Malé modrinky na nohách...

mamca

Tak keď ja budem mať problém,upravím stravu a dodám potrebné látky,pričom môžem vychádzať z odporučení každého z vás,ale to,ako ich spracuje môj organizmus a ako sa budem cítiť,ponechám na svoj rozum a intuíciu.Vďaka za možnosti,ktoré ponúkate,ale pravdu-osobnú-si musím vyladiť sama.Pretože tá vaša nemusí byť vhodná práve pre mňa. Aby som nezomrela od hladu,kým sa vy dohodnete,čo mám jesť.:)

mira

Vidim z tvojich nazorov že su zastarale, z doby keď som ešte nebola na svete. Pretože škodlivosť tuhých tukov už uznáva dokonca i moderná medicina čo prevzala od MB!
Tvoja choroba ktorou trpíš je spôsobená aj tým. CUKROVKA je celosvetovou epidémiou a slepcov - cukrovkárov, srdciarov, a rakovinárov pozná zo svojho okolia už každý. Ak budú počúvať tvoje rady, dopadnú tiež tak.
Napádaš ma, lebo ti moje názory nesedia a nie si schopný chápať súvislosti. Telo je pre teba skladačka náhradných dielov a nie živý organizmus. Chemické prípravky tebou doporučené sú obmedzené tak, ako tvoje myslenie len na chémiu.

RNG

Ak ta rurka bude mat teplotu ludskeho tela, bravcova mast v nej nestuhne.
Prebytocne tuky sa v tele zabuduju na dlhe roky.To je tuk v peceni, pokrytie zil, podkozny tuk a tuk okolo organov.
.......
S tebou nemienim dalej viest nijake spory.
Mal som dobry umysel ti vysvetlit nieco z chemie a fyziky latok,mam na to prislusne vzdelanie a prednasal som na vysokej skole prave tento odbor uz v 70tych rokoch,teda pravdepodobne skorej, ako si sa ty narodila, ale vidim, ze mas uzavretu fanaticku mysel a ze je to zbytocne zmarneny cas.
......
Co sa tyka dezinformacie druhych, tomu nemozem zabranit. Toto je slobodne forum.
......
Ale dufam, ze vacsina citatelov ta postupne odhali.
Zastupujes v USA uz davnejsie zavrhnuty trend.
....
Povodne zacal dr Kellogsom, potom v styridsiatych rokoch skoro zanikol
(zomierala generacia celozrnnych vegetarianskych fanatikov), v patdesiatych rokoch sa trend obnovil, hlavne v Californii zasluhou japonskych emigrantov, hlavne vyplyvajuca s tradicneho ucenia Kaibara Ekiken, Andou Shōeki, Mizuno Namboku, Sagen Ishizuka a ich ziakov Nishibata Manabu a Shojiro Goto.
Toto vsetko zoradil a sformuloval FILOZOF George Ohsawa a priniesol do Europy a tiez v neskorsich 50tych rokoch minuleho storocia do USA.
Jeho najznamejsi ziaci boli Herman Aihara, Cornelia Aihara, Michio Kushi a Aveline Kushi.
Pridane boli riasy, fermentovane produkty zo soje a ryby a ine morske zivocichy
Myslienky boli nove a mnohe spravne, mnoho ludi na masovej diete sa znacne na makrobiotike zlepsili, ale prisluby ovela dlhsieho zivota a ziadnej rakoviny sa nematerializovali.
Aveline Kushi, jej dcera Lilli, znami makrobioticki ucitelia ako Cecile Levin a Antony J. Satillaro zomreli na rakovinu.
Odvtedy sa pocet ludi na makrobiotickej diete podstatne znizil
Mnohe prvky z makrobiotiky su vyborne a stali sa castou zdravej vyzivy.
Ale povodne filozoficke principy, na com to bolo zalozene sa dnes znacne zrevidovali, nakoniec nebolo to zalozene na modernych vedeckych principoch ale na viacmenej viere v principy jin/yan, ktore sa dnes beru so znacnou rezervou.
......
Osobne poznam viacero ludi, ktori boli na tejto diete dlhe roky a dnes trpia na nasledky.Ak este ziju.
......
V principe, ziadna striktna dieta s vylucenim pestrosti a celej rady tradicnych potravinovych clankov nemoze byt dobra.
Docasne ako liecenie je fajn, po case, po mnohych rokoch ale ochudobni telo.
Japonska verzia makrobiotiky bola ale podstatne lepsia, ako Kellogsova, priniesli zdrave morske produkty a maso z morskych zivocichov.
Ale nepouzivali striktne panenske oleje ale oleje vytazene s pomocou chemie a tepla, tj take, ktore polymerizuju a tvrdnu a niektore vysotepelne upravy jediel.

