šikanovanie

Príspevok v téme: šikanovanie
tina

mám problém, môjho malého synčeka v škôlke šikanuje jeden starší chlapec a navádza na to aj ostatných ... v minulosti som už taký problém riešila , povedala som o tom pani riaditeľke , tá však zareagovala na to nevhodne, povedala, že sa musí brániť sám ... lenže ja mu musím pomôcť, aby to neprerástlo do vážnejšieho konfliktu a je mi malého ľúto...neviem, kam sa má obrátiť s týmto problémom ...

costym

Pekny vecer,
chela by som Vas poziadat o radu, ako dalej : mam syna, ktoreho viac rokov opakovane bije jeho spoluziak, taha ho za usi, pri prechode vedla neho ho buchne do chrbta atd. boli sme (uz obaja rodicia) viackrat v skole za triednou ucitelkou, aj sme sa so ziakom rozpravali a prosili ho, aby prestal. zial neprestal. napisala som do skoly pisomnu ziados o presetrenie mojho podozrenia sikaonvania. dostala som odpoved, ze zavolaju pracovnicku z ped-psych poradne a ta spravi vyskum v tride - vysledok som obdrzala dnes : prieskumom bolo zistene, ze v triede nie je sikanovanie, su problemy v spravani ziakov, co bude riesene dvojtyzdennou navstevou prac.ppp. AKO DALEJ???? Co je sikana, ak nie viacrocne opakovane bitky?? Dakujem za reakcie

kaapo

Ved petulko navadza tinu na fyzicke tresty.Ze vraj mala by maleho viacej bijavat,aby sa naucil prijimat rany.Vsak to nie je normalne...

malinkaa

Petulko ma pravdu.
ked som mala 4-5 rokov, otec ma ucil "boxovat", pretoze ma deti otlkali. Po nejakom case nastala vyrazna zmena, a nemala som problem v skolke udrzat deti na lavicke sediet ticho a ja som vraj stala nad nimi a davala pozor.
Toto mi doteraz pripominaju rodicia....nieco na tom je.

kilia

Napis staznost na statnu skolsku inspekciu.
Uved ako dlho to uz trva,
ake kroky si urobila, ze si riaditelku upozornovala x krat.
ze si to riesila s ucitelkami,
ze ti davas dieta do skolky osobam so vzdelanim.....bla bla..
Pripadne napis, co ti povedala riaditelka.
Inspekciu najdes v zozname, ale pre istotu sa opytaj, ze ci maju aj skolky, pretoze je viac stupnov inspekcie.
Pisala som predtym, ze chod za psychologom, najlepsie do psych. ped. poradne a nech ti poradia, ako to riesit. nemyslim len terajsiu situaciu ale aj buducnost. Predpokladam, ze tvoje dieta bude sikanovane aj v buducnosti.

pre Radanu.
Nezastavam sa riaditelky, ale chcela som len povedat, ze kazdy problem v skole sa ma konzultovat s rodicmi. A vsetci musia tahat za jeden koniec.
Spravanie dietata v skole a doma je prepojene. takze asi tolko.

radana

Petulko,chod sa dat vysetrit.Tina urcite to ries a nenechaj to tak.Ved je to tvoje dieta a kto mu ma pomoct,ked nie ty???

petulko

Caw podla mna to je zla vychova mala bvy si maleho vacej bijavat nech sa nauci prijimat rany aby mohol ropzdavatn udery a prihlas ho na kick box to mu pomoze a bude z neho killer nebojsa myslim to uplne vazne

anrike

jasne hlupana, hlupa učitelka,načo robi tu robotu,ked nedava pozor,potm nam rastu v tejto spoločnosti ludiaa ti sa neboj zastav si aj rodičov a poriadne im povedz nechsa staraju lepšie o toho spratka,hlavne nesklop uši a nenechaj to len tak,ved je to tvoje dieta.

tina

mariaa no trvá to asi 4 - 5 mesiacov, no aj minulý rok som také niečo riešila s iným chlapcom , ktorý už chodí do školy , vtedy som okúsila pani riaditeľku prvý raz, aký postoj má k veci, jej ide len a len o image školky .