Ticha domacnost

Príspevok v téme: Ticha domacnost
vecernica

Dnes sme kazdy v inej izbe sedeli a mlcali cely den,askutocne ani jedno SLVO ANI JEDNO, bol urazeny , to sa opakovalo aj vcera,,az na par praktickych odpovedi typu ci si da kavu a ci mi to a to poda..ci chce kukat telku ..MOj partner Odpoveda strojovo na otazky.Ked hovorim nejaky zazitok tak ,,neni z jeho strany neni ziadna uplne ziadna reakcia, tak sa musim spytat slovom vsak -vsak? myslis si to? Odpovie vetov- ano -nie-mozno NEVIEM . to odpoveda najcastejsie, neviem ,NEVIEM.Tym ukonci moje uvahy o hociakej teme,fakt hociakej nehovorim o zenskych temach,skusam vsetky temy ktore by ho mohli zaujmat..a nic...
,Novu temu nezacne nikdy Nezda sa byt depresivny,len je totalne vymlety,,,asi?CI sa mylim?,Vlastne co sa pozname 3 roky ja rozpravam a on ma maximalne doplni.Celkovo je typ co malo rozprava ,ale vsimla som si ze on vlastne novu temu nezacne nikdy V podstate s mojimi nazormi suhlasi lebo ziadne nema, lebo nemysli na mnoho veci,,ked mu hovorim o niceom ani ho to moc nezaujma, lebo jeho nic moc nezaujma.PReoc som s nim? lebo mi dava pocit istoty, lebo by som zila uplne sma kedze deti nemam.Mam s nim byt alebo riskovat a hladat, mam cez 30 rokov....ale som totalne flustrovana a citim sa sama. Dnes som ani svoj hlas nepocula,,,ani sovo ,som si hovorila budem robit to co on...je u nas hrobove ticho,,,poradte.Zazivate to iste?

jajka

vecernica, nemas deti, tak sorry ale ked s nim nie si stastna tak si najdi ineho, urcite je na svete kopec chlapov s ktorymi sa da pokecat. Preco ho vlastne nutis byt inym ako je? niektori su taki, s tym nic nenarobis, najdi si chlapa co ti bude vyhovovat.

vecernica

uvazovala som o tom co si mi napisala na zaklade popisu hadky ktora bola ako priklad toho ako je hlupe sa hadat. Bolo to pisane z nadhladom a kritikou mna| vola sa to katarzia...Mozno ty sa nehadas s manzelom.Problemy vo vztahu a co mi vadi sa nedaju opisat bez poznania celeho cloveka. Da sa tu riesit len usek problemu o ktorom sa pise.{Tu nap o tichej domacnosti}.Nechcem aby sa to zvrtlo na kritiku o tom ako sa hadame ,lebo pre cudzieho cloveka je vzdy hadka dvoch ludi nepochopitelna a zda sa mu nezmyselna. Absolutne nemiestne sa mi zda ma posielat na psychiatriu a hovorit mi ze som hystericka, snad to bolo myslene ako nejake memento. To posielanie na psychiatriu je ako odpalit cloveka a nezamysliet sa.A ako viem psychiater sa zaobera problemami osobnosti cloveka a jeho dusevnym zdravim ,co nastastie nie je problem moj a ani partnerov.Tento problem co ja mam s partnerom je problem komunikacie medzi dvoma ludmi HLAVNE PROBLEM DVOCH ROZLICNYCH TEMPERAMENTOV, povah, ROZLICINYCH ZIVOTNYCH HODNOT,a uplne rozdielneho vnutorneho sveta. Napriek tomu k sebe citime lasku, ale nerozumieme si. A pre to je tato tema nazvana ticha domacnost. Napriklad vytikas mi ze som panovacna, JA som ORGANIZATORKA volneho casu . bol so mnou prvy krat v divadle, na horach ,v zahranici.Musim panovat nad nasim spolocnym volnym casom lebo moj priatel je tak lenivy ze by lezal 24 hodin pri televizi,alebo pri pocitaci, a pozeral aj reklamy. Co sa tyka mojej vychovy je to presne opacne ako si myslis.ale to je ina tema. Ja tu v tejto teme hovorim o tom ked je dvojica v pohode ,ale jeden druhem nic nedava HOVORENYM SLOVOM ,a slova su myslienky a slova su porozumenie a komunikacia, a na jej zaklade moze byt vztah a laska,,To preco partner nerozprava a preco nic HOVORENYM slovom nedava tomu druhemu .Jeho zamyslenia su to velmi prazdne najradsej ma blbe vtipy z netu , Napr. nevie zreprodukovat ani film ,vsimnut si psychologicku liniu deja...lebo by potreboval vela slov,,a zamysleni a vcitenia sa do filmu ,a toho neni schopny.,
Mlci lebo nie je rozhladeny ,nie je scitany ,nikde nebol a nic nechce od zivota okrem toho co mu iny povedia v reklame preto musi mat drahy mobil a plazmovu televiziu.Proste je to mainstremovy konzumny clovek.Preco som s nim ? lebo mi dava istotu a spolahlivost.ALe nie je to ziadne duchovne prepojenie sa vo vyssej sfere kde by mali dve duse splynut pozerat sa 4 ocami rovnakym duchovnym smerom. Mam ho rada a mozno ho milujem ,ale s nim nesplyvam v jedno telo a jeden duch.chcel som sa dozvediet ci nieco podobne prezivaju aj druhy

