Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Michael86

Aj pit som zacal kvoli tomu lebo vtedy to tak neriesim a citim sa lepsie namyslam si ze mam normalny nos no realita je ina ked sa vidim niekde vo vyklade z profilu hned mi klesne sebavedomie a ktomu este obcasne poznamky od ludi typu ty si nemal zlomeny nos ?No nieje to take caste kamarati hovoria ze je normalny len je tam ten hrbol no im sa povie ked maju pekne nosiky ,kebyze mam tri zelania jedno z nich by urcite bolo mat pekný rovný prirodzený nos no tak to nikdy nebude ,alebo nech uz mam 50 nech mi to je uz jedno no teraz mam 24 a vazne ma to ničí uz cca 6rokov .Zvlastne ze na strednej som to neriesil a zilo sa mi dobre aj dievcata boli aj vsetko bohvie ci bol taký ako teraz nemam ani take blizke foto ze by som to mohol porovnat no nos rastie celý zivot a pri mojom stastí o par rokov mozno budem ako nosorozec alebo ako pravá baba jaga brrr

Michael86

Sú to za problemy s tými nosmi ja mam rozne stadia raz si poviem to je dobre a potom ma zase prepadnu myslienky ze to je strasne ze ma to uplne spatí ze tak dalej nemozem zit no co je na tom najhorsie ze ma to dost ovplyvnuje hanbim sa niesom vo svojej kozi ked sa niekto na mna pozera z profilu da sa povedat ze uz sa zacinam vyhybat aj ludom tak ako mam dalej zit bud sa s tym zmierit alebo ist na tu opku no co ked to bude este horsie s predu ako tak dobre no ten profil je na ....... a z kazdej strany inší preco prave ja aj druhý mali uraz a o par tyzdnov mali nos v poriadku bez akýchkolvek nasledkov no nie mne sa tam musela urobit hrca ach kebyze mam normalny nos myslim ze by bol moj zivot ovela lepsí takto sa uz citim ako nejaka mys co sa skryva do diery uz nevladzem dalej zit s takou oštarou medzi ocami kde to kazdý vidí

tchibo

Mrkvus ale aj ostatne co riesite reopku:napisem Vam co mne povedal moj Dr.

Ja som bola za kontrole a mne tiez Dr. povedal,ze napr. zbrusit jemny hrbolcek nie je problem. Problem je, ze raspla je drsna a kost moze zareagovat inak ako by Dr. chcel, ci vedel ovplvnit. Nos moze po zakroku vyzerat krasny, rovny a po urcitom case sa aj tak moze vyskytnut nejake zakrivenie. Proste proces hojenia Dr, nevie ovplvynit, co by ako chcel.
Mne napr. sa tiez urobil maly hrbolcek, ale kedze mi povedal, ze ho mam zhora uplne rovny /teda, ze necitit a ani nevidno vyslovene hranu kosti - co sa tiez niekedy stane/ tak by to nechal tak. Lebo snazit sa o 100% rovny nos je iluzia a dost casto sa stava, ze snahou o dokonaly nos sa aj tak to dobre, co sa podarilo prvou opkou pokazi. Tak som si povedala, ze kedze mu maximalne doverujem, lebo urobil tych nosov viac, nez ja som v zivote videla, tak ten mini hrbocek necham tak. Ale jasne, ze sa na to na kontrole zase pozrie.

Mne ide akurat zbrusovat vo vnutri pravej dierky, kadial sa do nosa vstupovalo pri opke, lebo sa mi to tam trochu zle zhojilo a navyse mi nejak chrupavka vyskocila a ta tlaci na jazvu a tym ju vytlaca viac von. Citim to tak akoby som mala nieco v dierke a vadi mi to pri fukani. Ale na to mi hned Dr. povedal, ze jasne, to sa urobit da a aj to treba. Len mam pockat aspon toho pol roka, takze vo ferbuari idem na to. Bojim sa tej lokalky strasne, ale snad to nejak zvladnem....

No snad som tymto niekomu pomohla pri rozhodovani.

Mrkvus, verim, ze ked Ti to Dr. povedal, ze to treba, tak vie preco. Ale to hojenie je uz mimo neho. Snad to bude dobre a budes spokojna, Drzim palce.
PS: ta baba sa mi neozvala, preto som ti nepisala.

