú ako muži, tak aj úlohy v domácnosti by sa mali rozdeliť spravodlivo...