vecernica

ano mas pravdu dr jajboli, ale to posledne o tych hadkach a mojich vybuchoch som skor rozpravala s tym ze som sa na sebe zabavala aka som blba,ked som to pisala. Si prisna,zamyslim sa.Asi ocakavam nad muza.supermuza... no....zamyslim sa nechcela som ta nahnevat.Dakujem za uprimnost je to tvrda kritika, pouvazujem. Ved aj ja ho lubim ako kona :}

Dr jajboli

Ahoj Večernica, ahoj Miaa! Už sme sa tu dlho nezišli-hihi.
Večernica, ja som tiež umelecký typ-smer hudobný, manžel je technický typ a domáci kutil. Ja som tiež dlho váhala, či to bude dobré, keď nemá porozumenie pre umenie a ja pre jeho šrouby, ale zvykla som si. Ja si robím svoje, on tiež. Vraj protiklady sa priťahujú. Hovorí sa aj to, že umelci"nie sú celkom komplet". Nuž, nechcem ťa ani seba urážať, ale možno na tom niečo je. Ja keď som bola smutná, alebo aj šťastná,sadla som si za klavír a tvorila som. Zvykol si. Ale na koncerty?! Kdeže, nechodili sme, len s kamarátkou a tak , neskôr s dcérou. Ja si myslím, že ty-Večernica, si taký hysterický typ človeka, panovačný. Možno si bola jediné dieťa Tvojich rodičov, to neviem, ale takýto ľudia potrebujú na seba upútať pozornosť. Ako sa ku nim správali rodičia, takí sú oni teraz k druhým. Hovorím to v globále, lebo nie si sama, kto takto koná.Ja tvojho priateľa obdivujem a klaniam sa pred ním, že sa takto k tebe dokáže správať. Musí ťa milovať ako koňa!!!!! Kedy si to už konečne uvedomíš? Takéhoto už viac nenájdeš! A keď ho stratíš, nie on ti bude chýbať, ale ti bude chýbať niekto, na koho by si mohla kričať. Vtedy si uvedomíš, ako si mu ubližovala a uvedomíš si aj tvoje rozmarné a hysterické správanie. Že by to bolo tým, že nie si zamestnaná? Možno. V žiadnom prípade ti ubližovať nechcem. Sme tu preto, aby sme si pomáhali, radili, riešili, zachraňovali, čo sa ešte zachrániť dá. Hladajme teda riešenie.
Nebola si sa radiť ešte u psychológa? Ja by som ti to vrele odporučila, ved to nie je vôbec hanba a je to už bohužial v dnešnej dobe úplne normálne. Aj ja chodím ku psychiatričke, vyrozprávam sa a idem domov. Niekedy ona viacej hovorí ako ja, ale aj ona sa musí niekomu vyrozprávať, nuž čo, všetci sme iní.
Mia, ty čo hovoríš na výbuchy Večernice?