Toto som uviedol hlavne pre druhych citatelov, ktori maju otvorenu mysel, nie zadubene fanaticku.

mira

RNG, pusti cez rúru tekutinu, v ktorej je obsiahnutá bravčová masť a olej /sazamový, slnečnicový, atď/Masť zostane tuhá a usadí sa na stene a olej tekutý a neusadí sa. Ochlaď to /studené končatiny, ľadové nápoje, zmrzlina.../ a masť stvrdne a vytvorí plát.
Obmedzené množstvo oleja ktoré jedia MB nikdy nezostáva v tele 3 týždne to je blbosť.
Ale ty si tie tuhé tuky kľudne jedávaj, len nenahováraj na to ľudí, aby potom jedli ochotne doplnky.
Takéto spory nemienim viesť, alebo založ na ne tému aby sme neobťažovali ľudí.

RNG

Mira vyskusaj si to v tanieriku, zober bravcovu mast a kokosovy olej, nasyp na ne sol a nechaj posobit 2-3 tyzdne. Potom to zohrej na 36 stupnov a zistis, ze zostali tekute. Mala by si si zopakovat trosticku zakladnu chemiu a menej verit svojim pomylenym makrobiotickym autorom.
Aj ja som ciastocne za makrobiotiku, ale nie fanaticky.
Chemia sa neda vysvetlovat po svojom.
Sy dve kategorie tukov: vysychave a nevysychave. A nasytene su nasytene, tj nereaguju a zostavaju take ake su.
Napriklad kokosovy olej sa topi pri 26 stupnov celzia, ak ked ho nechas 3 roky na vzduchu, nezoxiduje. Nasyteny=stabilny.

juva

No dnes som bola u doktorky a zverila som sa jej s mojím problémom..A ona sa ma pýtala,že či som sa nebuchla niekedy do brucha alebo či ma nebolieval ľavý bok.A veru pár týždňov ma bolieval ten bok.Zajtra musím ísť kvôli tomu na odber krvi a SONO.Čo mi tým chce zistiť?Čo sa nachádza na ľavej strane?

mira

Voľne radikaly si si odpovedal sam, nasytene tuky stvrdnu posobenim soli , studených napojov, zmrzlin a inych jedal,a tiež vonkajšieho chladu, co je na jedálničku denne.
Chemicky agresivne splodiny sa vytvaraju stravou ktorá nie je správne trávená tým že je narušený tráviaci proces a to sú vysokorafinované potraviny s chem. prídavkami a pod. Prírodná strava správne kombinovaná toto nesposobuje.
Ale to ty nepochopíš, lebo propaguješ rafinovaný a priemyselne upravovaný stravovací systém plny cukru a nasýtených tukov a to ti pre niečo vyhovuje.
Živý organizmus nie je lego z náhradných dielov, ktoré mažeme vyrobenými doplnkami.Ani chemické laboratorium bez života. Myslím, že tebe niečo vysvetľovať je zbytočné, lebo máš iné záujmy.

RNG

mira. pozri si v slovniku vyznam "oxidant"
Oxidant je latka, ktora poskytuje kyslik na reakcie.
To ani cukor ani skroby ani nasytene tuky nie su.
Vyraz "antioxidanty" bol velmi nestastne zvoleny. Mali by sa vlastne nazyvat zachytavace(neutralizatory) volnych radikalov, tj chemicky aktivnych latok, ktore sa napajaju na nase struktury a menia ich(mutuju).
Pri travenie roznych latok sa vytvaraju rozne splodiny, z ktorych niektore su chemicky agresivne(reaktivne) ako volne radikaly.
Hodne sa ich vytvara pri traveni bielkovin(tj ci z masa alebo bezmasitych zdrojov)
O nasytenych tukoch sa rozsiruju falosne spravy. Prave nasytene tuky su stabilne, nevytvaraju tvrde polymerove struktury, ktore su pricinou krehkych stien ciev a buniek vseobecne, kde znemoznuju spravnu latkovu vymenu.
Prave zahriate rastlinne tuky sa pouzivaju na olejomalby, ktore stuhnu na kamen.
Nenasytene(reaktivne, tj s volnymi vazbami)) sa vo vysokych teplotach naviazu na seba a pri styku s kyslikom stvrdnu=vyschnu na kamen.
S nasytenym kokosovym olejom sa to neda spravit, ten nikdy nestvrdne pri telesnej teplote.