porucha príjmania potravy?

Príspevok v téme: porucha príjmania potravy?
di-em

Už ani neviem ako dlho trpím touto poruchou. Domnievam sa, že sa to dá nazvať mentálnou anorexiou. Vyčítam si takmer všetko, čo vložím do úst a mám potom zlú náladu. Pripadám si obtlstlá, no napriek tomu, keď ma opustí pevná vôľa, dokážem sa prejesť až do prasknutia.
Ak si správne spomínam, začalo sa to stresom a túžbou byť lepšou. Odvtedy sa to so mnou tiahne a môže to byť už aj jeden a pol roka.
Cítim že nutne potrebujem prestaviť svoju myseľ, len neviem ako. Jedlo beriem ako úhlavného nepriateľa a v tom je ten problém. Pokúšala som si stanoviť pravidlá, čo jesť môžem a čo nie a aj aby som už po 17:00 hod nejdela a tak ďalej. Spočiatku sa mi to javilo ako riešenie, ale uvedomila som si, že napriek tomu sa príliš sústredím na jedlo a na svoju váhu.
Som z toho zúfalá, už ďalej nevládzem. Veľmi sa chcem zmeniť, ale sama to nedokážem.
prosím poraďte mi ako na to!

radca

Prestaň sa zaoberať jedlom, prestaň sa zaoberať svojou postavou nech je aká chce, prestaň si robiť akekoľvek výčitky, a keď sa takto psychicky uvoľníš a zabudneš potom budeš znovu šťastná. Držím ti palce.

di-em

ďakujem za HELP!!
ae musím dodať že aj pravideľne cvičím. Ono to v podstate vraj s mojou váhou nieje také zlé, ale ide o ten môj pocit. Neviem sa ho zbaviť, veľmi rada by som. Proste ten kolobeh: zjesť, vyčítať si, hľadovať, jesť vyčítať si, haldovať... je to pre mňa veľmi vyčerpávajúce a cítim že to takto ďalej nejde...

peto BA

Ja mam opacny problem. Stale jem a nedokazem vobec pribrat, ked som hladny, som nervozny. Jedlo je v podstate nieco co zboznujem. Uvedom si, ze chlapom sa pacia zeny s normalnou postavou. Skoro kazdy by radsej zobral dievca co ma o kilo naviac ako menej, takze vahu do uvahy neber ako cislo 1.Zla strava, alebo jej nedostatok skor skodi tvojmu organizmu a postave tiez neprospieva. Povedz si teda ze budes jest "hocico" samozrejme ze nie do prasknutia a potom ani do prasknutia nebudes potrebovat. Chod si radsej zacvicit, tym urobis dobre aj tej vahe, postavu budes mat pevnejsiu a krajsiu. A muzovi tiez urobis radost ked sa s nim normalne najes:))

Z-uzka

di-em
Skús prejsť do témy anorexia-bulímia Boj vyhráš.. Tam sa toho veľa dočítaš a možno sa tam aj nájdeš. V tvojom prípade si myslím že sa jedná určite o poruchu príjmu potravy.. Vystihla si to správne, tvoje stravovanie a ponímanie jedla nie je dobré a je super, že si to uvedomuješ a chceš s tým niečo robiť.
Skús sa zapojiť už do spomínanej témy, tam sú dievčatá s rovnakým problémom, určite ti všetky radi poradia :))
Drž sa, pekný večer :)