Tetania

Príspevok v téme: Tetania
pns

Mam 18 rokov, robili mi test na tetaniu a bol pozitivny doktorka mi predpisala MagneB6.Ale vsade citam ze je na to dobry aj vapnik ale zas som pocul ze sa vapnik s horcikom navzajom biju ale neviem co je na tom pravdy tak sa chcem spytat ze ci mam zacat uzivat aj vapnik.Kedysi som fajcil, prestal som ale dnes som si po mesiaci zapalil a tie stavy na mna prisli,neviete nahodou ci nikotin ma nieaky vplyv na tetaniu?Ak mi napisete niekto aj ine sposoby ako sa da tejto choroby zbavit budem velmi rad lebo tie zavrate,unava a stavy na odpadnutie ma asi znicia.Dakujem

[zruseny12]

ooo,sak prave,ze to pride kedy to najmenej cakas,a to prave je to,ze si to potom tazko mozes namyslat...a ked cloveku nieco chyba...tak mozes byt v pohode,ale odchazdaju ti urcite organy a posobi to na telo,a ked si v stresse tak to este viac na teba posobi...a prave toto si musia ty zdravi uvedomit,preto su zdravi,lebo maju dostatok vit.a miner.na to aby im telo fungovalo normalne a nikdy nemaju take stavy ako my...a,my mame take stavy preto,ze nam chybaju mineral.a vit.JA SAMA ZA SEBA PISEM,JA SI NENAMYSLAM,LEBO SKODILA BY SOM SAMA SEBE,LEN SOM ZMENILA MYSLENIE A NETRAPIM SA NAD BLBOSTAMI...INAK JE MI LEPSIE, ALE NIE LEN MYSLENIM ,ALE AJ TYM,ZE BERIEM DOPLNKY,KEBY, ZE SOM ICH NEZACALA BRAT TAK SOM NA VOZICKU A NA PSYCHIATRII,LEBO NEDOSTATOK VAPNIKA A VIT.SK.B AKO MNE CHYBA TAK FAKT BY SOM TAM BOLA SKONCILA...ODYSLO BY MI TELO KOSTI VSETKO...JE TO VELMI ZLOZITE O TOM PISAT...RNG,MA TIEZ PRAVDU DOPLNKAMI CLOVEK POMALSIE STARNE...A NECHAM TOHO IDEM SPAT DOBRU NOC...A ESTE JEDNA VEC,LEN MYSLIENKAMI BY SOM SI VAPNIK A VIT.SK.B TAZKO DOPLNILA...KEBY SOM SI FAKT LEN NAMYSLALA A ODRAZU SI PRESTANEM NAMYSLAT A SOM UPLNE ZDRAVA...JE TO UPLNA BLBOST..TREBA ZACAT POZITIVNE MYSLIET,ALE AJ DOPLNIT CO TELU CHYBA...POZITIVNE MYSLENIE PODPORUJE AJ KED CLOVEK MA V TELE DOSTATOK VIT.A MINERAL.UZ SI PRIPADAM AKO PAPAGAJ..STALE TO ISTE DOOKOLA...:0((((........

pns

ooo, mno presne najhorsie ked na to zacnes mysliet ale ja aj ked viem ze som to prezil 1000x a prezijem to zas a viem aj to ze sa mi nic nemoze stat(to mi povedala doktorka....tak snad ma pravdu),tak napriek tomu som vzdy totalne mimo z toho co sa to zas deje pritom to uz poznam , je to zaujimava choroba .Myslis ze to je aj zo stresu ? Lebo ja som taky ze som si nikdy s nicim tazku hlavu nerobil ale zevraj to je aj zo stresu pri tom ja som sa nestresoval nikdy.

pns

mariaa, no tak potom sa ti to zlepsuje snad :) bodaj by si bola uplne fit.Ale ja si myslim ze sa da aspon z casti z toho dostat, zas isto su aj horsie veci ako Tetania.... Budeme bojovat ...nic ine neostava :)

ooo

PNS presne tieto stavy sugerácie poznám... že zrazu si spomeniem, že mi už dlho nič nebolo a tak aby mi nebolo ľúto, tak mi hneď príde zle :) Psychika je mocný čarodej... aj v pozitívnom aj negatívnom zmysle. Keď som brala AD, tak mi to podstatne ustúpilo... tie stavy samozrejme nezmizli, iba sa utlmili do určitej miery, že sa dalo bežne fungovať, ale veľa si bolo treba natrénovať a nacvičiť si to... Mne sa to nestávalo na nejakých rovnakých konkrétnych miestach, vždy to prišli úúúplne nečakane kdekoľvek. To som nikdy nechápala, že prečo to prišlo práve teraz, keď sa napr. v ten deň nestalo nič zlé ani som nemala stres... lenže to sú dlhodobé veci a nakumulovaný stres ťa jedného dňa proste dobehne a ty čumíš ako pako, že čo sa to vlastne deje...