Jana C

MRKVUS
to ma fakt mrzí... Myslím, že aj kamoške sa stalo niečo podobné, ale nie som si na 100% istá.. Veď sa ti to možno ešte upraví, skús počkať. My sme mali v piatok večierok a nejaký muž (nie úplne triezvy :)
mi povedal, že mám pekný nos. Haha, bodaj by mal pravdu :)))) Držím päste

Oriesok_

A mne pomaha hlavne v tom že čitam nejake forum, že nemam strach isť na reoperáciu, lebo väčšine sa reoperácia podarí a maju pokoj. A my sa tu aspoň posťažujeme :-). A nevedela by som približne aký nos robi určitý chirurg ak by mi par dievčat neposlalo fotky a ako je kto ochotný pri reoperácii... bez tohto fora by som naletela zase nejakemu "fušerovi"

mrkvus

...ale som rada, že si mám s kým o tom "pokecať", že nie som sama, čo má problémy s noštekom :-, veľmi mi to pomáha, tak vnútorne sa s tým nejako vyrovnať :-)

mrkvus

oriešok

mne ten hrbolček zbrusoval v strede nosa, asi tiež medzi kosťou a chrupavkou...

písala som mu maila, a on mi napísal, že to môže byť vnútorný zápal, alebo za taky krátky čas to môže byt len pooperačná reakcia podkožia a periostu alebo nejaké zapalové zmeny so zhrubnutim tkaniva, takže tak...

nechám tomu čas a uvidím, možno to zmizne, ale aj tak som predbežne objednaná na kontrolu, to mi navrhol hneď ako som mala po reopke, takže on sa o svojich pacientov stará dobre...

tak nechám tomu čas....

Oriesok_

Mne je to aj vidieť už. Lebo týždeň po reoperácii bol uplne rovný, pekný a ako začal nos odpúchať, tak sa mi to tam viac a viac zvýrazňovalo. Mam tam hrbolček taký istý len možno o nejaký mm menši ale to je nič. Mne sa zase zda ako som písala, že to tam zle videl čo chapem a aj nos opuchol hneď a on videl keď som bola na stole pri zbrusovaní, že je to už rovno.
Neviem kde tebe zbrusoval hrbolček ale mne navrchu medzi kosťou a chrupavkou, skušala somto aj stlačať par krat denne aby sa to možno vstrebalo ale len ma z to zbytočne bolol no snavrchu a hrbolček tak bol do minuty späť. Inak je tvrdy na tej chrupavke tesne pod kosťou, takže to by sa aj tak asi nerozmasirovalo. A ako som už viac krat spominala chirurg čo ma operoval si pac. na kontroly nevola napr po mesiaci alebo po troch. A mne daval najavo že ho otravujem, tým že som mnou nechcel veľmi komunikovať, na nič sa ma nepýtal a opravil iba to čo som mu v strachu povedala aj to som sa bala jeho reakcie. Suhlasil so zbrusením a potom som mala pocit, že radšej nech sa už na nič nepýtam a vyzeral byť naštvaný že som vôbec prišla.
Ja pôjdem inam ale až o rok a len dufam že chirurg čo by mi robil reop. nebude chcieť prepúštacie spravy čitať, lebo tam mam popísane veci čo mi ani neoperoval a neviem ako to všetko inemu vysvetlím.

mrkvus

oriešok

ja som si s ním písala mailom, poslala som mu fotku, a on mi hned navrhol reopku.

6.12 som tam išla a hneď mi to aj zbrúsil, a teraz je to väčšie a horšie :-(

to bola moja prvá reopka, od opky mám skoro 2 roky...

no zaujímavá teoria, taká možnosť mi ani nenapadla, ja stále rozmýšľam, že ked to zbrusoval, prečo je to tam znova.

a ty to ako budeš teraz riešiť? bola si aj na kontrole? čo ti nato povedal dr.? a tebe je to aj vidieť, alebo to len bruškami prstov cítiš?

Oriesok_

Mrkvus ty už si stihla aj reopku? To ti dal hneď termin? A kolkatu operáciu si to vlastne mala? Vieš mne tiež zbrusoval chirurg hrbolček a mala som ho tam o týžden znova, bol menši a teraz po troch mes. je taký istý ako pred tým a tiež som počula zbrusovanie. Ja si myslim že tým ako vopcha do nosa ten nastroj tak nos aj opuchne hneď a potom nevidi či to presne zbrusuje.