Gastritida typu A

Príspevok v téme: Gastritida typu A
zaludok

mam dlhodobe problemy so zaludkom. zistili mi gastritidu typu A, je to udajne prekanceroza. od toho sa mi odvijaju dalsie zdravotne tazkosti. som nesmierne unavena, nic nevladzem robit, stale by som spala. zle mi travi atd. keby som mala vsetko vymenovat, bolo by to dlhe. vie mi niekto poradit? co mam robit, co vsetko treba zmenit aby som sa zbavila problemov? dakujem vsetkym.

[zruseny12]

RNG,dakujem velmi pekne za odpoved...ja mam 168cm vysku a 59kg...
a zatial beriem 1tabletu na obed,medzi jedlom...a zatial sa citim dobre...snazim sa aj jest potraviny,co obsahuju enzymy/cerv.repa,ananas...atd./mlieko a vesetko mliecne a co obsahuje mlieko nejem,som na to alergicka,ale urcite si to uz cital.../maj sa krasne...

RNG

mariaa, to je individualne a zavisi od typu jedla. Ja sa riadim podla pocitu. Zoberiem jednu-dve podla typu jedla(tazkostravitelne potrebuju viac, tj masa, syry, bielkoviny, strukoviny), ale ja mam 100 kg, takze tebe by jedna mala stacit. Na kyseliny ale to je velmi individualne a meni sa zo dna na den. Niekedy si prilozim po jedle aj po hodine dalsiu tabletku, dve, ked citim "tazky zaludok"

[zruseny12]

RNG,ja by som sa chcela spytat,staci jedna tableta denne enzymov?pri hlavnom jedle?mam silne enzymy...dakujem

RNG

Perla, zialbohu co maju v lekarnach na Slovensku neviem, ja zijem v USA.
Inac enzymi su doplnky, nie lieky, takze by ich mali predavat v obchodoch s potravinovymi doplnkami.
Spercificky su to Betain HCl a Pepsin HCl,, pancreatine, bromelaine, fungalne enzymi(lipaza, proteaza, amylaza) a rozne specialne ako lactaza(na mlieko), nattokinaza a serrapeptaza na cistenie tela a rozbijanie krvnych zrazenin a riedenie krvi.
Co som ja na Slovensko vyvazal do mojich obchodov boli naprPancreatine(produkt firmy NBTY, predavany pod napr ich maloobchodnou znackou Puritan's Pride), tak isto tabletky Betain HCl(400 mg, davka 1-3 podla velkosti jedla)a zmesy ako Super strength Multi Enzyme, ktory obsahoval zmes roznych enzymov a Betainu HCl, ktory aj ja pouzivam kazdodenne.

perla

RNG chcela by som vás poprosiť ci by ste nevedeli mi napísať konkrétne aké enzymi a ostatné veci by som mala doplniť alebo čo kúpiť v lekárni? Ďakujem.

[zruseny12]

no je setrnejsie,ale to je drahe...to je taka tableta v ktorej je kamera...ale to treba aj vzorky...tak neviem,ci by som aj tak nemusela na hadicku,ale ja asi pojdem len na tu kvapku krvi,tam by sa malo tiez ukazat,ci mam helikob.lebo viem,ze je to mozne aj z krvi...sak su ludia,co to aj odmietnu...mam fakt strach...som rada,ze sa mas dobre...

RNG

Gastritis je dosledok zleho travenia, nie pricina.
Pricina je nedostatok kyselin, enzymov probiotik a vlaknin hlavne.
A to sa vsetko da doplnit.
.....
Zialbohu lekari radsej diagnozuju, roentgenuju, robia rozne sondy a predpisuju rozne chemikalie(lieky dnes su skoro vylucne patentovane=neprirodzene chemikalie) atd, miesto toho, aby poradili, ako to napravit prirodnymi potravinovymi doplnkami.
Ale nedivme sa, ved nic take na medickych fakultach neprednasaju....
Ale aj tak, lekari by si to mali nastudovat sami, ved ich povinnost je vyliecit, nie len liecit a na to prisahali.
Alebo sa to uz dnes berie inac?!?

radana

Maria a pytala si sa aj na nejake take vysetrenie,co by sa robilo setrnejsie?A nie s tou nestastnou hadickou?U nas je vsetko po starom,bola som pre maleho,tak som sa na chvilu odmlcala...

[zruseny12]

ked som isla po 1x tak mi nepovedala,asi preto aby som nemala strach...az ked som mala potom,tak mi to povedala...no a teraz fakt mam strach...uz som mala davno ist...uvidim,lebo mi to robi lekar/tu kvapku krvi/,co k nemu chodim aj na hadicku,tak sa ho spytam,ci je nutna ta hadicka...tiez nie som casto na PC...