Dr jajboli

Ahoj Večernica, ahoj Miaa! Už sme sa tu dlho nezišli-hihi.
Večernica, ja som tiež umelecký typ-smer hudobný, manžel je technický typ a domáci kutil. Ja som tiež dlho váhala, či to bude dobré, keď nemá porozumenie pre umenie a ja pre jeho šrouby, ale zvykla som si. Ja si robím svoje, on tiež. Vraj protiklady sa priťahujú. Hovorí sa aj to, že umelci"nie sú celkom komplet". Nuž, nechcem ťa ani seba urážať, ale možno na tom niečo je. Ja keď som bola smutná, alebo aj šťastná,sadla som si za klavír a tvorila som. Zvykol si. Ale na koncerty?! Kdeže, nechodili sme, len s kamarátkou a tak , neskôr s dcérou. Ja si myslím, že ty-Večernica, si taký hysterický typ človeka, panovačný. Možno si bola jediné dieťa Tvojich rodičov, to neviem, ale takýto ľudia potrebujú na seba upútať pozornosť. Ako sa ku nim správali rodičia, takí sú oni teraz k druhým. Hovorím to v globále, lebo nie si sama, kto takto koná.Ja tvojho priateľa obdivujem a klaniam sa pred ním, že sa takto k tebe dokáže správať. Musí ťa milovať ako koňa!!!!! Kedy si to už konečne uvedomíš? Takéhoto už viac nenájdeš! A keď ho stratíš, nie on ti bude chýbať, ale ti bude chýbať niekto, na koho by si mohla kričať. Vtedy si uvedomíš, ako si mu ubližovala a uvedomíš si aj tvoje rozmarné a hysterické správanie. Že by to bolo tým, že nie si zamestnaná? Možno. V žiadnom prípade ti ubližovať nechcem. Sme tu preto, aby sme si pomáhali, radili, riešili, zachraňovali, čo sa ešte zachrániť dá. Hladajme teda riešenie.
Nebola si sa radiť ešte u psychológa? Ja by som ti to vrele odporučila, ved to nie je vôbec hanba a je to už bohužial v dnešnej dobe úplne normálne. Aj ja chodím ku psychiatričke, vyrozprávam sa a idem domov. Niekedy ona viacej hovorí ako ja, ale aj ona sa musí niekomu vyrozprávať, nuž čo, všetci sme iní.
Mia, ty čo hovoríš na výbuchy Večernice?

vecernica

ahojcek Mia.No burlive vztahy su vlastne tyto introverti.My si tiez teda pekne zanadavame.Ked ma vytoci svojou lahostajnostou ,,tak priznam {zle na seba},,ze som spokojna az vtedy ked vytocim aj ja jeho
.Lebo on ked sa zacinam hnevat je ticho,,napr preco si to a to urobil,,a on ticho,,a ja hlasnejsie tak preco? a on ticho,,az valim na neho ,, to ani odpovedat nevies????? co si debil? a on: ano som debil ,,ano ano si debil lebo len debil {pripadne podobna nadavka}to vie takto debilne urobit.on tak si to urob sama.Ja -iste to urobim lepsie pokazil si mi cely den svojim blbym vypnutym mlcanim den.On- ide prec*- ked som pre teba taky debil...a tresne dverami s poznamkou uz mi nevolaj a ja krcim na neho ty debil!!!! co ides prec !!!! nechod! bud dobry a zostan ,,ale to uz nepocuje...
no a potom mi je to strasne luto a ospravedlnujem sa lebo to tak nemyslim. a on mi sklada telefony piseme si rozne smsky ,,a oddie na 24 -48 hod trucovat. Potom ako nic mu zavolam ze to a to a treba ist do potravin a to a tak,,,;a prepac za nadavku ..a tak.
Rozdiel je este trochu v tom ze je technicky clovek ja umelecky... neovlada zakladne pojmy mena svetovych maliarov reziserov , surrealizmus slovo snad pocul prvy krat odomna to iste co sa tyka historie ,politiky, nist.Ale zas bezne veci o tom sa mi s nim dobre rozprava,lepsie ako s umelcami ty su uplne nemozny .
{ uz som slubila ze nebudem hovrit debil a on sa nebude vyhrazat rozchodom ,,no uvidime ako dlho :}no hodime sa aj nehodime k sebe .Hodime sa tym ze nezapara ako iny moji byvali do viet, kde som sa hadala o nepodstatnych slovickach,a je velmi zodpovedny ked povie ze urobi pride splni tak urobi.neklame nepodvadza, nevycita nema naroky na stravu na nic ,nekritizuje moju zacinajucu tucnotu:}}a ako vy pokracujete? Mia? NO mam strasny vek,,,,37 a zoijeme v jednom byte 2 roky a sme stale spolu aj z prace mi stale pise hoci aj o nicom co prave robi. a stale sa chce napriek vsetkemu za mna ozenit ,,a ja bojim bojim,,,bojim a vaham a odkladam,,neviem pozname sa uz dost ,s inym som zila 7 rokov...ale bol nezodopovedny umelec, Tento je presny opak technik zodpovedny a trochu nudny..ten umelec mi obcas zavola a sonduje ci som volna...a niekedy ma zlaka ten uzasny svet fantazie a vernisaz a divadiel a klubov kde sa bavime o farebnosti nejkeho obrazu alebo pocite z nejakej knihy.....tak ja neviem co je pre manzelstvo,,hm?? slubila som ze to vyriesim ano alebo nie do konca roka...ze vydaj alebo rozchod....

