Závislosť od chatovania (pokec)

smejko0055

PRE EIRIEN

čítala som tvoj príspevok. Nič mi také nenapadá ako tvojej mame pomôcť, ale zaujímalo by ma ako stíha domáce práce, varenie, upratovanie, keď toľko chatuje? Veď predsa, keď trávi toľko času na počítači, tak predsa musí niečo zanedbať? Alebo či sa zaujíma o teba? Stará sa o teba tak ako predtým, či sa vzťah tvojej mami k tebe zmenil? Skús si na tie otázky najprv odpovedať. Ak odpovieš na nich áno, tak tvoja mamka má vážny problém. Čo keby si skúsila vypnúť jej internet, nezaplatiť...alebo keď máte notebook, tak jej ho skry, alebo ju niečím zamestnaj, aby nemala čas chatovať, teraz ma napadajú všelijaké veci, ale majú jedno spoločné, odpútať ju od počítača hocijakým možným spôsob om. To jediné pomôže!!!

Giovanni

chatovanie je choroba,aj ja nou trpim :D dakedy som dlhe hodiny (10 a viac) bol na azete a chatoval s ludmi,teraz som si uz uvedomil ze to je len virtualny svet,aj ked som si nasiel dobre kamaratky,kamaratov :)teraz ked mam zapnuty book tak aj icq a mam tam len fakt ludi ktorych mam rad,s tymi chatujem,na azet pridem len na 5 min väcsinou odpisat na postu rp...skor travim volny cas na roznych forach ktore ma zaujimaju :)ale internet sa stal sucastou mojho zivota,ci doma ci dakde mimo cez mobil :D

janka24

nemyslim, že to musi byz chytlave...ak niečo robite mimo domu ,tak nie je čo riešit, ale niekedy nastane ako v jeseni...nuda, jesen, doma...vtedy ludia takto komunikuju,,,ale nemusia takto zavisle ako je tento chat-pokec...mna to tam totalne prestalo bavit..a aj tu:-)všetkeho vela škodi...škoda, že niekto si nevie určite hranice

uško

pokec a chat je novodobá droga, ktorú by legislatíva mala riešiť, strácam dcéru, ktorá žije vo svojom virtuálnom svete a môjho priateľa oslovila žena z chatu a očakáva od neho že bude jej princ títo ľudia sú psychicky narušení a ničí to aj moj vzťah je to na zbláznenie

eirien

ahojte,
no ja mam problem s mojou mamou. Pocitac sme mali uz od mojich dvanastich, takze sa mohla ucit na nom pracovat, ale neucila sa, ked sa zacala po piatich rokoch ucit hrat hry na pocitaci (solitaire), tak to bol uspech a potom sa naucila hrat este aj mahjong. Nemala vztah k pocitacu, pretoze v robote na nom pracovala, takze doma sa iba hrala. Lenze, ked ju prepustili z prace (vlastne skor, lebo bola dlho na marodke), tak sa zacala venovat internetu. A zacala najma chatovat. Mne sa zda, ze to prehana, pretoze ani v mojich najsilnejsich casoch (kedy som dost chatovala), som nevenenovala tolko casu chatu. Mna potom obvinuje pred vsetkymi, ze ju kritizujem a ze vobec nechatuje tolko vela. Ja sa bojim kam to povedie, viete, mala som znameho - gamblera. A dufam, ze to nepovedie tak ako toto. Bojim sa tiez, lebo je v krize stredneho veku. Poradte mi ako to vyriesit. Ja som jej to hovorila normalne aj otcovi, lenze stale si myslia, ze je to normalne, ale mne pride dost nenormalne, ked otec spi v posteli a jeho manzelka vedla neho chatuje (skypeuje) v noci s cudzimi muzmi. Takze ani otec sa mi nesnazi pomoct. Jej kamaratky si o nej zacinaju nieco mysliet, ale nikto jej to nepovie otvorene. Ja uz neviem co robit. A ked niekto povie hlasku: "ved je dospela, tak preco sa do nej staras", tak ja na to mam odpoved, je to moja mama, a nechcem aby spravila vacsiu hlupost alebo sa stala totalne zavisla. vopred diky za odpoved a ked tak, mi odpovedzte na mail.

iva1

ahoj charon mas vnecom pravdu ale ne len tam kto chce najde si ja som tiez na pokeci ale len pre priatelov nemam zaujem .../papa

ShaulaThalit

To je v poriadku, ale je to koniec koncov kazdeho osobna vec. Nech sme priatelky, manzelky, bratia alebo sestry, nikoho neprinutime aby mal na to iny nazor...

anabelka

shaula
ja uplne s tebou suhlasim, ked ide o rp, pošty a hlavne profily, môžme byť na pokeci kým len chceme. až pri osobnom stretku ale zistíš ako to je. To že pokec je plný mladých deciek od 12-16 je už proste tak. za seba len poviem, že nechodím sa tam už zoznamovať, ani kecať s neznámymi ludmi, mám tam svojich ludi, ktorým verím, môj názor na pokec je uplne rovnaký ako ten tvoj, ale nepoviem, že tam chodia len uchylaci alebo ludia bez iq, pretože to tak nie je.
Ked mi moj čas bude vyplnať moj chlapec, alebo práca, na pokec ani nepomyslím. Kedže mám prázdniny, nerobím nič, tak pokec je zapnutý od rána do večera, len tak, keby mi náhodou niekto znamy chcel napísať, sú tam naozaj všetci.