Vyoperovaná maternica

ludmila55

Dobry den.
Mam44 rokov a myom v maternici. Menstruaciu mam pravidelnu, no cykly sa mi skracuju. Mam velke bolesti v oblasti krizov 3 dni potom 2-3dni velmi silne krvacanie a 1 den velmi slabe a je po vsetkom.Minuly mesiac som navstivila gynekologa, poslal ma na USG a povedal mi ze mi zastavia menstruaciu. Dnes som bola na USG, potvrdili ten MYOM na maternici a v utorok mam ist pre vysledok k lekarovi. Prosim napiste mi ako sa zastavi menstruacia. Je to operativne? Uzivaju sa neake lieky? Som v Anglicku. Mam si to urobit tu, alebo ak sa vratim na Slovensko, mozno to este neako vydrzim.Vdaka za odpoved.Ludmila55

fooper

marhulka1kosticka, čo ti budem hovoriť:), takéto veci sú dosť individuálne, ako menštruácia alebo tak. Slabé špinenie (tmavá krv, hlienovitý výtok s tmavou krvou) môže po takejto operácii pretrvávať dva aj viac týždňov. Teda býva to tak. Pozor si treba dať na telesné šetrenie, najmä prednej brušnej steny, takže sa nevrhni hneď na dvíhanie činiek:), oddychuj. Ak by sa vyskytlo krvácanie čerstvou krvou, bolesti alebo horúčka, treba navštíviť gynekológa.

marhulka1kosticka

Som osem dni po vyoperovani maternice.Chcela by som vediet,ako dlho budem krvacat(slaby vytok).Prosim o odpoved na moj mail.

lula55

rebeka tak to mas super mas aspon dve deti.. ja len jedno..a som dost mlada, urcite som chcela mat este deti ale co uz. snazim sa uzivat si synceka. ale dost sa o neho bojim. je to take ked viem ze mam len jedno a budem ho mat cely zivot, keby sa mu nieco stalo tak to asi neprezijem. ani nechcem aby rastol, chcem aby bol stale moj maznacik..

rebeka 12

mam 2zlaticka,dceri[y?]skoro 22a12rokov.mne doktor stale tvrdi,ze hormonov je menej,comu som vidim naivne verila,dik 'jedna'za tento poznatok

cicelka

ahojte, viacere pisete, ze ste boli na inych zakrokoch pred operaciou, poslal vas tam vas doktor, alebo z nemocnice, ked ste sa boli prihlasovat na termin. Nechce sa mi verit, ze z jedneho krvneho vysledku sa vsetko vie.

jedna

rebeka stratou maternice neprides o ziadne hormony, nakolko ich maternica vobec neprodukuje. dolezite su vajecniky. ony su zlazami s vnutornym vylucovanim

rebeka 12

mne vyberali maternicu pred 4rokmi.do vtedy som si myslela,ze som silna zena,ze ma nejaka operacia maternice nepolozi,no 3roky trvalo,nez som to predychala.zrejme to mala na svedomi psychika.nenormalne mi vlasy zacali vypadavat,a strata maternice znamena aj menej zenskych hormonov..orgazmus maju na svedomi vajecniky