Angína - ako dlho liečiť antibiotikami?

Príspevok v téme: Angína - ako dlho liečiť antibiotikami?
izabelka33

CHCELA BY SOM SA SPYTAT AKO DLHO BRAT ANTIBIOTIKA MAM ANGINU TEDA MYSLIM SI ZE MAM ANGINU BERIEM ANTIBIOTIKA MALA SOM ZAPALENE MANDLE TAK ZE SOM NEMOHLA ANI ROZPRAVAT , CELE PODNEBIE MA BOLI AZ DO ZUBOV MAM NADCHU AZ SA MI TO CELE PREMIENA NA VELIKANSKY KASLISKO CHCELA BY SOM SA SPYTAT DOKEDY TREBA BRAT ANTIBIOTIKA BERIEM PENICILIN 750 KAZDYCH OSEM HODIN TIE MANDLE POLAVILI ALE TO PODNEBIE BOLI KASLISKO NEUSTUPUJE, A NADCHA JE OTRASNA ZE ANI DYCHAT NEMOZEM TAK SA PYTAM ZE KOLKO DNI BRAT TEN PENICILIN NECH TO NEJAK NEPRESVIHNEM DAKUJEM

RNG

Spomeniem aj biofilmy, do ktorych sa niekedu organizuju an bakterie, co sa daju znicit antibiotikami, ale ked sa spoja do mnohobrstvovych biofilmov a spolocne ochrania proti prieniku antimikrobialnych latok, tj vcitane antibiotik, aj tieto su schopne v tejto forme vzdorovat antibiotikam. Maskovanie na biofilmoch sa da ale porusit pouzitim odmaskovacov, ako serrapaptaza a NAC. Potom do nich uz rozne antimikrobialne vedia preniknut, vcitane atb a roznych prirodnych doplnkov, co pracuju rovnako alebo dokonca aj lepsie
A aby som nezabudol, aj nase vlastne telesne obranne latky a najma obranne latky co nam vyrobia probiotika v crevach su na take odmaskovane infekcie ovela ucinnejsie, casto radove.

RNG

ATB su ucinne len na bakterie, aj to nie vsetky. Su rozne mikroby, ktore doslova atb podporia, pozri cez google.sk pod mojim nickom a slovom infekcie. Menujem mikroby, na ktore atb nepomahaju: virusy, mykoplazmy, kvasne a plesnove infekcie, L-formy. Teda okrem roznych bakterii, co su na atb rezistentne.
Rozne rozkladne mikroby vedia zit aj z hlienov, pozri napr na aspergily, menovite aspergillus pneumoniae, ktory po case vyvola zapal pluc
en.wikipedia.org
en.wikipedia.org

odpovedam

antibiotika sa VZDY musia vybrat cele. Bez ohladu na to, ci ti je alebo nie je lepsie. Potom kvoli takym, co nedoberu cele lieky, sa stavaju bakterie rezistentnymi a o par rokov budu zapaly velmi tazko liecitelne.

Bramborečka1

DObrý deň. Chcela by som sa spýtať jednu ptázočku ohladom penicilínu. Mala som hnisavé mandle a lekárka mi predpísala daný penicilín. po týždni uživania mi je oveľa lepšie,lenže mi ešte zostávajú 2 blistre lieku. Čo s nimi? mám ich uživaž aj keď sa cítim už dobre,alebo ich môžem už vylúčiť??? Ďakujem za odpoveď

RNG

Zozen si NAC(N-acetyl cystein)(2x1 gram) a oreganovy olej(3x300 mg), to ti odhlieni pluca a oregano aj znici bakterie a kvasne infekcie v tele.

izabelka33

no antibiotika mam penicilin to mam zo slovenska mam 750 penicilin snad to by malo zabrat ci nie dakujem za odpovede

penbene

izabelka, ja som mala velmi podobny problem ako ty. Zapal mandli, hrdla, podnebia. Velmi neprijemne. Brala som antibiotika Penbene, pred troma dnami som skoncila a ako som s liecbou skoncila, opat ma zacala boliet jedna mandla. Mam ju citilivu na dotyk, nemozem zohnut krk, mam ju bolestivu pri prehltani. Pritom mi lekarka povedala na kontrole, ze je vsetko v poriadku. Dokonca mi aj hmatom skusala mandlu (skoro som tam od bolesti zvreskla), no ona povedala ze je to OK. Skor si myslim, ze tie ATB nezabrali tak ako mali, i v mojom i tvojom pripade. Urcite douzivaj balenie ATB, ktore ti predpisala lekarka.

izabelka33

NO PRAVE ZE DOKTORKA TAM NEBOLA A JA SOM TAM DALSI DEN NESLA LEBO SOM UZ CESTOVALA DO ZAHRANICIA TAKZE PRETO SA PYTAM NO PENICILIN UZ BEREM 8MI DEN A TEDA NA MANDLACH VIDIM ZLEPSENIE ALE S TYM PODNEBIM NEVIEM CO ROBIT CELE MA TO BOLI AZ DO ZUBOV NEVIEM CI TO MOZE BYT S TYM SPOSOBENE S TOU ANGINOU

eee

Penicilin sa zvykne brat 7 az 10 dni,ale to by ti mala povedat doktorka,ktora ti ho predpisala.Od kaslu je velmi dobry solmucol,alebo acc.