ROZVOD ???

Príspevok v téme: ROZVOD ???
otazka

som zena s jednym dietatom, vydata 11 rokov a uvazujem nad rozvodom. muz je stale lenivejsi, vyvolava hadky a v poslednom case sa zacal kamaratit s alkoholom. vysedava pri telke a do rodinneho rozpoctu prispieva minimalne. byvame vsak v rodinnom dome, odkial moja dcera nechce odist. aj mne sa tu paci. jedine muzove plus je to, ze ked sa nahodou nieco pokazi, vie to opravit. ale aj to iba vtedy, ked uz hrozi vazna havaria. inak sa o nic nestara a dom pomaly chatra. jedine, coho sa bojim, ze si po rozvode nebudem s takymi mimoriadnymi situaciami vediet poradit. ma niekto z vas skusenost s rozvodom? je vam po rozvode lepsie, alebo to lutujete? ako zvladaju zeny muzske prace po rozvode?

cicus

kamos, ja by som sa rozviedla urcite, mam za sebou podobny vztah a zacat sa takto spravat moj chlap, tak by v momente isiel a mohol by prosit a vyhrazat sa. Postupne zacne psychicky tyrat a bude to, ked uz na nu zdvihol ruku, tak raz ju zmlati tak, ze bude chodit s mmonoklom. Ked sa nevie ovladat, ze da zene facku, to je ta najväcsia spodina na svete. S takym chlapom by som nezostala ani o minutu dlhsie. Ked nie koli sebe,a le koli dietatu. A pritom je baba mlada a moze si najst este niekoho, kto ju bude naozaj lubit a aj jej dceru a s kym bude stastna. Vies,ale na to musi prist ona sama. Boji sa neznameho, to je jasne, ale podla sposobu pisania si myslim, ze sa s nim aj tak nerozvedie, lebo sa bude bat byt sama. Ale ja si myslim, ze moze takto prepast svoje stastie a casom to uz aj tak nebude zvladat s takym uboziakom.

otazka

dakujem, cicus, vidis, to ma vobec nenapadlo, ze pri pracach na ktore potrebujem majstra si mozem zavolat niekoho na kontrolu. pravda je, ze ked muz nie je doma par dni, tak nam je s dcerou sveta zit, pohoda, klud, tesime sa ako je doma dobre. len so otvori dvere, uz je krik. obidve sme z neho uz totalne vynervovane. on mozno vovnutri nie je zly, ved ktory clovek chce vedome niekomu ublizovat. lenze je strasne lenivy a kedze nic v zivote nikdy nedokazal, ma komplexy menejcennosti. aby to vsak zakril, snazi sa byt tvrdy a bezohladny. aby na nom nikto nevidel vnutornu slabost. a ma este jednu zvlastnost: on skratka vsetkemu rozumie. hovori do vsetkeho, do politiky, prava, mediciny, vyucovania, varenia, prania. niet temy, kde by inym nedaval rozumy. ale pracu neurobi. cely nas dom som znutra vzdy malovala ja. on to vraj nevie. ale mudroval mi pri tom ako to mam robit. ked som bola chora, chripka, 40 stupnove horucky a skoro som spadla z rebrika, nechala som malovanie, aj on obchadzal ten rebrik v izbe az pokym som nevyzdravela a nedokoncila to. v tom case sedel pri telke, ale caj mi varila dcera. tak naco je taky chlap?

cicus

otazka, ja ti napisem len tolko, ak neprestane nasavat, tak to s nim skonci. Nie je to lahke,ale ja mam pred ocami zenu, ktora 2é rokov trpi koli muzovmu alkoholu. Najskor zacal len tak trosicku. Ale teraz? Zena musi utiahnut z platu 8tisic 4 celnnu rodinu a 3 izbovy byt, Obdivujem ju,ako to dokaze utiahnut. On celu vyplatu prepije,a este aj jej ukradne ked moze. TAkze myslim, ze ty s tvojim prijimom by si zvladla aj rodinny dom aj dve osoby uzivit v poriadku. Ved u nas doma je rodinny prijem 25 tis. a vyzijeme z toho 4. Ale vies, podla mna, ked ti uz raz dal facku, alebo aj dva krat, onedlho co bude? Ak s anevie ovladat, tak to je zle. Ja som mala takeho, dal mi facku raz, druhy krat a po case ma skoro zabil- a to bol podotykam triezvy. No takze nepozeraj na svoje pohodlie ale na dcrku, ktora moze pri takom otcovi iba trpiet a ver tomu, ze to moze mat na nu aj psychicky dopad. A muzske prace? Preco yb si to nemala zvladnut? A ked ti pride domov nejaky majster, ved si zavolaj svagra, brata, otca alebo suseda, kamarata, nech an neho dohliadne. Nerozmyslaj nad takymito banalitami. Uvaz si, za co ti stoji zivot s nim.