[zruseny12]

presne pns,aj ja tak hovorim,keby sme my svoje trapenie vedeli prenasat na ludi ktory nam neverie atd. nechali ich v tom aspon 1rok...tak by utekali z nasho tela,alebo by nas prosili na kolena aby sme si to zobrali spat,ze?

[zruseny12]

pns,mne zistili tetaniu 1x-4.7.2006:bola som na tom tak zle,ze ma vsetko bolelo svaly, kosti chrbat-cely clovek...nemohla som sa poriadne postavit na nohy...trpli mi lice na tvary,spicka nosa a usta.../ele to trpnutie som skor pripisovala k zubom,lebo vtedy som mala problemi aj zo zubami dost sa mi kazili a robili zapale v dasnach/
a po 2x....to som uz brala vapnik a doplnky,len som chcela vediet ako som na tom z tetaniou tak som poprosila lekarku-neurol.ci by ma neposlala na test tetanicky,ona mi dala odporucanie a hned mi dala urobit aj testy svalove...
Tetania sa mi zase potvrdila...
Svalove testy...boli v poriadku,bolo to 15.1.2008 cize toho roku/ale ja mam aj travenie zle tak aj to tam velmi suvisi s tym vapnikom,aj sama primarka ktora mi robila EMG a vyhodnocovala,ked som jej povedala,ze mi chyba vapnik tak povedala,ze musim travenie opravit...
myslim si,ze tetania je uz na stalo,aspon ja ju uz budem mat,lebo ja mam aj mierne odvapnene kosti...toto tiez vela robi...ale citim sa velmi dobre odkedy beriem vapnik atd.a vit.a min.co mi chybali a chybaju...len ty si mlady mozno to este doplnis...a este na tetaniu sa robi IONOGRAM tam sa zistuje draslik ,sodik...este neviem,co presne...to som mala,ze vraj ok....ale ja som bola na alternat.liecbu a tam mi zistili presne, co mi chyba...u normalneho lekara ti to nezista presne...inak si mily,dufam,ze mi praca vyjde,lebo vela zalezi na zdravi,ked bude sluzit aj praca bude ok...

pns

mariaa, a ty nemas pocit ze ked uzivas vapnik tak sa ti to zlepsuje ci stale rovnako ?? Lebo zatial co som cital tak nikto nenapisal ze uz je uplne zdravi , tak neviem .Tak ti prajem uspech v praci. A reci o lenivosti si nevsimaj lebo ludia co to nemaju to nepochopia.A ty uz mas dlho tetaniu ?A este ako to mam zistit co mi chyba nevies ? Mne Dr. nic nepovedala.Ja som myslel ze to je jasne ze bud horcik alebo vapnik ci moze aj nieco ine chybat myslis ?

pns

ooo , vidim ze sme na tom podobne.A ked si brala anti depresiva tak si nemala tie stavy ??Inak podla mna by vsetci neurologovia mali mat tetaniu a mozno potom by to zacali brat vazne lebo oni sa tvaria,no aspon ta moja doktorka ze si to vymyslam alebo co :D:D.A este som si vsimol ze niekedy ked som OK a poviem si ze: hmm dlho mi nebolo zle tak do 2 min. zas dojdu tie stavy tak asi je na tom daco pravdy ze to je o psychike.Alebo mate taky pocit ze to vzdy na vas pride na rovnakych miestach alebo rovnakych situaciach ci len ja mam taky pocit ?

pns

Okej, dakujem vam moc zas som o nieco mudrejsi :). Takze to chapem tak ze ked budem brat vapnik s horcikom aj ked vapnik mi doktorka nepredpisala tak je to OK :). RNG a nevies este o nieakych prostriedkoch na liecenie alebo potlacanie tetanie ? Mozno si aj pisal na inych temach musim to pozret lebo ja som tu vlastne novy tak nemam este vsetko prebadane :).

RNG

Niektore mineraly treba brat dokopy, ine zas osamotene.
Dokopy:vapnik, horcik, draslik, bor a stroncium s vitaminmi D a K a trochu jedlom.
Zelezo , zinok a med treba brat osobitne, lebo sa potlaca absorbcia.