miaa

Ahojte žienky večernica a dr.jajbolí.Hurááá ste sa ozvali.Večernica ak sa smiem spýtat ty máš kolko rokov?

vecernica

s tou kamoskou mas pravdu.Aj mne kamaratka robila prednasku o tom ako sa ludia maju vo vztahu vazit, ano ma pravdu ,ono to niekedy pomoze ale velmi velmi opatrne to treba v kamaratstve.Ale je dobre vediet na vec nazor aj inych.v kamratstve,tam som opatrnejsia ako vo vztahu.Ani kamaratka nema rada ked jej nieco poviem co sa jej nepaci.Tak velice opatrne a snazim sa jej to povedat jej slovami aby to lepsie pochopila. Skuste si to nejak vysvetlit, lebo tiez dost boli strata kamaratstva, ale vzdy sme si to s kamoskou vysvetlovali ako a co bolo myslene. Ak ja som ju kritizovala a ona sa nahnevala ,prva som ja za nou sla ze to doriesime, alebo sme si o tom napisali dlhy vysvetlujuci mail a bolo to potom v poriadku.a ona to iste ku mne tiez sa mi ospravedlnila ze mala zly den. Inak dnes mam strasny den nic sa mi neche zacat.

Dr jajboli

Som rada, že ste zase spolu, ja ti stále hovorím, že ťa má rád, ale on to tak nevie dať najavo. A ty si už nenič svoje hlasivky! Krikom nič nedosiahneš. Pochopí to isté skorej, keď mu to povieš v kľude. Aj keď budeš nervózna, aj vtedy mu to kľudne povedz, ale nekrič! A slovo DEBIL naozaj veľmi ubližuje. Mám priateľku, ktorá volá toho svojho Debilom, ale keby nebolo toho Debila, tak je ona možno niekde na ulici, čo si nechce pripustiť a ani uvedomiť. Býva u neho teda v jeho byte, kúpil jej aj auto, on je kľuďas a ona hysterička a ešte ho ona vyhadzuje z vlastného bytu. Stále jej hovorím, že nech si uvedomí, že bude stále už len staršia a ani krajšia nebude, nech si váži to, čo má, lebo samota a staroba je zlá. Je panovačná! Momentálne sme rozhenvané, lebo som jej prvýkrát povedala pravdu do očí, ktorú neprijala. Nerada počúva zápory na seba, len klady a to nie je dobré. Človek musí prijať pravdu, aj keď niekedy bolí, ale to núti aspoň sa nad sebou zamyslieť. Ona to zrejme neurobila. Ešte stále má ona vždy a vo všetkom pravdu. Vidí len chyby druhého ale tie svoje sú akože normálne! Čo je podľa mňa nie celkom normálne! Treba vedieť byť aj sebakritický!No, ale som ťa tu teraz zmiatla, alebo nie?

Dr jajboli

No, to si píš, že mu budeš chýbať, aj ja som bola týždeň v NZ v nemocnici a chýbala som,(aspoň si myslím) každý deň mi volal, inokedy mi nevolá, alebo keď aj volá, tak pomedzi zuby niečo zamrmle, čo nerozumiem a ja - že dobre, kedy prídeš domov, budeš dlho? a to už odpoveď nepočujem, lebo ma zrušil... No, ja si tiež hľadám prácu a som už zúfalá z tej situácie, učímsa zákony ako debil, ale už asi 2 mesiace nie, lebo som si povedala, že sa nebudem strápňovať, pretože všade sú vypísané výber. konania len ako formalita, všade už majú človeka, ale sa musia riadiť"akože zákonom" tak to VK vypíšu a hodia ho na net. Je to svinstvo! Kým nemáš bratovho koňovho psa na ministerstve, alebo v nejakej vedúcej pozícii, tak jednoducho nemáš šancu!