otazka

dr.jajboli, dakujem ti za tvoj pribeh. vidim, ze si pochopila, co sa mi premiela hlavou. jedine, co je ine je to, ze ja by som uz nemohla ani ten raz do roka. tiez nemam zaujem o neho bojovat alebo v nom vzbudzovat ziarlivost, lebo tu lasku k nemu uz necitim a ako o muza - milenca o neho zaujem nemam. ale dokazala by som ho pri sebe tolerovat ako brata, priatela, keby menej krical a trocha sa zapajal do nejakej prace okolo domacnosti a rodiny. lebo o to on zaujem vobec nema. ked mu poviem, ze by sa mal na niecom podielat, on vzdy na to, ze ja mu nemam co rozkazovat, lebo my "nie sme manzelia". to u neho znamena, ze spolu nespime. kto spolu nespi, to nie je muz a zena. pre neho muz a zena, to je iba o sexe. da sa povedat, ze tym ako sa sprava sa mi snazi mstit za to, ze s nim nespavam. ale predtym som spavala a nebol o nic lepsi. vzdy sa vedel liskat iba pred sexom, ked bolo po vsetkom, zase zacal kricat a bol este horsi. vtedy som si pripadala ako nejaka rohozka. velmi ma to urazalo, iba som mu posluzila a on ma hned na to odkopol. k tomu sa uz nikdy nechcem vratit. nielenze som z toho nic nemala, iba som cakala, kedy to skonci, ale este ani doma nebol aspon chvilu klud.

dr.jajbolí

Nuž, nedá mi nezapojiť sa do uvedenej témy. Všetko som si tu prečítala. Otázka, ja som tiež už niekoľkokrát uvažovala o rozvode a presne na to isté som myslela, čo ty. Ja si myslím, že nie som dostatočne samostatná a potrebujem mať stále pri sebe niekoho, aj keď potichu, ale aspoň ten pocit, že nie si sama... Poznám to veľmi dobre. Stále, keď som rozmýšľala-podať-nepodať o rozvod, prišlo mi na rozum majetkové vysporiadanie. Je to hotová katastrofa! Ešte len to sú cirkusy okolo toho. Vtedy si ľudia vykričia ešte aj to, kto doniesol toaletný papier... hrozné. Nuž, a potom mi chodilo po rozume, čo bude s deťmi, ako to budem všetko sama zvládať. Možno to bola aj sebaľútosť, alebo ani neviem čo, čakala som a čakala, že snáď to bude ešte aj dobré niekedy. Nerozviedla som sa. Ostali sme spolu, žijeme spolu, naučili sme sa tolerovať jeden druhého, spolu spíme tak 1-krát ročne, čo mi už celkom vyhovuje. Naučila som sa. Deti už vyrástli, osamostatnili sa a my sme stále spolu. Nehádame sa, lebo už ani to sa nám nechce, nemáme spoločné záľuby(on chodí do garáže, potom na pivo, potom príde, ľahne k TV a spí) Asi si povieme denne 5 viet. Za to čumím vždy do PC. Celkom som si zvykla na takýto život. Nuž, to som chcela s tým povedať, že aspoň ten pocit, že niekto je v tom byte, by som nedala za nič. Jaj ozaj, naša spoločná téma je pes, lebo medzitým sa k nám pridal psík, ktorého nám bolo ľúto nechať na ulici. Je z neho krásny vlčiak REX. Máme spoločnú tému- téma pes. Tak, to je môj príbeh. Neodhováram ťa od rozvodu, je to vážny krok, treba si ho premyslieť. JA som sa rozhodla "trpieť", nuž, ale netrpím- zvykla som si.
Ja by som asi na tvojom mieste: začala sa parádiť, pekne obliekať a maľovať, a vše by som odišla(trebars čo len do susedov, aby on o tom nevedel), aby si myslel, že máš niekoho. On si potom uvedomí, že ej, tá asi niekoho má, budem bojovať o ňu. Stojí to za to. Veď ste sa brali z lásky! Tá iste nezmizla. Vyskúšaj nejaké finty na neho- no na psychiku mu zahraj. A dcéru tiež vezmi ku"susedke". Ona tiež chce, aby ste sa rozviedli? Aj rodičia ti určite pomôžu. Tak toľko.

kamos

Aj tak nechapem, co sa chces spytat? Ci budes nieco zvladat, alebo nie? To vzdy zavisi od okolnosti. Ci ta niekto oklame, alebo nie zavisi od toho daneho cloveka, ale aj od teba.
Myslis, ze ti niekto povie "Ano budes to zvladat", alebo "Nie nezvladnes to"?

otazka

neviem, preco hladas stale nejake ine dovody. moj muz zarabal menej este v case, ked sme neboli zosobaseni. ani na chvilu som nemyslela na to, ze by som si ho kvoli tomu nemala zobrat. je to tak, ako to napisal ohon. presne pochopil moje pohnutky a pocity.

kamos

No ten plat je omnoho lepsi ako muzov, ale zas tak moc to neni v porovnani s cenami. Neni to hlavny dovod preco sa chces rozviest (ze kym muz zivi zenu, tak je vsetko v pohode, ale naopak je to uz dovod na rozvod)

dokelu

a ty sa coho bojis s takym prijmom? sice v rodinnom dome sa viac minie, lebo aj udrzba nieco stoji, ale s takym prijmom by si vsetko hravo zvladla. ved kazdy rok nebudes prerabat strechu. a ten kurz hospodarenia by sa ti asi fakt zisiel. ja by som z toho krasne usetrila.